Kilpailu 6.3.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Medi 3] [Mini 3] [Maksi 3]

Medi 3, kello 09:05, tuomari Timo Teileri, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 344 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 52,34 3,21 3,34 10 13,34  
  333 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  335 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  336 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  338 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling ATT         HYL  
  341 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  342 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  343 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  346 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  347 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  348 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  350 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK         HYL  
  351 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  352 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  353 shelam Tahvo Snowpaw Thunderball Marianne Ylitalo TSAU         HYL  

Mini 3, kello 9:40, tuomari Timo Teileri, koirakoita 26, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 315 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh ATT 38,63 4,35 -10,37 0 -10,37 SERT-A
2 307 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 38,70 4,34 -10,30 0 -10,30  
3 330 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 39,35 4,27 -9,65 0 -9,65  
4 300 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 40,26 4,17 -8,74 0 -8,74  
5 320 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU 40,93 4,11 -8,07 0 -8,07  
6 302 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA 42,04 4,00 -6,96 0 -6,96  
7 318 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 50,68 3,32 1,68 0 1,68  
8 329 borter Wilma Foxilux Wikkelä Wilma Hanna-Lena Väätäjä ACTIV 42,13 3,99 -6,87 5 5  
9 301 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT 45,68 3,68 -3,32 5 5  
10 332 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 48,09 3,49 -0,91 10 10  
11 304 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 65,26 2,57 16,26 5 21,26  
  303 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  305 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  306 koohon Asta Lucky Nana's Cara Ti Amoris Satu Halmela KOOHO         HYL  
  308 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU         HYL  
  313 bichav Wilda Tequilaville's Xtravaganza Helena Aspfors PAWS         HYL  
  314 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  316 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  317 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ         HYL  
  319 shelam Kirill Taikahännän Prinssi Kirsi Hyvärinen ACTIV         HYL  
  321 boster Nasu Showdown Lady Layla Melina Ylinentalo RAUMA         HYL  
  323 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  325 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  327 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  328 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  331 borter Lisbet Foxilux Margin Wanderer Hanna-Lena Väätäjä ACTIV         HYL  

Maksi 3, kello 15:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 41, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 411 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 32,95 5,10 -16,05 0 -16,05  
2 420 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 34,62 4,85 -14,38 0 -14,38  
3 434 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW 35,50 4,73 -13,50 0 -13,50  
4 427 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 38,52 4,36 -10,48 0 -10,48  
5 440 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 39,33 4,27 -9,67 0 -9,67  
6 426 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 39,84 4,22 -9,16 0 -9,16  
7 401 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 35,24 4,77 -13,76 5 5  
8 442 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 36,58 4,59 -12,42 5 5  
9 403 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 36,91 4,55 -12,09 5 5  
10 419 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 37,47 4,48 -11,53 5 5  
11 404 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 38,93 4,32 -10,07 5 5  
12 431 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 39,92 4,21 -9,08 5 5  
13 418 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 43,03 3,90 -5,97 5 5  
14 436 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 34,80 4,83 -14,20 10 10  
15 443 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 38,34 4,38 -10,66 10 10  
16 405 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS 40,48 4,15 -8,52 10 10  
17 414 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 42,21 3,98 -6,79 10 10  
18 433 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA 45,19 3,72 -3,81 10 10  
19 400 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos SRB 55,81 3,01 6,81 5 11,81  
20 435 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 39,70 4,23 -9,30 20 20  
  402 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  406 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  407 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  408 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino RAUMA         HYL  
  409 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  410 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  421 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT         HYL  
  422 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  423 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  424 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  425 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  428 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK         HYL  
  429 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         HYL  
  430 belpag Santos Opium De Bruine Buck Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  432 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  437 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  439 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  441 isllam Kári Kári Frá Klettakoti Riika Kivirinta WALAT         HYL  
  444 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU         HYL  
  445 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  446 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         HYL