Kilpailu 5.3.2016 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 11:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 13, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 138 borcol Bend`it Bend It Like Beckham Jenni Lehtinen (NOR) 47,26 3,34 -1,74 5 5  
2 137 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 47,19 3,35 -1,81 10 10  
3 123 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA 47,70 3,31 -1,30 10 10  
4 126 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 61,83 2,56 12,83 15 27,83  
  124 auspai Tintti Wirneen Ilmiliekki Sari Koivunen TSAU         HYL  
  125 borcol Next Breezing Flame Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  127 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         HYL  
  128 belpat Cola Mustantassun Kola Nina Frantsi SBPKY         HYL  
  129 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT         HYL  
  130 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Tiina Kangas RAUMA         HYL  
  135 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA         HYL  
  136 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  139 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  

Mini 1, kello 12:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU 40,11 3,94 -8,89 0 -8,89 SERT
2 104 x-rotu Risto Risto Vera Hakala ATT 48,17 3,28 -0,83 0 -0,83 LUVA
3 100 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA 47,63 3,32 -1,37 5 5  
  101 mittel Nala Mintgarden's Torhild Laura Virtanen ATT         HYL  
  103 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  105 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK         HYL  
  107 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  108 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  

Medi 1, kello 12:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 111 espves Toto Bonachón Procol Harum Liisa Haapsaari MYNSK 52,40 3,02 3,40 0 3,40  
2 113 kääsna Edi Imbrez All Required Ella Sarkula FORPK 65,58 2,41 16,58 10 26,58  
  110 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  115 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA         HYL  
  116 shelam Kuka Taiga Doo's Just Do It Kirsi Hyvärinen ACTIV         HYL  
  118 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  119 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU         HYL  
  114 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         POIS  

Maksi 2, kello 14:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 17, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU 32,71 5,20 -16,29 0 -16,29 LUVA
2 237 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU 38,84 4,38 -10,16 0 -10,16 LUVA
3 222 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 46,01 3,69 -2,99 0 -2,99 LUVA
4 220 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 38,82 4,38 -10,18 5 5  
5 236 belpam Riko No-How Eye Of The Tiger Liisa Elo TVA 40,47 4,20 -8,53 5 5  
6 238 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 43,15 3,94 -5,85 5 5  
7 217 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA 43,96 3,87 -5,04 5 5  
8 225 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Petteri Pitkänen LÄGI 40,74 4,17 -8,26 10 10  
9 230 x-rotu Tytti Tytti Jaana Leino HARJA 63,52 2,68 14,52 5 19,52  
10 215 x-rotu Manja Manja Kristiina Vuori TSAU 56,52 3,01 7,52 20 27,52  
  120 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  214 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  227 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  229 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä TSAU         HYL  
  231 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  232 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  234 borcol Vii Beearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  131 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         POIS  
  134 whippe Stella Besties Sniff Satu Mäkinen RÄ-KÄ         POIS  
  216 pitcol Iikki Stoorybook's Minerva Mcgonagall Anna-Reetta Kinnunen ATT         POIS  
  218 borcol Entti Entti Päivi Samuelsson ATT         POIS  
  235 borcol Jope Microvenator Rami Tervo ÄETSÄ         POIS  

Mini 2, kello 15:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT 45,62 3,73 -3,38 10 10  
2 200 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 56,03 3,03 7,03 5 12,03  
3 205 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 69,38 2,45 20,38 5 25,38  
  201 tiispa Lily Chakiran Madeleine Paula Markkula ATT         HYL  

Medi 2, kello 15:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS 38,10 4,46 -10,90 0 -10,90 SERT
2 212 cocspa Donna Raccoon`s Hot Kiss Mia Karlsson TSAU 52,29 3,25 3,29 0 3,29  
3 206 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA 49,55 3,43 0,55 10 10,55  
4 209 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU 54,88 3,10 5,88 5 10,88  
5 213 x-rotu Sulo Sulo Riikka Peltola KSSK 48,26 3,52 -0,74 15 15  
  208 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  211 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         HYL