Kilpailu 5.3.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:35, tuomari Timo Teileri, koirakoita 5, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 47,21 2,75 5,21 10 15,21  
  102 cottul Peppi Rose Roosa Örling KISA         HYL  
  103 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  106 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  107 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  

Medi 1, kello 11:35, tuomari Timo Teileri, koirakoita 5, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 26,68 4,87 -15,32 0 -15,32 LUVA
2 110 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 30,85 4,21 -11,15 5 5  
3 111 espves Toto Bonachón Procol Harum Liisa Haapsaari MYNSK 36,50 3,56 -5,50 5 5  
  113 kääsna Edi Imbrez All Required Ella Sarkula FORPK         HYL  
  116 shelam Kuka Taiga Doo's Just Do It Kirsi Hyvärinen ACTIV         HYL  

Maksi 1, kello 12:05, tuomari Timo Teileri, koirakoita 10, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 132 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 24,90 5,22 -17,10 0 -17,10 LUVA
2 138 borcol Bend`it Bend It Like Beckham Jenni Lehtinen (NOR) 25,15 5,17 -16,85 0 -16,85 LUVA
3 121 pinser Sara Ference Arabella Eerika Bang TSAU 40,37 3,22 -1,63 0 -1,63 LUVA
4 130 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Tiina Kangas RAUMA 29,68 4,38 -12,32 5 5  
5 128 belpat Cola Mustantassun Kola Nina Frantsi SBPKY 34,25 3,80 -7,75 5 5  
6 139 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU 31,51 4,13 -10,49 10 10  
7 136 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA 44,31 2,93 2,31 15 17,31  
8 125 borcol Next Breezing Flame Pirjo Yli-Juuti HAU 29,69 4,38 -12,31 20 20  
  126 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  
  133 kihnou Unto Juhellus Roller Coaster Jemina Suonpää TSAU         HYL  

Mini 2, kello 13:05, tuomari Timo Teileri, koirakoita 3, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen TSAU 38,61 3,88 -7,39 5 5  
2 202 petbra Friidu Rölliriiviön Fantastinen-Friidu Leena Pohjaranta WECA 49,68 3,02 3,68 5 8,68  
  201 tiispa Lily Chakiran Madeleine Paula Markkula ATT         HYL  

Medi 2, kello 13:05, tuomari Timo Teileri, koirakoita 3, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 213 x-rotu Sulo Sulo Riikka Peltola KSSK 39,91 3,76 -6,09 5 5  
  209 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  211 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 13:50, tuomari Timo Teileri, koirakoita 13, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 223 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 33,72 4,45 -12,28 5 5  
2 222 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 39,11 3,84 -6,89 5 5  
3 219 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU 40,34 3,72 -5,66 5 5  
  120 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  220 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  221 borcol Fizz Absinth Czech Fan Lotta Tervo ÄETSÄ         HYL  
  224 labnou Pommac Pommac Ella Matila KISA         HYL  
  225 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Petteri Pitkänen LÄGI         HYL  
  228 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU         HYL  
  230 x-rotu Tytti Tytti Jaana Leino HARJA         HYL  
  231 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  232 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  234 borcol Vii Beearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  235 borcol Jope Microvenator Rami Tervo ÄETSÄ         POIS