Kilpailu 5.3.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:05, tuomari Timo Teileri, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 jackru Nero Dizeros Master Mind Mirka Pekkalainen ATT 39,25 4,03 -12,75 5 5  
2 108 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 40,27 3,92 -11,73 5 5  
3 105 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 54,01 2,92 2,01 5 7,01  
4 106 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Minna Koskinen TSAU 45,29 3,49 -6,71 10 10  
  107 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  

Medi 1, kello 10:05, tuomari Timo Teileri, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT 41,55 3,80 -10,45 5 5  
  115 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA         HYL  
  116 shelam Kuka Taiga Doo's Just Do It Kirsi Hyvärinen ACTIV         HYL  
  118 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  119 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU         HYL  
  114 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         POIS  

Maksi 1, kello 10:35, tuomari Timo Teileri, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 132 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 35,41 4,46 -16,59 0 -16,59 LUVA
2 122 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU 39,57 3,99 -12,43 0 -12,43 LUVA
3 134 whippe Stella Besties Sniff Satu Mäkinen RÄ-KÄ 44,75 3,53 -7,25 0 -7,25 SERT
4 131 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 47,53 3,32 -4,47 0 -4,47 SERT
5 121 pinser Sara Ference Arabella Eerika Bang TSAU 56,74 2,79 4,74 0 4,74  
6 139 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU 39,38 4,01 -12,62 5 5  
7 137 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 46,91 3,37 -5,09 5 5  
8 138 borcol Bend`it Bend It Like Beckham Jenni Lehtinen (NOR) 43,27 3,65 -8,73 10 10  
  123 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA         HYL  
  129 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT         HYL  
  130 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Tiina Kangas RAUMA         HYL  
  133 kihnou Unto Juhellus Roller Coaster Jemina Suonpää TSAU         HYL  
  135 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA         HYL  
  136 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  

Mini 2, kello 14:50, tuomari Timo Teileri, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 200 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 54,99 2,93 2,99 0 2,99  
  203 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen TSAU         HYL  
  204 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  
  205 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU         HYL  

Medi 2, kello 14:50, tuomari Timo Teileri, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 211 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 45,70 3,52 -6,30 5 5  
2 206 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA 46,12 3,49 -5,88 5 5  
  209 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  212 cocspa Donna Raccoon`s Hot Kiss Mia Karlsson TSAU         HYL  
  213 x-rotu Sulo Sulo Riikka Peltola KSSK         HYL  

Maksi 2, kello 15:20, tuomari Timo Teileri, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 227 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 37,60 4,28 -14,40 0 -14,40 SERT
2 214 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT 49,89 3,23 -2,11 0 -2,11 LUVA
3 230 x-rotu Tytti Tytti Jaana Leino HARJA 64,65 2,49 12,65 0 12,65  
4 236 belpam Riko No-How Eye Of The Tiger Liisa Elo TVA 41,18 3,91 -10,82 15 15  
5 233 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 72,38 2,22 20,38 5 25,38  
  217 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  225 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Petteri Pitkänen LÄGI         HYL  
  228 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU         HYL  
  229 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä TSAU         HYL  
  231 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  232 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  234 borcol Vii Beearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  237 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU         HYL  
  238 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  218 borcol Entti Entti Päivi Samuelsson ATT         POIS  
  235 borcol Jope Microvenator Rami Tervo ÄETSÄ         POIS