Kilpailu 13.2.2016 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA 44,68 3,74 -8,32 5 5  
2 115 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 51,56 3,24 -1,44 5 5  
3 108 shelam Ninni Amorousprincess Anu Järvinen FORPK 50,64 3,30 -2,36 15 15  
  100 shelam Lizzy Happy Master's Pure Gold Heidi Lehto ATT         HYL  
  101 mittel Nala Mintgarden's Torhild Laura Virtanen ATT         HYL  
  103 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  109 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Minna Koskinen TSAU         HYL  
  110 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  114 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  

Medi 1, kello 10:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 124 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 39,77 4,20 -13,23 0 -13,23 LUVA
2 123 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 45,18 3,70 -7,82 0 -7,82 LUVA
3 117 kääsna Frodo Peacemaker's Frosted Frodo Nelli Hyvärinen ATT 52,25 3,20 -0,75 0 -0,75 SERT
4 118 kääsna Lore Cheantake Just Like Montague Johanna Reilin YLÖKK 64,04 2,61 11,04 5 16,04  
5 126 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU 59,65 2,80 6,65 15 21,65  
6 127 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA 72,23 2,31 19,23 10 29,23  
  116 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU         HYL  
  120 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         HYL  
  121 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         POIS  

Maksi 1, kello 10:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 133 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT 41,96 3,98 -11,04 0 -11,04 LUVA
  128 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  132 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  
  137 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Tammisto TAMSK         HYL  
  139 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  140 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  135 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU         POIS  
  141 auspai Leevi Hazelmoor Zeppo Pia Korpisaari TAMSK         POIS  
  142 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         POIS  

Mini 2, kello 15:55, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT 52,50 3,39 -1,50 0 -1,50 SERT
2 206 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 53,07 3,35 -0,93 10 10  
3 203 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT 59,94 2,97 5,94 5 10,94  
  200 käävil Tazz Caspian Line's Keep In Touch Päivi Karilaakso TAMSK         HYL  
  204 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         POIS  
  205 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh ATT         POIS  

Medi 2, kello 15:55, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 216 vehter Kiia Hellevillan Kastehelmi Liisa Niemeläinen RAUMA 63,08 2,82 9,08 0 9,08  
2 209 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA 72,40 2,46 18,40 15 33,40  
  208 shelam Tahvo Snowpaw Thunderball Marianne Ylitalo TSAU         HYL  
  213 espves Dori Concurrido Flamante Flecha Sanna Kobylin JAU         HYL  
  215 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  211 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         POIS  
  212 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         POIS  

Maksi 2, kello 15:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 17, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 233 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS 36,10 4,93 -17,90 0 -17,90 LUVA
2 227 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 36,48 4,88 -17,52 0 -17,52 LUVA
3 236 belpam Rotta Suhteellisen Karu Sonja Paavola TSAU 38,65 4,61 -15,35 0 -15,35 LUVA
4 238 borcol Jope Microvenator Rami Tervo ÄETSÄ 39,16 4,55 -14,84 0 -14,84 LUVA
5 221 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 56,86 3,13 2,86 0 2,86  
6 232 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX 40,75 4,37 -13,25 10 10  
7 226 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 41,22 4,32 -12,78 10 10  
8 134 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 60,34 2,95 6,34 15 21,34  
  217 auspai Oiva Ounou Mieletön Merihirviö Laura Pälä ÄETSÄ         HYL  
  218 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU         HYL  
  220 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  228 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  229 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  231 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  235 borcol Elmo Maple Yard Ka-Boom Maija Anttolainen A-KOT         HYL  
  237 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         HYL  
  239 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  222 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         POIS  
  230 borcol Windy Wallxera's Abitabove Linda Lammi TAKUT         POIS  
  234 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY         POIS