Kilpailu 13.2.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 9, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Minna Koskinen TSAU 37,63 4,30 -13,37 0 -13,37  
2 111 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA 33,95 4,77 -17,05 5 5  
3 115 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 48,57 3,34 -2,43 5 5  
4 105 x-rotu Vinha Vinha Annina Ekman ATT 50,33 3,22 -0,67 5 5  
5 106 cottul Peppi Rose Roosa Örling KISA 55,81 2,90 4,81 10 14,81  
  103 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  107 pkkämä Ruu Täystuhon Unexpected Kiss Noora Suomi ATT         HYL  
  113 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  114 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  104 gribru Igor Mustamimmin Igor Merja Tapola LSKK         POIS  

Medi 1, kello 11:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 120 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT 33,34 4,86 -17,66 0 -17,66 LUVA
2 125 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT 33,97 4,77 -17,03 0 -17,03 LUVA
3 123 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 38,18 4,24 -12,82 0 -12,82 LUVA
4 116 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU 49,64 3,26 -1,36 5 5  
5 118 kääsna Lore Cheantake Just Like Montague Johanna Reilin YLÖKK 65,60 2,47 14,60 5 19,60  
  124 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  119 isllam Dimma Vongoivan Dimma Riikka Väyrynen LSKK         POIS  
  121 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         POIS  

Maksi 1, kello 12:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 137 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Tammisto TAMSK 35,43 4,57 -15,57 5 5  
2 132 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 36,00 4,50 -15,00 5 5  
3 133 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT 41,97 3,86 -9,03 5 5  
  128 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  130 doberm Paula Dargaard Twalif Pheony Kaisa Nieminen SDY         HYL  
  139 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  140 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  131 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         POIS  
  135 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU         POIS  
  142 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         POIS  

Mini 2, kello 13:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh ATT 33,02 4,91 -14,98 0 -14,98  
2 201 kääpin Ansa Pinserella's Pashmina Elisa Lyyrtö ATT 40,43 4,01 -7,57 0 -7,57  
3 202 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT 40,67 3,98 -7,33 0 -7,33  
4 200 käävil Tazz Caspian Line's Keep In Touch Päivi Karilaakso TAMSK 42,05 3,85 -5,95 5 5  
5 206 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 43,53 3,72 -4,47 5 5  
  204 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         POIS  

Medi 2, kello 13:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 216 vehter Kiia Hellevillan Kastehelmi Liisa Niemeläinen RAUMA 52,13 3,11 4,13 0 4,13  
2 207 pyrpap Rose Drole D'oiseau Taille-douce Sandra Saine HARJA 48,61 3,33 0,61 5 5,61  
3 213 espves Dori Concurrido Flamante Flecha Sanna Kobylin JAU 46,07 3,52 -1,93 15 15  
  210 espves Liinu Bonachón Liinu Tuija Aarnio TSAU         HYL  
  212 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  214 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  215 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 14:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 14, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 auspai Oiva Ounou Mieletön Merihirviö Laura Pälä ÄETSÄ 31,68 5,11 -16,32 5 5  
2 218 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU 33,01 4,91 -14,99 10 10  
3 229 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU 33,19 4,88 -14,81 10 10  
4 226 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 34,92 4,64 -13,08 10 10  
5 224 borcol Fizz Absinth Czech Fan Lotta Tervo ÄETSÄ 36,03 4,50 -11,97 10 10  
6 232 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX 37,66 4,30 -10,34 10 10  
7 235 borcol Elmo Maple Yard Ka-Boom Maija Anttolainen A-KOT 30,03 5,39 -17,97 15 15  
8 225 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 50,33 3,22 2,33 15 17,33  
  134 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  
  220 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  227 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  228 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  233 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS         HYL  
  236 belpam Rotta Suhteellisen Karu Sonja Paavola TSAU         HYL