Kilpailu 13.2.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 shelam Ninni Amorousprincess Anu Järvinen FORPK 42,33 3,85 -9,67 5 5  
  109 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  110 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  111 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  112 kääsna Mister Hosszúbereki-Császár Iron Man Nelli Hyvärinen ATT         HYL  
  113 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  114 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  115 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK         HYL  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU 42,95 3,80 -9,05 0 -9,05 SERT
2 127 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA 57,65 2,83 5,65 0 5,65  
3 123 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 53,55 3,04 1,55 5 6,55  
4 126 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU 63,83 2,55 11,83 10 21,83  
  122 kromfo Veto Jazzmo Grazioso Anu Niemi SPOK         HYL  
  124 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  125 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  

Maksi 1, kello 10:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 142 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT 37,81 4,31 -14,19 0 -14,19  
2 141 auspai Leevi Hazelmoor Zeppo Pia Korpisaari TAMSK 39,17 4,16 -12,83 0 -12,83  
  136 whippe Stella Besties Sniff Satu Mäkinen RÄ-KÄ         HYL  
  137 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Tammisto TAMSK         HYL  
  138 pinser Sara Ference Arabella Eerika Bang TSAU         HYL  
  139 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  140 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  129 holpal Taika Kiilankullan Vellamo Anni Petäjoki ATT         POIS  
  143 mudi Stara Mustapippurin Hullunhauska Anni Petäjoki ATT         POIS  

Mini 2, kello 15:15, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh ATT 34,59 4,68 -15,41 0 -15,41 SERT
2 202 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT 46,69 3,47 -3,31 0 -3,31 LUVA
  200 käävil Tazz Caspian Line's Keep In Touch Päivi Karilaakso TAMSK         HYL  
  201 kääpin Ansa Pinserella's Pashmina Elisa Lyyrtö ATT         HYL  
  203 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT         HYL  
  206 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  
  204 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         POIS  

Medi 2, kello 15:15, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 213 espves Dori Concurrido Flamante Flecha Sanna Kobylin JAU 42,73 3,79 -7,27 5 5  
2 208 shelam Tahvo Snowpaw Thunderball Marianne Ylitalo TSAU 39,92 4,06 -10,08 10 10  
3 216 vehter Kiia Hellevillan Kastehelmi Liisa Niemeläinen RAUMA 61,85 2,62 11,85 5 16,85  
  207 pyrpap Rose Drole D'oiseau Taille-douce Sandra Saine HARJA         HYL  
  214 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  215 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  211 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         POIS  
  212 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         POIS  

Maksi 2, kello 15:50, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 236 belpam Rotta Suhteellisen Karu Sonja Paavola TSAU 38,39 4,22 -11,61 0 -11,61 LUVA
2 229 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU 48,49 3,34 -1,51 5 5  
3 235 borcol Elmo Maple Yard Ka-Boom Maija Anttolainen A-KOT 35,60 4,55 -14,40 10 10  
4 223 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 54,03 3,00 4,03 10 14,03  
5 228 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU 42,70 3,79 -7,30 15 15  
  217 auspai Oiva Ounou Mieletön Merihirviö Laura Pälä ÄETSÄ         HYL  
  218 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU         HYL  
  219 pitcol Iikki Stoorybook's Minerva Mcgonagall Anna-Reetta Kinnunen ATT         HYL  
  220 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  221 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  231 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  232 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  233 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS         HYL  
  237 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         HYL  
  238 borcol Jope Microvenator Rami Tervo ÄETSÄ         HYL  
  239 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  240 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  222 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         POIS  
  230 borcol Windy Wallxera's Abitabove Linda Lammi TAKUT         POIS  
  234 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY         POIS