Kilpailu 24.1.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Medi 3] [Mini 3] [Maksi 3]

Medi 3, kello 12:15, tuomari Timo Teileri, koirakoita 29, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE 22,81 5,44 -11,19 0 -11,19 SERT-H
2 56 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU 24,84 4,99 -9,16 0 -9,16  
3 52 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 25,09 4,94 -8,91 0 -8,91  
4 43 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 26,87 4,61 -7,13 0 -7,13  
5 71 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 27,06 4,58 -6,94 0 -6,94  
6 48 mudi Didi Mustantassun Penelope Elsi Pulli ACE 27,53 4,50 -6,47 0 -6,47  
7 38 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 28,93 4,29 -5,07 0 -5,07  
8 54 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 29,39 4,22 -4,61 0 -4,61  
9 41 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT 32,14 3,86 -1,86 0 -1,86  
10 53 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 23,48 5,28 -10,52 5 5  
11 45 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling ATT 29,03 4,27 -4,97 5 5  
12 49 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 32,09 3,86 -1,91 5 5  
  39 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  40 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         HYL  
  44 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  46 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  50 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  51 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  57 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  58 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström TSAU         HYL  
  59 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  62 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH         HYL  
  63 novnou Raili Myrock's X-Mas Angel Ninni Uusitalo WECA         HYL  
  64 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA         HYL  
  65 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  66 amecoc Ossi Fabelsfee Lets Talk About Me Lotta Tuuva LAU         HYL  
  67 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  69 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  70 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  47 shelam Taika Mahoney's Zeta Jones Marja-Leena Järvenpää TSAU         POIS  

Mini 3, kello 13:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 27, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 24,53 5,05 -9,47 0 -9,47 SERT-H
2 37 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 24,60 5,04 -9,40 0 -9,40  
3 15 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 24,67 5,03 -9,33 0 -9,33  
4 31 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 25,12 4,94 -8,88 0 -8,88  
5 10 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT 26,92 4,61 -7,08 0 -7,08  
6 3 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 27,25 4,55 -6,75 0 -6,75  
7 34 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Milla Saari LÄGI 27,53 4,50 -6,47 0 -6,47  
8 6 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT 27,55 4,50 -6,45 0 -6,45  
9 20 toyvil Pinja Pudelpower;s Quickstep Susanna Hagman ÅBSK 28,76 4,31 -5,24 0 -5,24  
10 8 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 29,87 4,15 -4,13 0 -4,13  
11 25 kääpin Penni Humblepup Goldie Henna Pöysti WECA 31,07 3,99 -2,93 0 -2,93  
12 22 bichav Leo Suzuida's Milo's Mascot Senni Aaltonen KKK 31,61 3,92 -2,39 0 -2,39  
13 4 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 36,42 3,40 2,42 0 2,42  
14 30 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA 33,46 3,71 -0,54 5 5  
  1 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  11 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU         HYL  
  12 kääsna DEX Hömpötin Daze´n´dizzy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  13 x-rotu Ani Ani Petra Malin ATT         HYL  
  14 x-rotu Kida Kida Jenni Lehtikangas WECA         HYL  
  17 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  23 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         HYL  
  24 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  26 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA         HYL  
  27 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  29 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  33 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  35 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  9 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU         POIS  
  18 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  
  28 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         POIS  
  32 jackru Tykki Rapunzellin Monkey Business Alisa Kranni SJRT         POIS  

Maksi 3, kello 15:20, tuomari Timo Teileri, koirakoita 36, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 22,80 5,44 -11,20 0 -11,20  
2 94 borcol Hertz Eyewitness Soulmate Jenni Leino LAW 23,30 5,32 -10,70 0 -10,70  
3 96 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 25,70 4,82 -8,30 0 -8,30 SERT-H
4 99 borcol Osku Look Like Spark For Life Terhi Junnila AK-6 26,10 4,75 -7,90 0 -7,90  
5 77 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 26,60 4,66 -7,40 0 -7,40  
6 89 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 27,10 4,58 -6,90 0 -6,90  
7 79 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT 27,60 4,49 -6,40 0 -6,40  
8 112 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 27,70 4,48 -6,30 0 -6,30  
9 87 lyhcol Donna Asandzan Cathella Riikka Heiskanen TSAU 33,80 3,67 -0,20 0 -0,20  
10 88 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 34,20 3,63 0,20 0 0,20  
11 92 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841 35,50 3,49 1,50 0 1,50  
12 115 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 23,90 5,19 -10,10 5 5  
13 76 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA 24,40 5,08 -9,60 5 5  
14 97 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 25,50 4,86 -8,50 5 5  
15 108 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 27,30 4,54 -6,70 10 10  
16 95 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK 30,60 4,05 -3,40 10 10  
17 98 silnou Wilma Finnflats Evangeline Jessica Bäckman TAMMI 39,90 3,11 5,90 5 10,90  
  73 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  74 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  75 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  80 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  81 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  82 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  84 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola ATT         HYL  
  85 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  86 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT         HYL  
  90 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  91 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  100 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  102 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Sofia Stens PAWS         HYL  
  104 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  105 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  110 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  113 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  114 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU         HYL  
  116 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  78 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  83 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ         POIS  
  93 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         POIS  
  101 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  103 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS