Kilpailu 24.1.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 26, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 36,85 4,53 -11,15 0 -11,15  
2 31 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 38,12 4,38 -9,88 0 -9,88  
3 35 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 50,12 3,33 2,12 0 2,12  
4 27 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 46,95 3,56 -1,05 5 5  
5 2 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 48,44 3,45 0,44 5 5,44  
  967 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  1 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  3 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  4 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  5 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  8 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  15 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  16 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU         HYL  
  17 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  20 toyvil Pinja Pudelpower;s Quickstep Susanna Hagman ÅBSK         HYL  
  21 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  23 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         HYL  
  24 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  25 kääpin Penni Humblepup Goldie Henna Pöysti WECA         HYL  
  26 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA         HYL  
  29 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  33 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  36 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  37 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT         HYL  
  18 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  
  22 bichav Leo Suzuida's Milo's Mascot Senni Aaltonen KKK         POIS  
  32 jackru Tykki Rapunzellin Monkey Business Alisa Kranni SJRT         POIS  
  26 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA            
  22 bichav Leo Suzuida's Milo's Mascot Senni Aaltonen KKK            

Medi 3, kello 11:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 31, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 38,51 4,34 -9,49 0 -9,49 SERT-A
2 57 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 41,41 4,03 -6,59 0 -6,59  
3 43 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 41,96 3,98 -6,04 0 -6,04  
4 67 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 45,43 3,68 -2,57 0 -2,57  
5 48 mudi Didi Mustantassun Penelope Elsi Pulli ACE 39,35 4,24 -8,65 5 5  
6 59 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI 43,07 3,88 -4,93 5 5  
7 55 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 43,91 3,80 -4,09 5 5  
8 40 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE 45,93 3,64 -2,07 5 5  
  38 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  39 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  41 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  42 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen RAUMA         HYL  
  44 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  45 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling ATT         HYL  
  51 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  52 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  53 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  54 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  
  56 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  58 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström TSAU         HYL  
  60 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  61 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         HYL  
  62 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH         HYL  
  63 novnou Raili Myrock's X-Mas Angel Ninni Uusitalo WECA         HYL  
  64 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA         HYL  
  65 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  66 amecoc Ossi Fabelsfee Lets Talk About Me Lotta Tuuva LAU         HYL  
  68 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  69 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  70 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  71 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  

Maksi 3, kello 17:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 29, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 31,10 4,98 -13,90 0 -13,90  
2 85 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 32,20 4,81 -12,80 0 -12,80 SERT-A
3 111 borcol Loox Jakovall Oh You Pretty Thing Jenni Leino LAW 33,60 4,61 -11,40 0 -11,40  
4 80 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 34,60 4,48 -10,40 0 -10,40  
5 100 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU 34,70 4,47 -10,30 0 -10,30  
6 115 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 35,30 4,39 -9,70 0 -9,70  
7 113 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 30,70 5,05 -14,30 5 5  
8 99 borcol Osku Look Like Spark For Life Terhi Junnila AK-6 35,30 4,39 -9,70 5 5  
9 104 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 41,00 3,78 -4,00 5 5  
10 98 silnou Wilma Finnflats Evangeline Jessica Bäckman TAMMI 50,90 3,05 5,90 0 5,90  
11 95 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK 33,90 4,57 -11,10 10 10  
12 112 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 40,30 3,85 -4,70 10 10  
  72 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT         HYL  
  73 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  75 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  76 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA         HYL  
  77 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  82 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  91 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  94 borcol Hertz Eyewitness Soulmate Jenni Leino LAW         HYL  
  96 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  97 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  102 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Sofia Stens PAWS         HYL  
  105 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  106 isllam Kári Kári Frá Klettakoti Riika Kivirinta WALAT         HYL  
  107 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  108 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  110 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  116 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  78 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  93 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         POIS  
  101 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  103 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS