Kilpailu 23.1.2016, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[D Maksi 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 2] [D Mini 2] [D Medi 2]

D agilityrata, maksi 1, kello 12:05, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 19, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU 25,61 6,25 -27,39 0 -27,39 LUVA
2 46 belpam Rotta Suhteellisen Karu Sonja Paavola TSAU 30,16 5,30 -22,84 0 -22,84 SERT
3 49 borcol Redi Tronic Printz Tiina Räty KIRSUT 31,43 5,09 -21,57 0 -21,57 LUVA
4 50 pitcol Raisa Goldentroll´s Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ 48,58 3,29 -4,42 0 -4,42 LUVA
5 47 auspai Tintti Wirneen Ilmiliekki Sari Koivunen TSAU 39,19 4,08 -13,81 5 5  
6 52 x-rotu Tytti Tytti Jaana Leino HARJA 49,63 3,22 -3,37 5 5  
7 45 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT 50,92 3,14 -2,08 5 5  
8 53 auskel Lempi Nallikallion Hunajapupu Karoliina Tuori AK-6 37,93 4,22 -15,07 10 10  
9 59 auspai Leevi Hazelmoor Zeppo Pia Korpisaari TAMSK 39,27 4,07 -13,73 15 15  
10 60 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA 53,27 3,00 0,27 15 15,27  
  36 borcol Raisa Pterodactylus Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  38 belpam Piri Suhteellisen Varma Alisa Kranni SJRT         HYL  
  39 engspa Luna Sweetie-Pie Brown Sugar Joni Kähkönen WECA         HYL  
  41 borcol Raider Never Never Land X'magnum Laura Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  43 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  44 whippe Stella Besties Sniff Satu Mäkinen RÄ-KÄ         HYL  
  51 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  54 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA         HYL  
  56 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  40 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         POIS  
  57 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         POIS  

D agilityrata, mini 1, kello 12:45, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 15, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU 32,10 4,98 -20,90 0 -20,90 LUVA
2 12 käävil Tazz Caspian Line's Keep In Touch Päivi Karilaakso TAMSK 39,36 4,07 -13,64 0 -13,64 SERT
3 21 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 42,61 3,76 -10,39 5 5  
4 17 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY 48,16 3,32 -4,84 5 5  
5 20 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU 43,50 3,68 -9,50 10 10  
6 22 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU 48,62 3,29 -4,38 10 10  
7 15 mittel Regina Lumikummun Regina Inkeri Vapalahti TASSU 65,76 2,43 12,76 0 12,76  
8 18 shelam Ninni Amorousprincess Anu Järvinen FORPK 40,71 3,93 -12,29 15 15  
9 4 kääsna Wilma Silverjoy Jade Meri Johansson ATT 65,47 2,44 12,47 10 22,47  
  1 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  3 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA         HYL  
  5 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         HYL  
  10 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  13 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK         HYL  
  23 shelam Unna Käpäläkoplan Flora Hanna Ala-Nissilä KSKY         HYL  
  19 jackru Masi Pepper Soul´s Master Plan Hanna-Mari Selçuk FPUKO         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 13:15, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 borter Kille Badamtams Xtempore Action Minna Lahdenmäki HARJA 39,71 4,03 -13,29 0 -13,29 LUVA
2 26 kääsna Edi Imbrez All Required Anu Sarkula FORPK 57,93 2,76 4,93 5 9,93  
  25 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  28 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  
  29 koohon Iita Lentävän Luppakorvan Neiti Näpsä Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  32 espves Nomi Caraydan Mochaccino Elke Eklöf TSAU         HYL  
  34 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA         HYL  
  24 espves Liinu Bonachón Liinu Tuija Aarnio TSAU         POIS  
  31 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         POIS  
  33 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 15:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 17, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 95 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6 30,74 5,30 -20,26 0 -20,26 LUVA
2 91 borcol Roc Be Angel Czech Fan Janita Leinonen LAW 31,09 5,24 -19,91 0 -19,91 SERT
3 92 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 43,70 3,73 -7,30 0 -7,30 LUVA
4 94 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 52,25 3,12 1,25 0 1,25  
5 93 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK 36,26 4,49 -14,74 5 5  
6 58 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX 42,67 3,82 -8,33 15 15  
7 84 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS 50,26 3,24 -0,74 15 15  
8 86 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 57,21 2,85 6,21 10 16,21  
  80 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  82 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  83 espves Xavi Bonachón Oscar Laura Honkanen WECA         HYL  
  88 belpat kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU         HYL  
  89 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  90 isovil Unna Trucker's Una Bella Donna Marita Yliknuussi SVK         HYL  
  96 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino RAUMA         HYL  
  97 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  98 borcol Windy Wallxera's Abitabove Linda Lammi TAKUT         HYL  
  85 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 16:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT 38,34 4,30 -12,66 0 -12,66 LUVA
2 70 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 49,53 3,33 -1,47 0 -1,47 LUVA
3 65 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 48,32 3,41 -2,68 5 5  
4 68 mittel Kovis Huraus Fiini Henna Heino WECA 56,10 2,94 5,10 5 10,10  
  62 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         HYL  
  64 kesvil Febe G-Diggers Ferrari Febe Heta Kylmämaa TAMSK         HYL  
  66 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         POIS  
  69 käävil Kiwi Pudelpower's I'm On Fire Susanna Hagman ÅBSK         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 16:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT 37,28 4,43 -13,72 0 -13,72 LUVA
2 76 shelam Väinö Uneksijan Rumputuli Päivi Mäntynen PAHA 50,48 3,27 -0,52 0 -0,52 SERT
3 75 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI 36,52 4,52 -14,48 5 5  
4 74 pyrpap Rose Drole D'oiseau Taille-douce Sandra Saine HARJA 51,98 3,17 0,98 5 5,98  
5 99 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA 53,24 3,10 2,24 15 17,24  
  35 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  78 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU         POIS  
  79 espves Daami Caraydan Kumba Salla Kantola POKS RY         POIS