Kilpailu 23.1.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 shelam Unna Käpäläkoplan Flora Hanna Ala-Nissilä KSKY 27,72 4,47 -9,28 0 -9,28 LUVA
2 22 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU 30,52 4,06 -6,48 0 -6,48  
3 12 käävil Tazz Caspian Line's Keep In Touch Päivi Karilaakso TAMSK 32,22 3,85 -4,78 0 -4,78  
4 16 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius FORPK 32,49 3,82 -4,51 0 -4,51 LUVA
5 1 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 32,71 3,79 -4,29 0 -4,29 LUVA
6 10 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT 29,19 4,25 -7,81 5 5  
7 17 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY 31,36 3,95 -5,64 5 5  
8 8 jackru Jeppe Kanelinkukan Bruce Markus Kivimäki KISA 39,74 3,12 2,74 5 7,74  
9 15 mittel Regina Lumikummun Regina Inkeri Vapalahti TASSU 49,08 2,53 12,08 0 12,08  
  4 kääsna Wilma Silverjoy Jade Meri Johansson ATT         HYL  
  6 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  7 ranbul Sisu Friedrich`s Mr Bean Suvi Lahtinen 11013903         HYL  
  9 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU         HYL  
  20 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  2 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         POIS  

Medi 1, kello 12:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 5, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 espves Nomi Caraydan Mochaccino Elke Eklöf TSAU 26,65 4,65 -10,35 0 -10,35 LUVA
2 27 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU 29,90 4,15 -7,10 0 -7,10 SERT
3 29 koohon Iita Lentävän Luppakorvan Neiti Näpsä Kaisa Jalava TAMSK 39,36 3,15 2,36 0 2,36  
4 28 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU 35,91 3,45 -1,09 5 5  
  25 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  31 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         POIS  
  33 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         POIS  

Maksi 1, kello 12:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 16, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU 23,85 5,20 -13,15 0 -13,15 SERT
2 43 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT 27,90 4,44 -9,10 0 -9,10 SERT
3 44 whippe Stella Besties Sniff Satu Mäkinen RÄ-KÄ 34,37 3,61 -2,63 0 -2,63 LUVA
4 61 engspa Aapo Rosace's Duke Nukem Anne Ruohola WECA 35,84 3,46 -1,16 10 10  
5 60 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA 47,31 2,62 10,31 5 15,31  
6 52 x-rotu Tytti Tytti Jaana Leino HARJA 50,84 2,44 13,84 5 18,84  
7 51 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA 46,79 2,65 9,79 10 19,79  
8 56 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU 42,52 2,92 5,52 20 25,52  
  37 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  
  38 belpam Piri Suhteellisen Varma Alisa Kranni SJRT         HYL  
  41 borcol Raider Never Never Land X'magnum Laura Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  45 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT         HYL  
  49 borcol Redi Tronic Printz Tiina Räty KIRSUT         HYL  
  50 pitcol Raisa Goldentroll´s Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ         HYL  
  53 auskel Lempi Nallikallion Hunajapupu Karoliina Tuori AK-6         HYL  
  55 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU         HYL  
  40 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         POIS  
  57 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         POIS  

Mini 2, kello 13:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 5, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT 34,23 4,12 -6,77 0 -6,77 SERT
2 65 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 35,93 3,92 -5,07 0 -5,07  
3 69 käävil Kiwi Pudelpower's I'm On Fire Susanna Hagman ÅBSK 45,28 3,11 4,28 5 9,28  
4 64 kesvil Febe G-Diggers Ferrari Febe Heta Kylmämaa TAMSK 34,90 4,04 -6,10 10 10  
  71 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT         HYL  

Medi 2, kello 13:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 4, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska KIRSUT 44,30 3,18 3,30 0 3,30  
2 74 pyrpap Rose Drole D'oiseau Taille-douce Sandra Saine HARJA 48,41 2,91 7,41 0 7,41  
3 76 shelam Väinö Uneksijan Rumputuli Päivi Mäntynen PAHA 50,52 2,79 9,52 5 14,52  
  35 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  78 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU         POIS  

Maksi 2, kello 14:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 borcol Roc Be Angel Czech Fan Janita Leinonen LAW 30,55 4,61 -10,45 0 -10,45 LUVA
2 95 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6 31,11 4,53 -9,89 0 -9,89 LUVA
3 58 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX 32,17 4,38 -8,83 0 -8,83 LUVA
4 90 isovil Unna Trucker's Una Bella Donna Marita Yliknuussi SVK 37,65 3,74 -3,35 0 -3,35  
5 87 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 27,62 5,11 -13,38 5 5  
6 84 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS 37,30 3,78 -3,70 15 15  
  46 belpam Rotta Suhteellisen Karu Sonja Paavola TSAU         HYL  
  81 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT         HYL  
  82 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  83 espves Xavi Bonachón Oscar Laura Honkanen WECA         HYL  
  89 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  93 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK         HYL  
  96 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino RAUMA         HYL  
  97 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  85 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         POIS