Kilpailu 23.1.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:05, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 19, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK 27,64 5,79 -25,36 0 -25,36 SERT
2 58 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX 32,46 4,93 -20,54 0 -20,54 SERT
3 42 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT 33,88 4,72 -19,12 0 -19,12 SERT
4 52 x-rotu Tytti Tytti Jaana Leino HARJA 44,09 3,63 -8,91 0 -8,91 LUVA
5 48 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU 30,48 5,25 -22,52 5 5  
6 49 borcol Redi Tronic Printz Tiina Räty KIRSUT 30,92 5,18 -22,08 5 5  
7 50 pitcol Raisa Goldentroll´s Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ 41,66 3,84 -11,34 5 5  
8 37 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 41,98 3,81 -11,02 5 5  
9 60 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA 44,23 3,62 -8,77 5 5  
10 53 auskel Lempi Nallikallion Hunajapupu Karoliina Tuori AK-6 44,43 3,60 -8,57 5 5  
11 59 auspai Leevi Hazelmoor Zeppo Pia Korpisaari TAMSK 44,42 3,60 -8,58 10 10  
12 36 borcol Raisa Pterodactylus Ida Tallqvist SWAT 53,00 3,02 0,00 10 10  
  38 belpam Piri Suhteellisen Varma Alisa Kranni SJRT         HYL  
  39 engspa Luna Sweetie-Pie Brown Sugar Joni Kähkönen WECA         HYL  
  47 auspai Tintti Wirneen Ilmiliekki Sari Koivunen TSAU         HYL  
  51 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  54 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA         HYL  
  56 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  61 engspa Aapo Rosace's Duke Nukem Anne Ruohola WECA         HYL  
  57 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         POIS  

Mini 1, kello 10:45, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 18, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA 37,14 4,31 -15,86 0 -15,86 LUVA
2 12 käävil Tazz Caspian Line's Keep In Touch Päivi Karilaakso TAMSK 37,75 4,24 -15,25 0 -15,25 LUVA
3 2 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 39,49 4,05 -13,51 0 -13,51 SERT
4 23 shelam Unna Käpäläkoplan Flora Hanna Ala-Nissilä KSKY 39,86 4,01 -13,14 0 -13,14 LUVA
5 19 jackru Masi Pepper Soul´s Master Plan Hanna-Mari Selçuk FPUKO 45,33 3,53 -7,67 0 -7,67 SERT
6 4 kääsna Wilma Silverjoy Jade Meri Johansson ATT 47,93 3,34 -5,07 0 -5,07 LUVA
7 15 mittel Regina Lumikummun Regina Inkeri Vapalahti TASSU 55,35 2,89 2,35 0 2,35  
8 1 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 39,10 4,09 -13,90 5 5  
9 22 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU 39,95 4,01 -13,05 5 5  
10 5 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI 43,52 3,68 -9,48 5 5  
11 16 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius FORPK 46,72 3,42 -6,28 5 5  
12 11 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Merja Tapola LSKK 47,61 3,36 -5,39 5 5  
13 21 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 53,63 2,98 0,63 10 10,63  
14 17 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY 47,38 3,38 -5,62 15 15  
15 13 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK 50,30 3,18 -2,70 15 15  
  14 gribru Igor Mustamimmin Igor Merja Tapola LSKK         HYL  
  18 shelam Ninni Amorousprincess Anu Järvinen FORPK         HYL  
  20 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  

Medi 1, kello 11:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU 30,68 5,22 -22,32 0 -22,32 SERT
2 27 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU 33,87 4,72 -19,13 0 -19,13 LUVA
3 33 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU 36,71 4,36 -16,29 0 -16,29 SERT
4 24 espves Liinu Bonachón Liinu Tuija Aarnio TSAU 43,68 3,66 -9,32 0 -9,32 SERT
5 29 koohon Iita Lentävän Luppakorvan Neiti Näpsä Kaisa Jalava TAMSK 53,12 3,01 0,12 5 5,12  
6 25 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA 27,92 5,73 -25,08 10 10  
  26 kääsna Edi Imbrez All Required Anu Sarkula FORPK         HYL  
  28 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  
  30 borter Kille Badamtams Xtempore Action Minna Lahdenmäki HARJA         HYL  
  32 espves Nomi Caraydan Mochaccino Elke Eklöf TSAU         HYL  
  34 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA         HYL  
  31 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         POIS  

Maksi 2, kello 13:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 18, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK 42,17 3,91 -8,83 10 10  
  80 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  81 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT         HYL  
  82 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  83 espves Xavi Bonachón Oscar Laura Honkanen WECA         HYL  
  84 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS         HYL  
  86 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT         HYL  
  87 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  88 belpat kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU         HYL  
  89 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  90 isovil Unna Trucker's Una Bella Donna Marita Yliknuussi SVK         HYL  
  91 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jenni Leino LAW         HYL  
  92 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  94 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX         HYL  
  95 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         HYL  
  96 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino RAUMA         HYL  
  97 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  98 borcol Windy Wallxera's Abitabove Linda Lammi TAKUT         HYL  
  85 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         POIS  

Mini 2, kello 14:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 käävil Kiwi Pudelpower's I'm On Fire Susanna Hagman ÅBSK 49,70 3,32 -1,30 0 -1,30 LUVA
  63 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  64 kesvil Febe G-Diggers Ferrari Febe Heta Kylmämaa TAMSK         HYL  
  65 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  
  66 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  68 mittel Kovis Huraus Fiini Henna Heino WECA         HYL  
  71 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT         HYL  

Medi 2, kello 14:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 espves Daami Caraydan Kumba Salla Kantola POKS RY 33,99 4,85 -17,01 0 -17,01 SERT
2 99 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA 41,99 3,93 -9,01 0 -9,01 LUVA
3 74 pyrpap Rose Drole D'oiseau Taille-douce Sandra Saine HARJA 55,44 2,98 4,44 0 4,44  
  72 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  73 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska KIRSUT         HYL  
  75 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  76 shelam Väinö Uneksijan Rumputuli Päivi Mäntynen PAHA         HYL  
  77 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  78 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU         POIS