Kilpailu 23.1.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 13, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU 38,60 3,89 -7,40 5 5  
2 23 shelam Unna Käpäläkoplan Flora Hanna Ala-Nissilä KSKY 41,90 3,58 -4,10 5 5  
3 12 käävil Tazz Caspian Line's Keep In Touch Päivi Karilaakso TAMSK 43,30 3,46 -2,70 5 5  
4 11 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Merja Tapola LSKK 42,00 3,57 -4,00 10 10  
5 17 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY 44,20 3,39 -1,80 10 10  
6 21 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 60,00 2,50 14,00 10 24,00  
  13 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK         HYL  
  14 gribru Igor Mustamimmin Igor Merja Tapola LSKK         HYL  
  15 mittel Regina Lumikummun Regina Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  16 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius FORPK         HYL  
  18 shelam Ninni Amorousprincess Anu Järvinen FORPK         HYL  
  19 jackru Masi Pepper Soul´s Master Plan Hanna-Mari Selçuk FPUKO         HYL  
  20 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  

Medi 1, kello 10:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 espves Liinu Bonachón Liinu Tuija Aarnio TSAU 40,62 3,69 -5,38 0 -5,38 LUVA
2 33 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU 47,62 3,15 1,62 15 16,62  
  25 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  29 koohon Iita Lentävän Luppakorvan Neiti Näpsä Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  30 borter Kille Badamtams Xtempore Action Minna Lahdenmäki HARJA         HYL  
  32 espves Nomi Caraydan Mochaccino Elke Eklöf TSAU         HYL  
  34 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA         HYL  
  35 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  31 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         POIS  

Maksi 1, kello 10:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 engspa Luna Sweetie-Pie Brown Sugar Joni Kähkönen WECA 46,02 3,26 0,02 0 0,02  
2 52 x-rotu Tytti Tytti Jaana Leino HARJA 51,64 2,90 5,64 0 5,64  
3 59 auspai Leevi Hazelmoor Zeppo Pia Korpisaari TAMSK 38,79 3,87 -7,21 10 10  
4 61 engspa Aapo Rosace's Duke Nukem Anne Ruohola WECA 44,51 3,37 -1,49 15 15  
5 54 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA 46,40 3,23 0,40 15 15,40  
6 60 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA 55,75 2,69 9,75 10 19,75  
  38 belpam Piri Suhteellisen Varma Alisa Kranni SJRT         HYL  
  41 borcol Raider Never Never Land X'magnum Laura Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  48 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU         HYL  
  49 borcol Redi Tronic Printz Tiina Räty KIRSUT         HYL  
  50 pitcol Raisa Goldentroll´s Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ         HYL  
  51 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  53 auskel Lempi Nallikallion Hunajapupu Karoliina Tuori AK-6         HYL  
  56 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  40 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         POIS  
  55 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU         POIS  
  57 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         POIS  

Mini 2, kello 15:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 7, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 käävil Kiwi Pudelpower's I'm On Fire Susanna Hagman ÅBSK 36,27 3,86 -5,73 0 -5,73 SERT
2 68 mittel Kovis Huraus Fiini Henna Heino WECA 45,10 3,10 3,10 0 3,10  
3 63 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT 40,71 3,44 -1,29 5 5  
  62 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         HYL  
  64 kesvil Febe G-Diggers Ferrari Febe Heta Kylmämaa TAMSK         HYL  
  65 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  
  70 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU         HYL  
  66 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         POIS  

Medi 2, kello 15:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 3, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 shelam Väinö Uneksijan Rumputuli Päivi Mäntynen PAHA 44,81 3,12 2,81 5 7,81  
  75 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  77 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  78 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU         POIS  
  79 espves Daami Caraydan Kumba Salla Kantola POKS RY         POIS  

Maksi 2, kello 16:05, tuomari Henri Luomala, koirakoita 16, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS 29,37 4,77 -12,63 5 5  
2 96 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino RAUMA 30,31 4,62 -11,69 5 5  
3 97 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU 33,83 4,14 -8,17 5 5  
4 58 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX 34,55 4,05 -7,45 5 5  
5 94 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 48,85 2,87 6,85 0 6,85  
6 92 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 46,16 3,03 4,16 5 9,16  
7 81 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT 36,82 3,80 -5,18 10 10  
8 98 borcol Windy Wallxera's Abitabove Linda Lammi TAKUT 38,51 3,63 -3,49 10 10  
  80 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  82 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  83 espves Xavi Bonachón Oscar Laura Honkanen WECA         HYL  
  88 belpat kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU         HYL  
  89 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  90 isovil Unna Trucker's Una Bella Donna Marita Yliknuussi SVK         HYL  
  93 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK         HYL  
  95 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         HYL  
  91 borcol Roc Be Angel Czech Fan Janita Leinonen LAW         POIS