Kilpailu 13.12.2015 D agilityrata, paikka Lieto, Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Maksi 3, kello 12:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 38, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 180 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 38,96 4,93 -15,04 0 -15,04  
2 166 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 40,48 4,74 -13,52 0 -13,52  
3 204 borcol Split Eyewitness Sunborn Marko Mäki OCA 40,65 4,72 -13,35 0 -13,35  
4 170 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 41,04 4,68 -12,96 0 -12,96  
5 171 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 52,60 3,65 -1,40 0 -1,40  
6 175 borcol Hertz Eyewitness Soulmate Jenni Leino LAW 40,49 4,74 -13,51 5 5  
7 187 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT 41,10 4,67 -12,90 5 5  
8 162 borcol Pirkko Velociraptor Tuomas Oksanen TSAU 42,99 4,47 -11,01 5 5  
9 185 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 44,64 4,30 -9,36 5 5  
10 201 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 45,19 4,25 -8,81 5 5  
11 160 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 48,58 3,95 -5,42 5 5  
12 195 belpag pauli Branco Tania Mahkonen ATT 50,14 3,83 -3,86 5 5  
13 200 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 41,76 4,60 -12,24 10 10  
14 199 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 42,95 4,47 -11,05 10 10  
15 189 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH 51,94 3,70 -2,06 10 10  
  159 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  161 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  163 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  164 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  168 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  169 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU         HYL  
  172 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  173 borcol Urho Päkäpaimenen Luojan Lykky Jussi Hintikka TAMSK         HYL  
  174 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  176 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  179 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  181 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  182 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  
  183 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  186 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta PCTEAM         HYL  
  191 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU         HYL  
  196 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  197 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  202 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  203 belpag Ruuti Eloisa Sinko Sari Nieminen NPKH         HYL  
  205 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         HYL  
  207 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  208 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  157 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         POIS  

Medi 3, kello 14:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 18, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 144 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 47,92 3,84 -6,08 0 -6,08  
2 138 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 50,50 3,64 -3,50 0 -3,50  
3 149 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 54,15 3,40 0,15 0 0,15  
4 152 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT 55,22 3,33 1,22 5 6,22  
5 155 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 49,44 3,72 -4,56 10 10  
6 148 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 49,63 3,71 -4,37 10 10  
7 140 tiiter Aada Ajannan Aa Lia Anna Väänänen KKK 59,37 3,10 5,37 5 10,37  
8 151 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 56,19 3,28 2,19 10 12,19  
  51 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  52 tiiter Dica Pindaros Heavenly Me Riikka Hinkkanen KIRSUT         HYL  
  135 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  137 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  141 shelam Taika Mahoney's Zeta Jones Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  142 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  145 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  147 pumi Viiri Fifikus Zafir Jyrki Försti LEVEK         HYL  
  153 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  154 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  139 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         POIS  
  143 shelam Anni Dreamlook Jolly Hooligan Raija Småträsk ATT         POIS  

Mini 3, kello 14:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 30, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 43,88 4,19 -10,12 0 -10,12  
2 119 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 45,88 4,01 -8,12 0 -8,12  
3 102 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 46,03 4,00 -7,97 0 -7,97  
4 103 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI 48,59 3,79 -5,41 0 -5,41  
5 129 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT 49,31 3,73 -4,69 0 -4,69  
6 114 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen KAT 52,92 3,48 -1,08 0 -1,08  
7 126 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA 39,28 4,68 -14,72 5 5  
8 128 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 47,71 3,86 -6,29 5 5  
9 124 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 50,22 3,66 -3,78 5 5  
10 98 lanhee Poca Coppercoat\'s Pocahontas Heel Rita Larjava ATT 59,38 3,10 5,38 0 5,38  
11 127 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 43,26 4,25 -10,74 10 10  
  44 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI         HYL  
  100 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT         HYL  
  106 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT         HYL  
  107 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  108 manter Lilo Hilmanter's Madeline Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  109 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Pilvi Ekman ATT         HYL  
  111 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  112 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT         HYL  
  113 kääsna Trombi Peacemaker`s Black Beach Boy Taija Niemi ATT         HYL  
  116 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT         HYL  
  117 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT         HYL  
  118 mittel Taika Mikälie Heikunkeikun Tanja Nummelin WECA         HYL  
  120 shelam Stenley Elbar*s Golden Dominik Dmitri Kargin (EST)         HYL  
  121 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  122 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen CAIRN         HYL  
  123 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         HYL  
  125 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  132 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  134 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen KAS         HYL  
  115 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT         POIS  
  133 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU         POIS