Kilpailu 13.12.2015 B agilityrata, paikka Lieto, Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Maksi 3, kello 10:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 38, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 164 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 33,09 5,20 -16,91 0 -16,91 SERT-A
2 204 borcol Split Eyewitness Sunborn Marko Mäki OCA 35,78 4,81 -14,22 0 -14,22  
3 198 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT 50,46 3,41 0,46 0 0,46  
4 207 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 34,47 4,99 -15,53 5 5  
5 175 borcol Hertz Eyewitness Soulmate Jenni Leino LAW 36,87 4,66 -13,13 5 5  
6 197 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 35,04 4,91 -14,96 10 10  
7 200 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 35,98 4,78 -14,02 10 10  
8 183 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 39,38 4,37 -10,62 10 10  
9 208 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH 35,86 4,80 -14,14 15 15  
10 163 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 51,04 3,37 1,04 15 16,04  
  158 lyhcol Flora Lubin's Garden Flower Taija Hyvönen TAMSK         HYL  
  159 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  160 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  161 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  166 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  168 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  172 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  174 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  176 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  178 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT         HYL  
  179 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  180 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT         HYL  
  181 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  182 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  
  185 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  186 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta PCTEAM         HYL  
  187 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  188 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841         HYL  
  189 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  191 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU         HYL  
  193 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  195 belpag pauli Branco Tania Mahkonen ATT         HYL  
  196 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  199 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  202 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  203 belpag Ruuti Eloisa Sinko Sari Nieminen NPKH         HYL  
  205 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         HYL  
  206 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         HYL  
  157 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         POIS  
  167 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         POIS  
  184 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM         POIS  

Medi 3, kello 15:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK 35,50 4,84 -14,50 0 -14,50  
2 135 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 38,40 4,48 -11,60 0 -11,60  
3 138 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 41,10 4,18 -8,90 0 -8,90  
4 152 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT 46,63 3,69 -3,37 0 -3,37  
5 149 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 47,92 3,59 -2,08 0 -2,08  
6 153 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK 41,27 4,17 -8,73 5 5  
7 147 pumi Viiri Fifikus Zafir Jyrki Försti LEVEK 42,21 4,07 -7,79 5 5  
8 137 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 53,01 3,24 3,01 10 13,01  
9 140 tiiter Aada Ajannan Aa Lia Anna Väänänen KKK 66,00 2,61 16,00 0 16,00  
  136 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  142 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  144 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  145 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  146 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  151 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  155 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  156 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  139 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         POIS  
  143 shelam Anni Dreamlook Jolly Hooligan Raija Småträsk ATT         POIS  
  150 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         POIS  

Mini 3, kello 16:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 22, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 39,11 4,40 -10,89 0 -10,89  
2 106 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 39,16 4,39 -10,84 0 -10,84  
3 126 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA 39,39 4,37 -10,61 0 -10,61  
4 107 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 40,82 4,21 -9,18 0 -9,18  
5 128 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 41,42 4,15 -8,58 0 -8,58  
6 121 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 42,83 4,02 -7,17 0 -7,17  
7 101 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ 44,16 3,89 -5,84 0 -5,84  
8 124 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 44,58 3,86 -5,42 0 -5,42  
9 134 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen KAS 40,14 4,28 -9,86 5 5  
10 114 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen KAT 46,74 3,68 -3,26 5 5  
11 132 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 39,11 4,40 -10,89 10 10  
12 131 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 41,75 4,12 -8,25 10 10  
  102 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  109 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Pilvi Ekman ATT         HYL  
  113 kääsna Trombi Peacemaker`s Black Beach Boy Taija Niemi ATT         HYL  
  117 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT         HYL  
  118 mittel Taika Mikälie Heikunkeikun Tanja Nummelin WECA         HYL  
  120 shelam Stenley Elbar*s Golden Dominik Dmitri Kargin (EST)         HYL  
  123 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         HYL  
  125 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  127 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Maria Sori TSAU         HYL  
  129 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT         HYL  
  100 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT         POIS  
  103 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         POIS  
  115 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT         POIS  
  130 cocspa Nata Flyers Ofelia Virpi Niemi RATA         POIS