Kilpailu 13.12.2015 A agilityrata, paikka Lieto, Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Maksi 3, kello 9:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 37, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 197 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 36,76 5,30 -17,24 0 -17,24  
2 199 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 40,32 4,84 -13,68 0 -13,68  
3 172 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 48,75 4,00 -5,25 0 -5,25 SERT-A
4 163 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 50,25 3,88 -3,75 0 -3,75  
5 178 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 53,63 3,64 -0,37 0 -0,37  
6 198 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT 57,60 3,38 3,60 0 3,60  
7 165 borcol Kurumi Oakmeadow Ask For Dance Eve Taipale TSAU 39,88 4,89 -14,12 5 5  
8 187 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT 43,88 4,44 -10,12 5 5  
9 174 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 41,46 4,70 -12,54 10 10  
10 158 lyhcol Flora Lubin's Garden Flower Taija Hyvönen TAMSK 57,36 3,40 3,36 10 13,36  
11 202 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 42,91 4,54 -11,09 15 15  
12 200 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 42,01 4,64 -11,99 20 20  
  159 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  160 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  161 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  164 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  166 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  168 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  175 borcol Hertz Eyewitness Soulmate Jenni Leino LAW         HYL  
  176 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  181 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  182 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  
  183 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  185 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  186 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta PCTEAM         HYL  
  188 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841         HYL  
  189 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  191 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU         HYL  
  192 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  195 belpag pauli Branco Tania Mahkonen ATT         HYL  
  196 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  203 belpag Ruuti Eloisa Sinko Sari Nieminen NPKH         HYL  
  204 borcol Split Eyewitness Sunborn Marko Mäki OCA         HYL  
  205 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         HYL  
  206 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         HYL  
  207 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  208 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  157 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         POIS  
  184 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM         POIS  

Medi 3, kello 15:10, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 19, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 151 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 39,52 4,76 -13,48 0 -13,48  
2 155 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 42,81 4,39 -10,19 0 -10,19  
3 144 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 43,64 4,31 -9,36 0 -9,36  
4 138 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 44,59 4,22 -8,41 0 -8,41  
5 147 pumi Viiri Fifikus Zafir Jyrki Försti LEVEK 44,98 4,18 -8,02 5 5  
6 137 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 50,34 3,73 -2,66 10 10  
7 52 tiiter Dica Pindaros Heavenly Me Riikka Hinkkanen KIRSUT 67,21 2,80 14,21 5 19,21  
  51 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  135 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  136 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  140 tiiter Aada Ajannan Aa Lia Anna Väänänen KKK         HYL  
  145 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  146 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  148 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  149 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  152 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT         HYL  
  153 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  154 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  156 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  139 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         POIS  
  150 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         POIS  

Mini 3, kello 15:40, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 25, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 40,55 4,64 -12,45 0 -12,45  
2 120 shelam Stenley Elbar*s Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 41,13 4,57 -11,87 0 -11,87  
3 102 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 44,13 4,26 -8,87 0 -8,87  
4 101 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ 45,08 4,17 -7,92 0 -7,92  
5 109 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Pilvi Ekman ATT 45,83 4,10 -7,17 5 5  
6 122 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen CAIRN 52,87 3,56 -0,13 5 5  
7 123 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD 40,63 4,63 -12,37 20 20  
8 105 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 44,90 4,19 -8,10 20 20  
  44 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI         HYL  
  100 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT         HYL  
  104 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  107 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  114 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen KAT         HYL  
  116 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT         HYL  
  117 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT         HYL  
  118 mittel Taika Mikälie Heikunkeikun Tanja Nummelin WECA         HYL  
  119 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  121 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  125 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  126 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA         HYL  
  127 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  129 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT         HYL  
  131 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  132 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  134 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen KAS         HYL  
  103 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         POIS  
  130 cocspa Nata Flyers Ofelia Virpi Niemi RATA         POIS  
  133 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU         POIS