Kilpailu 12.12.2015, paikka Lieto, RoyCanin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [B Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [D Maksi 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 2] [D Mini 2] [D Medi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 3, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 37,99 3,74 -8,01 0 -8,01 LUVA
2 8 shelam Yoko Mei Dan Tant Gredelin Heidi Kohonen ATT 47,58 2,98 1,58 0 1,58  
3 6 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU 43,20 3,29 -2,80 5 5  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 espves Hoppu Veskarin Joven Julio Katja Koskua ATT 32,01 4,44 -13,99 0 -13,99 LUVA
2 9 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU 36,67 3,87 -9,33 0 -9,33 LUVA
3 97 pyrpap Kolya Drole D'oiseau d'ours de bergere Tiina Mäkinen KIRSUT 39,52 3,59 -6,48 0 -6,48 SERT
4 13 espves Liinu Bonachón Liinu Tuija Aarnio TSAU 45,26 3,14 -0,74 5 5  
  10 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  14 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  15 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄ-KÄ         HYL  
  17 cocspa Börje Northworth Yegerman Pirkko Laine ATT         HYL  
  18 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 16, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 30,70 4,62 -15,30 0 -15,30 SERT
2 30 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Maria Lepänhaara TSAU 31,15 4,56 -14,85 0 -14,85 LUVA
3 21 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT 35,96 3,95 -10,04 0 -10,04 LUVA
4 31 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 37,34 3,80 -8,66 0 -8,66 LUVA
5 27 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 41,97 3,38 -4,03 0 -4,03 LUVA
6 33 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU 37,43 3,79 -8,57 5 5  
7 22 borcol Tuh Sabbesborg´s Bill Jenni Uotila TSAU 33,53 4,24 -12,47 10 10  
8 34 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala ATT 41,47 3,42 -4,53 15 15  
  19 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  20 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ         HYL  
  29 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN         HYL  
  32 borcol Roc Be Angel Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  35 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  36 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  37 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA         HYL  
  99 belpag Naku Valkohampaan Au-Au Emilia Välttilä I-HAH         HYL  
  28 borcol Mai Yonder Oaks Bella Donna Elina Soramäki TASSU         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 56,67 3,14 2,67 5 7,67  
2 42 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT 54,89 3,24 0,89 10 10,89  
3 43 chihul Iines Adele Emmi-Lotta Pirhonen WECA 75,56 2,36 21,56 10 31,56  
  40 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen HSKH         HYL  
  41 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  47 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         HYL  
  38 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT         POIS  
  44 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI         POIS SIIRTO 3LK
  45 amecoc Neela Marvellous Showbright Crystal Sanni Ala-Uotila RÄ-KÄ         POIS  
  46 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU 38,19 4,66 -15,81 10 10  
2 53 shelam Tahvo Snowpaw Thunderball Marianne Ylitalo TSAU 48,99 3,63 -5,01 10 10  
  54 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Janina Stauffer TSAU         HYL  
  55 lagrom Zara Foogel Terracotta Emma Beckingham RAUMA         HYL  
  48 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         POIS  
  51 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         POIS SIIRTO 3LK
  52 tiiter Dica Pindaros Heavenly Me Riikka Hinkkanen KIRSUT         POIS SIIRTO 3LK

A agilityrata, maksi 2, kello 14:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 50,38 3,53 -3,62 5 5  
2 65 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 71,38 2,49 17,38 0 17,38  
  57 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  60 pitcol Iikki Stoorybook's Minerva Mcgonagall Anna-Reetta Kinnunen ATT         HYL  
  61 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä 11004843         HYL  
  62 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  63 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  64 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  66 bokser Ruttu Playbox´s Viva La Diva Anna-Karin Tiusanen TSAU         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 10:05, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 belpag Naku Valkohampaan Au-Au Emilia Välttilä I-HAH 36,78 4,11 -13,22 0 -13,22 LUVA
2 32 borcol Roc Be Angel Czech Fan Janita Leinonen LAW 31,11 4,85 -18,89 5 5  
3 33 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU 32,53 4,64 -17,47 5 5  
4 22 borcol Tuh Sabbesborg´s Bill Jenni Uotila TSAU 34,24 4,41 -15,76 5 5  
5 31 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 43,02 3,51 -6,98 5 5  
6 30 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU 50 3,02 0,00 20 20  
  19 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  20 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ         HYL  
  21 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         HYL  
  23 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  27 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  
  29 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN         HYL  
  34 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala ATT         HYL  
  35 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  37 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA         HYL  
  28 borcol Mai Yonder Oaks Bella Donna Elina Soramäki TASSU         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 10:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 shelam Yoko Mei Dan Tant Gredelin Heidi Kohonen ATT 51,03 2,96 1,03 5 6,03  
  1 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  2 jackru Masi Pepper Soul´s Master Plan Hanna-Mari Selcuk FPUKO         HYL  
  4 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU         HYL  
  6 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU         HYL  
  7 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  5 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 10:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 espves Hoppu Veskarin Joven Julio Katja Koskua ATT 35,26 4,28 -14,74 0 -14,74 SERT
2 10 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU 39,27 3,85 -10,73 5 5  
3 13 espves Liinu Bonachón Liinu Tuija Aarnio TSAU 50,99 2,96 0,99 5 5,99  
4 14 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA 32,86 4,59 -17,14 10 10  
5 11 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT 41,64 3,63 -8,36 10 10  
  9 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  15 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄ-KÄ         HYL  
  18 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 13:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku MAH 37,50 3,84 -7,50 0 -7,50 LUVA
2 56 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 41,32 3,48 -3,68 5 5  
3 65 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 56,96 2,53 11,96 5 16,96  
  58 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  60 pitcol Iikki Stoorybook's Minerva Mcgonagall Anna-Reetta Kinnunen ATT         HYL  
  61 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä 11004843         HYL  
  62 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  64 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  66 bokser Ruttu Playbox´s Viva La Diva Anna-Karin Tiusanen TSAU         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 13:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen HSKH 35,33 4,08 -9,67 0 -9,67 LUVA
2 44 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 42,78 3,37 -2,22 0 -2,22 SERT
3 43 chihul Iines Adele Emmi-Lotta Pirhonen WECA 50,52 2,85 5,52 5 10,52  
  38 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  41 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  42 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  46 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 13:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT 30,74 4,68 -14,26 0 -14,26 SERT
2 52 tiiter Dica Pindaros Heavenly Me Riikka Hinkkanen KIRSUT 39,66 3,63 -5,34 0 -5,34 SERT
3 97 pyrpap Kolya Drole D'oiseau d'ours de bergere Tiina Mäkinen KIRSUT 46,65 3,09 1,65 5 6,65  
4 53 shelam Tahvo Snowpaw Thunderball Marianne Ylitalo TSAU 36,20 3,98 -8,80 10 10  
  49 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU         HYL  
  54 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Janina Stauffer TSAU         HYL  
  55 lagrom Zara Foogel Terracotta Emma Beckingham RAUMA         HYL  
  48 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 11:15, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 4, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 jackru Masi Pepper Soul´s Master Plan Hanna-Mari Selcuk FPUKO 34,92 3,69 -4,08 0 -4,08 LUVA
2 7 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 33,41 3,86 -5,59 5 5  
  1 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  4 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 11:15, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 6, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA 25,08 5,14 -13,92 0 -13,92  
2 12 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU 26,53 4,86 -12,47 0 -12,47 LUVA
3 9 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU 27,40 4,71 -11,60 0 -11,60 LUVA
4 10 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU 30,77 4,19 -8,23 10 10  
5 15 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄ-KÄ 40,37 3,19 1,37 10 11,37  
  11 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT         HYL  
  16 espves Hoppu Veskarin Joven Julio Katja Koskua ATT         POIS SIIRTO 2LK

C hyppyrata, maksi 1, kello 11:55, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 8, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ 33,80 3,82 -5,20 5 5  
2 22 borcol Tuh Sabbesborg´s Bill Jenni Uotila TSAU 31,67 4,07 -7,33 10 10  
3 24 parcol Donna Black Quebec's Lady Madonna Linda Virtanen RAUMA 43,26 2,98 4,26 10 14,26  
  25 whippe Stella Besties Sniff Satu Mäkinen RÄ-KÄ         HYL  
  26 pinser Sara Ference Arabella Eerika Bang TSAU         HYL  
  30 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Maria Lepänhaara TSAU         HYL  
  32 borcol Roc Be Angel Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  35 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  28 borcol Mai Yonder Oaks Bella Donna Elina Soramäki TASSU         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 12:45, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 7, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 42 3,14 4,00 0 4,00  
2 42 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT 38,42 3,44 0,42 5 5,42  
  38 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  40 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen HSKH         HYL  
  41 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  43 chihul Iines Adele Emmi-Lotta Pirhonen WECA         HYL  
  44 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 12:45, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 6, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 tiiter Dica Pindaros Heavenly Me Riikka Hinkkanen KIRSUT 41,45 3,18 3,45 5 8,45  
  49 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU         HYL  
  50 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska KIRSUT         HYL  
  51 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  54 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Janina Stauffer TSAU         HYL  
  97 pyrpap Kolya Drole D'oiseau d'ours de bergere Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 12:45, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 6, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 27,32 4,83 -10,68 5 5  
  23 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  57 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  58 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  59 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku MAH         HYL  
  62 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 11:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 17, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA 38,96 4,39 -18,04 0 -18,04 LUVA
2 31 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 46,92 3,64 -10,08 0 -10,08 SERT
3 27 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 50,86 3,36 -6,14 0 -6,14 SERT
4 33 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU 37,52 4,56 -19,48 5 5  
5 99 belpag Naku Valkohampaan Au-Au Emilia Välttilä I-HAH 46,84 3,65 -10,16 5 5  
6 30 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Maria Lepänhaara TSAU 39,48 4,33 -17,52 10 10  
7 36 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU 40,12 4,26 -16,88 10 10  
8 24 parcol Donna Black Quebec's Lady Madonna Linda Virtanen RAUMA 67,42 2,54 10,42 10 20,42  
  20 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ         HYL  
  21 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         HYL  
  22 borcol Tuh Sabbesborg´s Bill Jenni Uotila TSAU         HYL  
  25 whippe Stella Besties Sniff Satu Mäkinen RÄ-KÄ         HYL  
  26 pinser Sara Ference Arabella Eerika Bang TSAU         HYL  
  29 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN         HYL  
  32 borcol Roc Be Angel Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  34 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala ATT         HYL  
  37 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA         HYL  

D agilityrata, mini 1, kello 11:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 jackru Masi Pepper Soul´s Master Plan Hanna-Mari Selcuk FPUKO 53,36 3,20 -3,64 0 -3,64 LUVA
2 6 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU 49,42 3,46 -7,58 5 5  
  1 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  3 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         HYL  
  7 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  5 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 11:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT 44,81 3,82 -12,19 0 -12,19 LUVA
2 9 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU 46,43 3,68 -10,57 0 -10,57 SERT
  10 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  12 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  17 cocspa BÖRJE Northworth Yegerman Pirkko Laine ATT         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 14:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku MAH 45,44 3,35 -1,56 5 5  
2 61 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä 11004843 44,70 3,40 -2,30 15 15  
3 56 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 56,00 2,71 9,00 20 29,00  
  23 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  62 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  63 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 14:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen HSKH 43,59 3,49 -3,41 5 5  
2 39 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 53,35 2,85 6,35 5 11,35  
3 43 chihul Iines Adele Emmi-Lotta Pirhonen WECA 53,98 2,82 6,98 5 11,98  
4 47 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 52,66 2,89 5,66 10 15,66  
5 42 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT 53,98 2,82 6,98 10 16,98  
  38 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT         POIS  
  44 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI         POIS Siirto 3-lk
  45 amecoc Neela Marvellous Showbright Crystal Sanni Ala-Uotila RÄ-KÄ         POIS  
  46 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 14:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU 41,80 3,64 -5,20 10 10  
2 50 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska KIRSUT 64,51 2,36 17,51 5 22,51  
  53 shelam Tahvo Snowpaw Thunderball Marianne Ylitalo TSAU         HYL  
  54 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Janina Stauffer TSAU         HYL  
  55 lagrom Zara Foogel Terracotta Emma Beckingham RAUMA         HYL  
  97 pyrpap Kolya Drole D'oiseau d'ours de bergere Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  
  48 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         POIS  
  51 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         POIS Siirto 3-lk
  52 tiiter Dica Pindaros Heavenly Me Riikka Hinkkanen KIRSUT         POIS Siirto 3-lk