Kilpailu 12.12.2015 B agilityrata, paikka Lieto, Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:05, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 belpag Naku Valkohampaan Au-Au Emilia Välttilä I-HAH 36,78 4,11 -13,22 0 -13,22 LUVA
2 32 borcol Roc Be Angel Czech Fan Janita Leinonen LAW 31,11 4,85 -18,89 5 5  
3 33 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU 32,53 4,64 -17,47 5 5  
4 22 borcol Tuh Sabbesborg´s Bill Jenni Uotila TSAU 34,24 4,41 -15,76 5 5  
5 31 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 43,02 3,51 -6,98 5 5  
6 30 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU 50 3,02 0,00 20 20  
  19 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  20 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ         HYL  
  21 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         HYL  
  23 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  27 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  
  29 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN         HYL  
  34 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala ATT         HYL  
  35 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  37 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA         HYL  
  28 borcol Mai Yonder Oaks Bella Donna Elina Soramäki TASSU         POIS  

Mini 1, kello 10:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 shelam Yoko Mei Dan Tant Gredelin Heidi Kohonen ATT 51,03 2,96 1,03 5 6,03  
  1 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  2 jackru Masi Pepper Soul´s Master Plan Hanna-Mari Selcuk FPUKO         HYL  
  4 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU         HYL  
  6 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU         HYL  
  7 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  5 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA         POIS  

Medi 1, kello 10:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 espves Hoppu Veskarin Joven Julio Katja Koskua ATT 35,26 4,28 -14,74 0 -14,74 SERT
2 10 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU 39,27 3,85 -10,73 5 5  
3 13 espves Liinu Bonachón Liinu Tuija Aarnio TSAU 50,99 2,96 0,99 5 5,99  
4 14 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA 32,86 4,59 -17,14 10 10  
5 11 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT 41,64 3,63 -8,36 10 10  
  9 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  15 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄ-KÄ         HYL  
  18 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 13:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku MAH 37,50 3,84 -7,50 0 -7,50 LUVA
2 56 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 41,32 3,48 -3,68 5 5  
3 65 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 56,96 2,53 11,96 5 16,96  
  58 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  60 pitcol Iikki Stoorybook's Minerva Mcgonagall Anna-Reetta Kinnunen ATT         HYL  
  61 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä 11004843         HYL  
  62 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  64 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  66 bokser Ruttu Playbox´s Viva La Diva Anna-Karin Tiusanen TSAU         HYL  

Mini 2, kello 13:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen HSKH 35,33 4,08 -9,67 0 -9,67 LUVA
2 44 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 42,78 3,37 -2,22 0 -2,22 SERT
3 43 chihul Iines Adele Emmi-Lotta Pirhonen WECA 50,52 2,85 5,52 5 10,52  
  38 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  41 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  42 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  46 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT         HYL  

Medi 2, kello 13:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT 30,74 4,68 -14,26 0 -14,26 SERT
2 52 tiiter Dica Pindaros Heavenly Me Riikka Hinkkanen KIRSUT 39,66 3,63 -5,34 0 -5,34 SERT
3 97 pyrpap Kolya Drole D'oiseau d'ours de bergere Tiina Mäkinen KIRSUT 46,65 3,09 1,65 5 6,65  
4 53 shelam Tahvo Snowpaw Thunderball Marianne Ylitalo TSAU 36,20 3,98 -8,80 10 10  
  49 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU         HYL  
  54 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Janina Stauffer TSAU         HYL  
  55 lagrom Zara Foogel Terracotta Emma Beckingham RAUMA         HYL  
  48 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         POIS