Kilpailu 22.11.2015 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 11:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 28, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 307 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 36,98 4,89 -13,02 0 -13,02  
2 321 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 40,48 4,47 -9,52 0 -9,52  
3 304 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 40,73 4,44 -9,27 0 -9,27  
4 335 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 41,16 4,40 -8,84 0 -8,84  
5 302 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM 42,18 4,29 -7,82 0 -7,82  
6 324 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 50,98 3,55 0,98 0 0,98  
7 290 kääsna Trombi Peacemaker´s Black Beach Boy Taija Niemi ATT 51,81 3,49 1,81 0 1,81  
8 322 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT 39,71 4,56 -10,29 5 5  
9 310 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU 41,98 4,31 -8,02 5 5  
10 311 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 43,86 4,13 -6,14 5 5  
11 327 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 44,25 4,09 -5,75 5 5  
12 314 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 48,82 3,71 -1,18 5 5  
13 319 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 53,08 3,41 3,08 10 13,08  
14 336 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT 53,14 3,41 3,14 10 13,14  
  305 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  306 shelam Kessu Taimitarhan Keisari Eetu Rajala REKKU         HYL  
  312 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  313 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  315 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  317 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA         HYL  
  318 x-rotu Kida Kida Jenni Lehtikangas WECA         HYL  
  325 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  326 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  328 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  329 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT         HYL  
  330 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU         HYL  
  331 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  332 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  309 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         POIS  

Medi 3, kello 12:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 33, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 352 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 36,84 4,91 -13,16 0 -13,16  
2 338 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 38,13 4,75 -11,87 0 -11,87  
3 355 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka HAU 34,18 5,30 -15,82 5 5  
4 354 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH 35,57 5,09 -14,43 5 5  
5 346 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 37,52 4,82 -12,48 5 5  
6 367 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 45,49 3,98 -4,51 5 5  
7 374 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 45,85 3,95 -4,15 5 5  
8 365 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 41,68 4,34 -8,32 10 10  
9 353 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA 43,14 4,20 -6,86 10 10  
10 359 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 47,70 3,80 -2,30 15 15  
  299 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  337 espves Mila Caraydan Diosa Pequena Ville Liukka HAU         HYL  
  339 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  341 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  342 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  343 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Mari Pelto-Piri WECA         HYL  
  345 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Leander WECA         HYL  
  348 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling ATT         HYL  
  349 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  
  350 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  351 shelam Taika Mahoney's Zeta Jones Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  356 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  357 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  360 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  361 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA         HYL  
  362 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT         HYL  
  364 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  366 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  369 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  370 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  371 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  372 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  373 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA         HYL  
  344 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         POIS  

Maksi 3, kello 14:55, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 57, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 397 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 33,02 5,48 -15,98 0 -15,98  
2 399 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 34,67 5,22 -14,33 0 -14,33  
3 410 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK 34,79 5,20 -14,21 0 -14,21  
4 403 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 35,20 5,14 -13,80 0 -13,80  
5 400 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri HAU 35,50 5,10 -13,50 0 -13,50  
6 379 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 35,64 5,08 -13,36 0 -13,36  
7 383 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 36,35 4,98 -12,65 0 -12,65  
8 416 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 37,32 4,85 -11,68 0 -11,68  
9 420 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 38,64 4,68 -10,36 0 -10,36  
10 430 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 38,95 4,65 -10,05 0 -10,05  
11 401 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT 39,24 4,61 -9,76 0 -9,76  
12 392 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 44,86 4,03 -4,14 0 -4,14  
13 433 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 48,15 3,76 -0,85 0 -0,85  
14 408 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 34,30 5,28 -14,70 5 5  
15 409 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 38,75 4,67 -10,25 5 5  
16 423 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 41,44 4,37 -7,56 5 5  
17 375 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK 41,57 4,35 -7,43 5 5  
18 427 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT 42,17 4,29 -6,83 5 5  
19 390 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 43,83 4,13 -5,17 5 5  
20 376 borcol Pirkko Velociraptor Tuomas Oksanen TSAU 41,26 4,39 -7,74 10 10  
21 426 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 46,55 3,89 -2,45 10 10  
22 396 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Sori TSAU 40,32 4,49 -8,68 15 15  
23 394 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK 41,65 4,35 -7,35 15 15  
24 428 pumi PP Camms Attityd Katja Laine PAHA 44,36 4,08 -4,64 15 15  
  377 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino RAUMA         HYL  
  378 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  381 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  382 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  384 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  385 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  386 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH         HYL  
  387 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  388 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  389 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  391 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU         HYL  
  393 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT         HYL  
  395 lyhcol Flora Lubin's Garden Flower Taija Hyvönen TAMSK         HYL  
  398 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  402 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  404 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  405 belpag Santos Opium De Bruine Buck Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  406 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  407 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  411 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  412 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  413 dalmat Kelmi Lanacos Audi Quattro Marika Salminen ATT         HYL  
  414 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Pirttikoski RAUMA         HYL  
  415 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  417 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841         HYL  
  418 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  419 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA         HYL  
  422 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         HYL  
  425 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  429 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  431 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  432 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  434 borcol Gaia Tending Kayo Anna Orenius CITYB         HYL  
  421 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK         POIS