Kilpailu 22.11.2015 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Medi 3] [Mini 3] [Maksi 3]

Medi 3, kello 9:30, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 34, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 342 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU 32,70 5,20 -15,30 0 -15,30  
2 354 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH 33,43 5,09 -14,57 0 -14,57  
3 299 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA 33,57 5,06 -14,43 0 -14,43  
4 371 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 34,52 4,93 -13,48 0 -13,48  
5 364 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 34,97 4,86 -13,03 0 -13,03  
6 352 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 35,04 4,85 -12,96 0 -12,96  
7 373 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA 36,23 4,69 -11,77 0 -11,77  
8 356 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 36,61 4,64 -11,39 0 -11,39  
9 369 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen HAU 36,85 4,61 -11,15 0 -11,15  
10 351 shelam Taika Mahoney's Zeta Jones Marja-Leena Järvenpää TSAU 39,88 4,26 -8,12 0 -8,12  
11 367 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 40,83 4,16 -7,17 0 -7,17  
12 355 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka HAU 34,14 4,98 -13,86 5 5  
13 338 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 36,57 4,65 -11,43 5 5  
14 359 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 37,96 4,48 -10,04 5 5  
15 368 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 38,85 4,38 -9,15 5 5  
16 345 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Leander WECA 39,50 4,30 -8,50 5 5  
17 350 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 39,78 4,27 -8,22 5 5  
18 362 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT 40,88 4,16 -7,12 5 5  
19 363 kääsna Kalle Eisern Kalle Blomkvist Säde Andstén JANKK 50,44 3,37 2,44 5 7,44  
20 346 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 46,64 3,64 -1,36 10 10  
21 341 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 41,17 4,13 -6,83 15 15  
22 353 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA 38,30 4,44 -9,70 20 20  
  337 espves Mila Caraydan Diosa Pequena Ville Liukka HAU         HYL  
  339 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  340 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  343 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Mari Pelto-Piri WECA         HYL  
  347 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Emma Hakala RAUMA         HYL  
  349 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  
  357 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  358 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  360 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  361 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA         HYL  
  365 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  370 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  

Mini 3, kello 10:25, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 29, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 322 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT 36,78 4,62 -11,22 0 -11,22  
2 300 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 37,04 4,59 -10,96 0 -10,96  
3 336 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT 37,36 4,55 -10,64 0 -10,64  
4 303 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 37,56 4,53 -10,44 0 -10,44  
5 327 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 39,58 4,30 -8,42 0 -8,42  
6 314 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 40,62 4,18 -7,38 0 -7,38  
7 334 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT 40,74 4,17 -7,26 0 -7,26  
8 316 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ 42,66 3,98 -5,34 0 -5,34  
9 326 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 37,02 4,59 -10,98 5 5  
10 307 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 37,11 4,58 -10,89 5 5  
11 308 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ 40,47 4,20 -7,53 5 5  
12 321 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 44,76 3,80 -3,24 5 5  
13 317 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA 45,32 3,75 -2,68 5 5  
14 324 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 45,73 3,72 -2,27 5 5  
15 319 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 47,48 3,58 -0,52 5 5  
16 329 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT 51,60 3,30 3,60 5 8,60  
17 315 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 46,99 3,62 -1,01 10 10  
  290 kääsna Trombi Peacemaker´s Black Beach Boy Taija Niemi ATT         HYL  
  302 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         HYL  
  305 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  306 shelam Kessu Taimitarhan Keisari Eetu Rajala REKKU         HYL  
  313 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  318 x-rotu Kida Kida Jenni Lehtikangas WECA         HYL  
  323 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK         HYL  
  325 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  328 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  331 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  332 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  333 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT         HYL  
  301 boster Nasu Showdown Lady Layla Melina Ylinentalo HARJA         POIS  

Maksi 3, kello 17:25, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 46, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 388 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 32,20 5,59 -13,80 0 -13,80  
2 399 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 32,78 5,49 -13,22 0 -13,22  
3 400 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri HAU 32,86 5,48 -13,14 0 -13,14  
4 403 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 33,06 5,45 -12,94 0 -12,94  
5 383 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 34,53 5,21 -11,47 0 -11,47  
6 408 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 34,64 5,20 -11,36 0 -11,36  
7 418 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 35,03 5,14 -10,97 0 -10,97  
8 416 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 35,11 5,13 -10,89 0 -10,89  
9 430 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 35,55 5,06 -10,45 0 -10,45  
10 375 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK 35,86 5,02 -10,14 0 -10,14  
11 426 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 41,96 4,29 -4,04 0 -4,04  
12 379 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 32,78 5,49 -13,22 5 5  
13 407 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 32,79 5,49 -13,21 5 5  
14 394 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK 34,52 5,21 -11,48 5 5  
15 420 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 34,57 5,21 -11,43 5 5  
16 382 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 35,11 5,13 -10,89 5 5  
17 411 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 35,99 5,00 -10,01 5 5  
18 423 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 36,51 4,93 -9,49 5 5  
19 427 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT 37,65 4,78 -8,35 5 5  
20 384 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 38,97 4,62 -7,03 5 5  
21 397 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 36,44 4,94 -9,56 10 10  
22 428 pumi PP Camms Attityd Katja Laine PAHA 42,46 4,24 -3,54 10 10  
23 389 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 48,24 3,73 2,24 10 12,24  
24 410 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK 33,08 5,44 -12,92 15 15  
  376 borcol Pirkko Velociraptor Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  377 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino RAUMA         HYL  
  378 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  380 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         HYL  
  381 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  385 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  386 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH         HYL  
  387 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  390 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         HYL  
  392 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  401 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  402 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  404 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  405 belpag Santos Opium De Bruine Buck Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  406 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  414 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Pirttikoski RAUMA         HYL  
  415 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  419 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA         HYL  
  425 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  429 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  431 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  434 borcol Gaia Tending Kayo Anna Orenius CITYB         HYL  
  398 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  412 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  
  413 dalmat Kelmi Lanacos Audi Quattro Marika Salminen ATT         POIS  
  421 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK         POIS