Kilpailu 21.11.2015 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 19, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 47,14 3,54 -5,86 0 -5,86 SERT
2 136 kulnou Rölli Sagashine Aslan Tiia Mäkelä AN 54,19 3,08 1,19 5 6,19  
3 144 borcol Tuh Sabbesborg´s Bill Jenni Uotila TSAU 51,17 3,26 -1,83 10 10  
4 143 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA 58,07 2,88 5,07 5 10,07  
5 130 borcol Fox Something Like Exponential Netta Kauppi TAMSK 47,63 3,51 -5,37 15 15  
6 121 kulnou Senna Greenhill's Sweet Candy Taina Haapala KSKY 52,20 3,20 -0,80 15 15  
7 135 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 53,29 3,13 0,29 15 15,29  
8 119 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 59,43 2,81 6,43 10 16,43  
9 141 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ 63,78 2,62 10,78 20 30,78  
  120 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  122 x-rotu Tytti Tytti Jaana Leino HARJA         HYL  
  123 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  124 labnou Toro Kaukopartion Uimonen Virpi Niemi RATA         HYL  
  125 pinser Sara Ference Arabella Eerika Bang TSAU         HYL  
  131 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN         HYL  
  132 labnou Ava Ava Heini-Maria Uusikauppila KSKY         HYL  
  137 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  138 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  142 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  

Mini 1, kello 10:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 48,92 3,41 -4,08 5 5  
2 100 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA 52,00 3,21 -1,00 5 5  
3 102 jackru Masi Pepper Soul´s Master Plan Hanna-Mari Selçuk FPUKO 63,46 2,63 10,46 5 15,46  
4 106 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 60,70 2,75 7,70 10 17,70  
5 105 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Ida Tallqvist SWAT 58,96 2,83 5,96 25 30,96  

Medi 1, kello 10:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 12, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 tiiter Dica Pindaros Heavenly Me Riikka Hinkkanen KIRSUT 44,74 3,73 -8,26 0 -8,26 SERT
2 109 shelam Nasta Esmari Top Trend Katja Taskinen SWAT 46,14 3,62 -6,86 0 -6,86 LUVA
3 118 novnou Vappu Canuck's Midsummer Sunshine Camilla Korte RAUMA 53,46 3,12 0,46 0 0,46  
4 90 tiiter Urho Bantam Shepherd's Po Go Pa Mo Heli Keski-Äijö TSAU 56,34 2,96 3,34 0 3,34  
5 115 kääsna Frodo Peacemaker's Frosted Frodo Nelli Hyvärinen ATT 57,80 2,89 4,80 0 4,80  
  107 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  110 kromfo Eva Krumme Furche Fortuna Verterat Lotte Sinivaara FPUKO         HYL  
  111 cocspa BÖRJE Northworth Yegerman Pirkko Laine ATT         HYL  
  112 espves Nomi Caraydan Mochaccino Elke Eklöf TSAU         HYL  
  113 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  114 kromfo Veto Jazzmo Grazioso Anu Niemi KKK         HYL  
  116 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  
  117 espves Hoppu Veskarin Joven Julio Katja Koskua ATT       0 POIS  

Maksi 2, kello 13:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 18, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA 41,34 4,21 -13,66 0 -13,66 LUVA
2 227 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 50,45 3,45 -4,55 0 -4,55 LUVA
3 223 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM 36,08 4,82 -18,92 5 5  
4 229 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 40,82 4,26 -14,18 5 5  
5 230 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 55,60 3,13 0,60 5 5,60  
6 235 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY 58,10 2,99 3,10 5 8,10  
7 220 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT 47,08 3,70 -7,92 15 15  
8 236 parcol Iines Tireless Kisser Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ 70,80 2,46 15,80 10 25,80  
9 225 x-rotu Seri Seri Tapio Metsä AST 64,07 2,72 9,07 20 29,07  
  219 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  221 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  224 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  226 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  231 valpai Väiski Kustom Karake's Wiseguy Annika Saneri FPUKO         HYL  
  232 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  233 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  234 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  237 dalmat Jade Caesands Pride And Joy Teija Karjunen KISA         HYL  
  222 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku MAH         POIS  

Mini 2, kello 13:30, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 6, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY 44,81 3,88 -10,19 0 -10,19 SERT
2 203 koohon Kiia Wishdecoy Tokyo Savanna Viivi Lehtinen RAUMA 47,02 3,70 -7,98 5 5  
3 200 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT 52,14 3,34 -2,86 5 5  
4 202 kääpin Hertta Baron Castle Queen Of Hearts Satu Savolainen ATT 52,26 3,33 -2,74 5 5  
  205 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  206 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT         HYL  

Medi 2, kello 13:30, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 9, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 218 espves Roo Caraydan Marocchino Carita Kuuskeri WECA 47,91 3,63 -7,09 0 -7,09 SERT
2 209 shiba Hupi Boya Hilma Larkela MYNSK 59,53 2,92 4,53 5 9,53  
3 212 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU 45,80 3,80 -9,20 15 15  
4 217 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK 57,20 3,04 2,20 15 17,20  
  207 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK         HYL  
  208 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  210 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  213 walter Manu Kahlu'as Rain Man Tapio Leppänen WECA         HYL  
  214 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  216 lagrom Zara Foogel Terracotta Emma Beckingham RAUMA         POIS