Kilpailu 21.11.2015 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:10, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 38,31 4,12 -13,69 5 5  
2 106 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 52,46 3,01 0,46 10 10,46  
  104 kääsna Mister Hosszúbereki-Császár Iron Man Nelli Hyvärinen ATT         HYL  
  105 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Ida Tallqvist SWAT         HYL  

Medi 1, kello 10:10, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 tiiter Dica Pindaros Heavenly Me Riikka Hinkkanen KIRSUT 37,03 4,27 -14,97 5 5  
2 109 shelam Nasta Esmari Top Trend Katja Taskinen SWAT 41,22 3,83 -10,78 5 5  
3 112 espves Nomi Caraydan Mochaccino Elke Eklöf TSAU 42,79 3,69 -9,21 10 10  
4 118 novnou Vappu Canuck's Midsummer Sunshine Camilla Korte RAUMA 49,72 3,18 -2,28 10 10  
5 116 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT 41,58 3,80 -10,42 15 15  
  90 tiiter Urho Bantam Shepherd's Po Go Pa Mo Heli Keski-Äijö TSAU         HYL  
  107 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  113 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  114 kromfo Veto Jazzmo Grazioso Anu Niemi KKK         HYL  
  115 kääsna Frodo Peacemaker's Frosted Frodo Nelli Hyvärinen ATT         HYL  
  117 espves Hoppu Veskarin Joven Julio Katja Koskua ATT         POIS  

Maksi 1, kello 10:40, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 17, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 137 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU 28,47 5,55 -23,53 0 -23,53 LUVA
2 144 borcol Tuh Sabbesborg´s Bill Jenni Uotila TSAU 32,91 4,80 -19,09 0 -19,09 LUVA
3 136 kulnou Rölli Sagashine Aslan Tiia Mäkelä AN 41,03 3,85 -10,97 0 -10,97 SERT
4 122 x-rotu Tytti Tytti Jaana Leino HARJA 49,97 3,16 -2,03 0 -2,03 LUVA
5 140 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 40,40 3,91 -11,60 5 5  
6 133 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT 43,80 3,61 -8,20 5 5  
7 121 kulnou Senna Greenhill's Sweet Candy Taina Haapala KSKY 52,95 2,98 0,95 5 5,95  
8 132 labnou Ava Ava Heini-Maria Uusikauppila KSKY 32,23 4,90 -19,77 10 10  
9 130 borcol Fox Something Like Exponential Netta Kauppi TAMSK 38,61 4,09 -13,39 10 10  
10 135 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 52,73 3,00 0,73 10 10,73  
11 138 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA 51,13 3,09 -0,87 20 20  
  123 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  124 labnou Toro Kaukopartion Uimonen Virpi Niemi RATA         HYL  
  131 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN         HYL  
  141 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ         HYL  
  142 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  143 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA         HYL  
  134 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU         POIS NOUSU 2 LK
  139 sakpai Bella Brande Mali Kosta Martina Mäkelä TSAU         POIS  

Mini 2, kello 14:30, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 4, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 koohon Kiia Wishdecoy Tokyo Savanna Viivi Lehtinen RAUMA 40,91 3,79 -7,09 0 -7,09 SERT
2 200 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT 41,52 3,73 -6,48 0 -6,48  
3 206 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT 45,06 3,44 -2,94 10 10  
  205 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  204 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         POIS  

Medi 2, kello 14:30, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 212 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU 29,92 5,18 -18,08 0 -18,08 SERT
2 210 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT 34,90 4,44 -13,10 5 5  
3 209 shiba Hupi Boya Hilma Larkela MYNSK 55,59 2,79 7,59 5 12,59  
4 214 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI 36,04 4,30 -11,96 20 20  
  207 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK         HYL  
  208 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  213 walter Manu Kahlu'as Rain Man Tapio Leppänen WECA         HYL  
  215 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  217 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  
  216 lagrom Zara Foogel Terracotta Emma Beckingham RAUMA         POIS  
  218 espves Roo Caraydan Marocchino Carita Kuuskeri WECA         POIS  

Maksi 2, kello 14:55, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 12, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 233 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 29,77 5,21 -18,23 0 -18,23 SERT
2 220 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT 37,57 4,13 -10,43 0 -10,43 SERT
3 229 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 31,33 4,95 -16,67 5 5  
4 228 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA 38,70 4,01 -9,30 5 5  
5 235 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY 43,95 3,53 -4,05 10 10  
6 230 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 44,82 3,46 -3,18 10 10  
7 237 dalmat Jade Caesands Pride And Joy Teija Karjunen KISA 53,87 2,88 5,87 5 10,87  
  219 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  227 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  231 valpai Väiski Kustom Karake's Wiseguy Annika Saneri FPUKO         HYL  
  232 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  234 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL