Kilpailu 25.10.2015 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 13:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 23, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 330 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT 37,56 4,79 -12,44 0 -12,44  
2 318 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 39,60 4,55 -10,40 0 -10,40 SERT-A
3 328 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Emmiina Abrahamsson LÄGI 39,90 4,51 -10,10 0 -10,10  
4 337 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 40,52 4,44 -9,48 0 -9,48  
5 329 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 41,38 4,35 -8,62 0 -8,62  
6 311 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT 42,77 4,21 -7,23 0 -7,23  
7 322 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT 40,15 4,48 -9,85 5 5  
8 327 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 47,92 3,76 -2,08 5 5  
  310 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  314 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  315 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  320 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  321 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  323 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  325 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK         HYL  
  326 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  331 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  332 käävil Enni Aigerillan Rosanna Kaisa Kujala RAUMA         HYL  
  335 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU         HYL  
  336 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  338 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  339 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  340 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  341 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         POIS  

Medi 3, kello 14:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 22, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 362 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE 35,31 5,10 -14,69 0 -14,69  
2 346 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 35,95 5,01 -14,05 0 -14,05 SERT-A
3 345 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 37,34 4,82 -12,66 0 -12,66  
4 353 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 38,96 4,62 -11,04 0 -11,04  
5 343 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 39,11 4,60 -10,89 0 -10,89  
6 363 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA 39,42 4,57 -10,58 0 -10,58  
7 354 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 45,93 3,92 -4,07 0 -4,07  
8 356 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 37,49 4,80 -12,51 5 5  
9 365 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT 40,42 4,45 -9,58 5 5  
10 366 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT 42,66 4,22 -7,34 5 5  
11 349 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 43,56 4,13 -6,44 5 5  
12 352 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ 44,72 4,03 -5,28 5 5  
13 355 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Riina Pullinen WECA 54,74 3,29 4,74 5 9,74  
  342 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         HYL  
  348 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  351 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  358 shelam Tarmo Päättymätön Tarmo Kaisa Ihamäki WECA         HYL  
  359 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  360 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  361 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  364 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  371 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  347 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         POIS  
  350 espves Inez Bonachon Inez Anita Lignell ATT         POIS  
  357 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström TSAU         POIS  
  369 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         POIS  

Maksi 3, kello 15:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 48, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 413 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 33,08 5,44 -16,92 0 -16,92  
2 417 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 33,11 5,44 -16,89 0 -16,89  
3 375 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK 33,33 5,40 -16,67 0 -16,67  
4 373 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 33,65 5,35 -16,35 0 -16,35  
5 416 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 33,79 5,33 -16,21 0 -16,21  
6 427 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 33,80 5,32 -16,20 0 -16,20  
7 385 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 34,78 5,18 -15,22 0 -15,22  
8 406 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 34,96 5,15 -15,04 0 -15,04  
9 394 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 35,07 5,13 -14,93 0 -14,93  
10 384 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 35,69 5,04 -14,31 0 -14,31  
11 405 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 38,38 4,69 -11,62 0 -11,62  
12 376 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 38,41 4,69 -11,59 0 -11,59  
13 408 x-rotu Iina Iina Mira Markkanen FPUKO 40,34 4,46 -9,66 0 -9,66  
14 393 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 40,96 4,39 -9,04 0 -9,04  
15 379 kulnou Nelly Pammukan Vilinä Anu Seppänen FPUKO 41,55 4,33 -8,45 0 -8,45  
16 390 auspai Minka Landzett Exoticebony Dis Mira Markkanen FPUKO 42,02 4,28 -7,98 0 -7,98  
17 410 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 46,28 3,89 -3,72 0 -3,72  
18 412 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW 31,98 5,63 -18,02 5 5  
19 430 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää ACTIV 33,54 5,37 -16,46 5 5  
20 386 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 35,59 5,06 -14,41 5 5  
21 404 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA 36,69 4,91 -13,31 5 5  
22 380 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH 38,18 4,72 -11,82 5 5  
23 424 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 53,24 3,38 3,24 5 8,24  
24 387 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 38,03 4,73 -11,97 10 10  
25 378 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT 39,84 4,52 -10,16 10 10  
26 400 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 39,95 4,51 -10,05 10 10  
27 389 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 41,50 4,34 -8,50 15 15  
  372 belpag Santos Opium De Bruine Buck Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  374 shelam Kio Benjamin Suvi Reini ATT         HYL  
  381 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  382 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  383 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  391 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  392 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  395 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  399 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  401 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  402 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  407 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  
  409 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen ATT         HYL  
  415 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  418 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  419 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU         HYL  
  420 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  421 borcol Veeti Bearpon´s Veeti Milla Laitila ACTIV         HYL  
  422 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  425 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  429 auskel Rinka Nallikallion Kaitse O Unelma Jetta Virtanen AK-6         HYL  
  388 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         POIS  
  397 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT         POIS  
  403 borcol Kipp Bearpon's Viki Jaana Vaara TORKK         POIS  
  414 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni-Honkanen RIMA         POIS