Kilpailu 25.10.2015 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 13:25, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 55, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 401 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 30,31 5,18 -10,69 0 -10,69  
2 417 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 30,52 5,14 -10,48 0 -10,48  
3 427 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 31,19 5,03 -9,81 0 -9,81 SERT-H
4 416 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 31,22 5,03 -9,78 0 -9,78  
5 412 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW 31,62 4,97 -9,38 0 -9,38  
6 373 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 31,89 4,92 -9,11 0 -9,11  
7 386 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 32,02 4,90 -8,98 0 -8,98  
8 418 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT 32,35 4,85 -8,65 0 -8,65  
9 415 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 32,63 4,81 -8,37 0 -8,37  
10 394 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 32,67 4,81 -8,33 0 -8,33  
11 400 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 33,44 4,70 -7,56 0 -7,56  
12 408 x-rotu Iina Iina Mira Markkanen FPUKO 36,81 4,26 -4,19 0 -4,19  
13 390 auspai Minka Landzett Exoticebony Dis Mira Markkanen FPUKO 37,30 4,21 -3,70 0 -3,70  
14 402 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 37,44 4,19 -3,56 0 -3,56  
15 419 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU 39,99 3,93 -1,01 0 -1,01  
16 383 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU 31,97 4,91 -9,03 5 5  
17 380 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH 32,45 4,84 -8,55 5 5  
18 387 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 33,26 4,72 -7,74 5 5  
19 378 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT 33,83 4,64 -7,17 5 5  
20 413 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 35,51 4,42 -5,49 5 5  
20 430 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää ACTIV 35,51 4,42 -5,49 5 5  
22 405 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 37,79 4,16 -3,21 5 5  
23 424 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 40,87 3,84 -0,13 5 5  
24 410 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 40,88 3,84 -0,12 5 5  
25 374 shelam Kio Benjamin Suvi Reini ATT 44,28 3,55 3,28 5 8,28  
26 385 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 37,34 4,20 -3,66 10 10  
27 384 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 37,50 4,19 -3,50 10 10  
28 407 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH 43,24 3,63 2,24 10 12,24  
29 409 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen ATT 34,45 4,56 -6,55 15 15  
30 377 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 51,24 3,06 10,24 5 15,24  
31 399 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT 48,26 3,25 7,26 15 22,26  
  372 belpag Santos Opium De Bruine Buck Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  375 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         HYL  
  376 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  379 kulnou Nelly Pammukan Vilinä Anu Seppänen FPUKO         HYL  
  381 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  382 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  388 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  389 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  391 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  393 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         HYL  
  395 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  397 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT         HYL  
  403 borcol Kipp Bearpon's Viki Jaana Vaara TORKK         HYL  
  404 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  406 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  411 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU         HYL  
  420 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  421 borcol Veeti Bearpon´s Veeti Milla Laitila ACTIV         HYL  
  422 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  423 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT         HYL  
  425 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  426 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  428 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  429 auskel Rinka Nallikallion Kaitse O Unelma Jetta Virtanen AK-6         HYL  
  414 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni-Honkanen RIMA         POIS  

Mini 3, kello 14:50, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 25, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 340 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 32,41 4,84 -8,59 0 -8,59  
2 338 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 33,51 4,68 -7,49 0 -7,49  
3 314 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 34,04 4,61 -6,96 0 -6,96  
4 309 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 34,95 4,49 -6,05 0 -6,05  
5 337 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 35,46 4,43 -5,54 0 -5,54  
6 335 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 35,63 4,41 -5,37 0 -5,37  
7 334 käävil Rumba Zebec Amorin Rumba Susanna Korhonen LÄGI 36,74 4,27 -4,26 0 -4,26  
8 328 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Emmiina Abrahamsson LÄGI 37,65 4,17 -3,35 0 -3,35  
9 322 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT 38,30 4,10 -2,70 0 -2,70  
10 323 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT 38,32 4,10 -2,68 0 -2,68  
11 325 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK 39,24 4,00 -1,76 0 -1,76  
12 312 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 39,88 3,94 -1,12 0 -1,12  
13 332 käävil Enni Aigerillan Rosanna Kaisa Kujala RAUMA 41,51 3,78 0,51 0 0,51  
14 318 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 36,05 4,36 -4,95 5 5  
15 310 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU 38,80 4,05 -2,20 5 5  
16 329 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 39,02 4,02 -1,98 5 5  
17 320 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 31,95 4,91 -9,05 10 10  
18 331 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK 51,04 3,08 10,04 5 15,04  
19 319 vlyter Tara Ileach Athdara Mika Murtojärvi ATT 59,11 2,66 18,11 5 23,11  
  315 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  321 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  324 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK         HYL  
  327 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  330 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT         HYL  
  339 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  313 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         POIS  
  341 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         POIS  

Medi 3, kello 15:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 21, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 344 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 31,81 4,94 -9,19 0 -9,19  
2 346 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 32,52 4,83 -8,48 0 -8,48 SERT-H
3 356 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 33,83 4,64 -7,17 0 -7,17  
4 345 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 34,70 4,52 -6,30 0 -6,30  
5 343 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 35,26 4,45 -5,74 0 -5,74  
6 366 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT 36,68 4,28 -4,32 0 -4,32  
7 355 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Riina Pullinen WECA 45,63 3,44 4,63 0 4,63  
8 351 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU 30,68 5,12 -10,32 5 5  
9 362 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE 33,26 4,72 -7,74 5 5  
10 364 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU 37,69 4,17 -3,31 5 5  
11 354 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 40,17 3,91 -0,83 5 5  
12 348 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 34,34 4,57 -6,66 10 10  
13 361 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 36,82 4,26 -4,18 15 15  
  342 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         HYL  
  353 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  359 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  360 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  363 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA         HYL  
  368 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  370 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  371 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  347 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         POIS  
  350 espves Inez Bonachon Inez Anita Lignell ATT         POIS  
  357 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström TSAU         POIS  
  369 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         POIS