Kilpailu 25.10.2015 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 10:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 49, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 422 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 30,85 5,67 -17,15 0 -17,15 SERT-A
2 427 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 30,92 5,66 -17,08 0 -17,08  
3 401 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 31,29 5,59 -16,71 0 -16,71  
4 397 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 32,38 5,41 -15,62 0 -15,62  
5 412 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW 32,48 5,39 -15,52 0 -15,52  
6 392 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 33,63 5,20 -14,37 0 -14,37  
7 394 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 33,90 5,16 -14,10 0 -14,10  
8 387 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 34,04 5,14 -13,96 0 -13,96  
9 403 borcol Kipp Bearpon's Viki Jaana Vaara TORKK 34,24 5,11 -13,76 0 -13,76  
10 373 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 34,90 5,01 -13,10 0 -13,10  
11 415 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 35,59 4,92 -12,41 0 -12,41  
12 400 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 36,03 4,86 -11,97 0 -11,97  
13 393 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 38,14 4,59 -9,86 0 -9,86  
14 429 auskel Rinka Nallikallion Kaitse O Unelma Jetta Virtanen AK-6 39,05 4,48 -8,95 0 -8,95  
15 430 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää ACTIV 32,86 5,33 -15,14 5 5  
16 421 borcol Veeti Bearpon´s Veeti Milla Laitila ACTIV 32,90 5,32 -15,10 5 5  
17 385 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 33,37 5,24 -14,63 5 5  
18 420 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 33,39 5,24 -14,61 5 5  
19 389 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 33,96 5,15 -14,04 5 5  
20 425 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 34,23 5,11 -13,77 5 5  
21 411 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU 36,29 4,82 -11,71 5 5  
22 396 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU 37,12 4,71 -10,88 5 5  
23 390 auspai Minka Landzett Exoticebony Dis Mira Markkanen FPUKO 39,50 4,43 -8,50 5 5  
24 382 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 41,26 4,24 -6,74 5 5  
25 399 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT 41,35 4,23 -6,65 5 5  
26 408 x-rotu Iina Iina Mira Markkanen FPUKO 42,48 4,12 -5,52 5 5  
27 404 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA 34,55 5,07 -13,45 10 10  
28 379 kulnou Nelly Pammukan Vilinä Anu Seppänen FPUKO 39,99 4,38 -8,01 10 10  
29 376 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 40,24 4,35 -7,76 10 10  
30 409 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen ATT 37,06 4,72 -10,94 15 15  
31 372 belpag Santos Opium De Bruine Buck Tiina Kovalainen ACE 38,30 4,57 -9,70 15 15  
32 380 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH 41,08 4,26 -6,92 15 15  
  375 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         HYL  
  378 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT         HYL  
  381 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  384 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  388 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  391 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  395 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  398 isllam Kári Kári Frá Klettakoti Riika Kivirinta WALAT         HYL  
  402 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  405 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  406 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  407 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  
  410 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         HYL  
  413 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  418 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  424 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  428 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  383 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         POIS  
  414 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni-Honkanen RIMA         POIS  
  416 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         POIS  

Mini 3, kello 11:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 22, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 314 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 35,54 4,92 -12,46 0 -12,46  
2 335 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 36,11 4,85 -11,89 0 -11,89  
3 329 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 36,81 4,75 -11,19 0 -11,19  
4 315 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 38,39 4,56 -9,61 0 -9,61  
5 309 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 38,52 4,54 -9,48 0 -9,48  
6 328 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Emmiina Abrahamsson LÄGI 39,30 4,45 -8,70 0 -8,70  
7 325 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK 40,20 4,35 -7,80 0 -7,80  
8 339 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT 40,99 4,27 -7,01 0 -7,01  
9 340 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 34,85 5,02 -13,15 5 5  
10 330 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT 35,26 4,96 -12,74 5 5  
11 337 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 41,58 4,21 -6,42 5 5  
12 313 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 43,20 4,05 -4,80 5 5  
13 324 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK 44,82 3,90 -3,18 5 5  
14 331 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK 47,03 3,72 -0,97 5 5  
15 333 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT 56,25 3,11 8,25 0 8,25  
16 336 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT 41,38 4,23 -6,62 10 10  
17 332 käävil Enni Aigerillan Rosanna Kaisa Kujala RAUMA 46,12 3,79 -1,88 10 10  
18 327 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 54,26 3,22 6,26 5 11,26  
19 338 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 49,56 3,53 1,56 15 16,56  
20 317 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 65,30 2,68 17,30 5 22,30  
  311 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  326 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  310 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  
  341 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         POIS  

Medi 3, kello 12:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 22, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 359 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH 33,20 5,27 -14,80 0 -14,80  
2 351 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU 34,12 5,13 -13,88 0 -13,88  
3 343 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 37,14 4,71 -10,86 0 -10,86  
4 364 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU 37,61 4,65 -10,39 0 -10,39  
5 371 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 38,22 4,58 -9,78 0 -9,78  
6 354 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 41,20 4,25 -6,80 0 -6,80  
7 367 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 43,41 4,03 -4,59 0 -4,59  
8 345 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 35,77 4,89 -12,23 5 5  
9 362 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE 36,08 4,85 -11,92 5 5  
10 358 shelam Tarmo Päättymätön Tarmo Kaisa Ihamäki WECA 44,17 3,96 -3,83 5 5  
11 355 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Riina Pullinen WECA 46,76 3,74 -1,24 5 5  
12 348 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 37,62 4,65 -10,38 10 10  
13 356 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 38,65 4,53 -9,35 15 15  
14 365 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT 42,76 4,09 -5,24 15 15  
  342 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         HYL  
  346 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  349 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  352 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ         HYL  
  353 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  360 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  363 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA         HYL  
  366 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT         HYL  
  347 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         POIS  
  350 espves Inez Bonachon Inez Anita Lignell ATT         POIS  
  357 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström TSAU         POIS  
  369 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         POIS