Kilpailu 25.10.2015 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 20, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 340 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 35,26 4,82 -11,74 0 -11,74  
2 330 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT 36,49 4,66 -10,51 0 -10,51  
3 326 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT 39,90 4,26 -7,10 0 -7,10  
4 329 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 40,03 4,25 -6,97 0 -6,97  
5 328 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Emmiina Abrahamsson LÄGI 40,71 4,18 -6,29 0 -6,29  
6 325 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK 42,07 4,04 -4,93 5 5  
7 315 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 43,23 3,93 -3,77 5 5  
8 313 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 45,30 3,75 -1,70 5 5  
9 312 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 43,82 3,88 -3,18 10 10  
10 331 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK 50,65 3,36 3,65 15 18,65  
11 335 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 51,90 3,28 4,90 15 19,90  
12 324 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK 63,54 2,67 16,54 10 26,54  
13 333 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT 77,59 2,19 30,59 10 40,59  
  311 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  314 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  327 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  332 käävil Enni Aigerillan Rosanna Kaisa Kujala RAUMA         HYL  
  336 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  337 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  339 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         KESK  
  341 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         POIS  

Medi 3, kello 10:50, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 20, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 351 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU 36,26 4,69 -10,74 0 -10,74  
2 348 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 37,90 4,49 -9,10 0 -9,10  
3 363 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA 39,36 4,32 -7,64 0 -7,64  
4 371 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 40,52 4,20 -6,48 0 -6,48  
5 358 shelam Tarmo Päättymätön Tarmo Kaisa Ihamäki WECA 43,86 3,88 -3,14 0 -3,14  
6 342 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT 39,19 4,34 -7,81 5 5  
7 365 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT 39,89 4,26 -7,11 5 5  
8 366 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT 42,55 3,99 -4,45 5 5  
9 355 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Riina Pullinen WECA 50,72 3,35 3,72 5 8,72  
  345 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  349 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  352 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ         HYL  
  353 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  354 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  356 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  359 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  360 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  362 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  364 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  367 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  347 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         POIS  
  350 espves Inez Bonachon Inez Anita Lignell ATT         POIS  
  357 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström TSAU         POIS  
  369 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         POIS  

Maksi 3, kello 11:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 51, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 401 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 33,78 5,03 -13,22 0 -13,22  
2 427 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 34,18 4,97 -12,82 0 -12,82  
3 430 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää ACTIV 34,53 4,92 -12,47 0 -12,47 SERT-A, Fi-AVA
4 373 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 35,66 4,77 -11,34 0 -11,34  
4 394 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 35,66 4,77 -11,34 0 -11,34  
6 404 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA 37,08 4,59 -9,92 0 -9,92  
7 403 borcol Kipp Bearpon's Viki Jaana Vaara TORKK 37,17 4,57 -9,83 0 -9,83  
8 418 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT 37,24 4,57 -9,76 0 -9,76  
9 429 auskel Rinka Nallikallion Kaitse O Unelma Jetta Virtanen AK-6 38,62 4,40 -8,38 0 -8,38  
10 379 kulnou Nelly Pammukan Vilinä Anu Seppänen FPUKO 41,09 4,14 -5,91 0 -5,91  
11 374 shelam Kio Benjamin Suvi Reini ATT 46,79 3,63 -0,21 0 -0,21  
12 377 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 50,85 3,34 3,85 0 3,85  
13 375 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK 36,34 4,68 -10,66 5 5  
14 415 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 36,41 4,67 -10,59 5 5  
15 425 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 36,69 4,63 -10,31 5 5  
16 409 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen ATT 37,25 4,56 -9,75 5 5  
17 389 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 37,55 4,53 -9,45 5 5  
18 381 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 39,14 4,34 -7,86 5 5  
19 387 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 39,26 4,33 -7,74 5 5  
20 384 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 39,81 4,27 -7,19 5 5  
21 416 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 40,08 4,24 -6,92 5 5  
22 410 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 43,98 3,87 -3,02 5 5  
23 380 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH 36,60 4,64 -10,40 10 10  
24 421 borcol Veeti Bearpon´s Veeti Milla Laitila ACTIV 41,17 4,13 -5,83 10 10  
25 399 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT 43,83 3,88 -3,17 10 10  
26 428 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 45,00 3,78 -2,00 10 10  
27 411 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU 45,46 3,74 -1,54 10 10  
28 376 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 45,66 3,72 -1,34 10 10  
29 396 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU 46,87 3,63 -0,13 10 10  
30 398 isllam Kári Kári Frá Klettakoti Riika Kivirinta WALAT 50,80 3,35 3,80 10 13,80  
  372 belpag Santos Opium De Bruine Buck Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  378 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT         HYL  
  383 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  385 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  388 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  391 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  392 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  393 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         HYL  
  395 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  397 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT         HYL  
  400 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  402 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  405 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  406 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  407 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HSKH         HYL  
  412 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  413 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  420 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  422 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  423 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT         HYL  
  424 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  414 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni-Honkanen RIMA         POIS