Kilpailu 24.10.2015 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 19, ihanneaika 61 s, enimmäisaika 122 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU 39,84 4,74 -21,16 5 5  
2 145 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä 11004843 42,73 4,42 -18,27 5 5  
3 132 sakpai Bella Brande Mali Kosta Martina Mäkelä TSAU 43,20 4,38 -17,80 10 10  
4 140 borcol Bol Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA 47,14 4,01 -13,86 10 10  
5 150 borcol Tuh Sabbesborg´s Bill Jenni Uotila TSAU 49,46 3,82 -11,54 15 15  
6 144 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT 54,11 3,49 -6,89 15 15  
7 152 kulnou Neco Greenhill's Zefyros Johanna Myllyviita AN 62,70 3,01 1,70 15 16,70  
8 154 espves Musti April Design Action Addiction Jarno Hacklin WECA 50,42 3,75 -10,58 20 20  
9 138 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA 55,47 3,41 -5,53 20 20  
10 133 kulnou Rölli Sagashine Aslan Tiia Mäkelä AN 55,88 3,38 -5,12 20 20  
  130 whippe Stella Besties Sniff Satu Mäkinen RÄ-KÄ         HYL  
  131 mudi Rölli Abrandos Alezredes Marianna Riipi ATT         HYL  
  134 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN         HYL  
  139 x-rotu Tytti Tytti Jaana Leino HARJA         HYL  
  141 borcol Jäynä Solvallarens Clyde Joni Hakanpää TASSU         HYL  
  142 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  147 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT         HYL  
  148 pinser Sara Ference Arabella Eerika Bang TSAU         HYL  
  153 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         HYL  

Mini 1, kello 10:40, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 11, ihanneaika 61 s, enimmäisaika 122 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA 54,04 3,50 -6,96 5 5  
2 113 jackru Wili Maiaran Dragon Spirit Tiina Glumov NODO 59,70 3,17 -1,30 10 10  
3 107 kääsna Kössi Imagine Des Diables D'ebene Jenni Helander WUH 66,80 2,83 5,80 15 20,80  
  100 tiispa Lily Chakiran Madeleine Paula Markkula ATT         HYL  
  101 engkte Maddy Stonemeadow´s Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  102 jackru Masi Pepper Soul´s Master Plan Hanna-Mari Selçuk FPUKO         HYL  
  103 kääsna Mister Hosszúbereki-Császár Iron Man Nelli Hyvärinen ATT         HYL  
  106 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         HYL  
  110 jackru Nemo Mighty Mischiefer Emil Eagle Krista Laukkanen RAUMA         HYL  
  111 cavspa Pultti Emris Pittsburgh Veera Sipilä SCKCS         HYL  
  112 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  105 kääsna Lassi Darya's Gladstone Gander Meeri Suhonen ATT         POIS  

Medi 1, kello 10:40, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 13, ihanneaika 61 s, enimmäisaika 122 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT 42,23 4,47 -18,77 0 -18,77 LUVA
2 116 shelam Tahvo Snowpaw Thunderball Marianne Ylitalo TSAU 43,96 4,30 -17,04 5 5  
3 125 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT 39,46 4,79 -21,54 10 10  
4 128 tiiter Dica Pindaros Heavenly Me Riikka Hinkkanen KIRSUT 49,50 3,82 -11,50 10 10  
5 119 engkte Vertti Stonemeadow´s Amandus Kaisa Karanko TSAU 61,49 3,07 0,49 10 10,49  
6 120 shelam Helmi Nappulavaaran Mielihyvää Susanna Inkinen TASSU 58,82 3,21 -2,18 15 15  
7 115 tiiter Urho Bantam Shepherd's Po Go Pa Mo Heli Keski-Äijö TSAU 72,18 2,62 11,18 5 16,18  
8 117 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA 46,10 4,10 -14,90 20 20  
  114 tarupi Nilla Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         HYL  
  123 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄ-KÄ         HYL  
  124 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU         HYL  
  126 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA         HYL  
  127 koohon Ode Lucky Nana's Cara Indys Carissimo Saana Nieminen ATT         HYL  

Maksi 2, kello 13:45, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 19, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 116 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 237 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 60,61 3,17 2,61 0 2,61  
2 146 borcol Pirkko Velociraptor Tuomas Oksanen TSAU 39,55 4,86 -18,45 5 5  
3 229 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 61,13 3,14 3,13 5 8,13  
4 241 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve BAT 41,08 4,67 -16,92 10 10  
5 227 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 42,46 4,52 -15,54 10 10  
6 231 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT 45,13 4,25 -12,87 10 10  
7 234 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 46,38 4,14 -11,62 10 10  
8 239 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM 49,30 3,89 -8,70 15 15  
9 233 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA 58,01 3,31 0,01 15 15,01  
  226 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  228 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY         HYL  
  230 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Leena Pohjaranta PCTEAM         HYL  
  232 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT         HYL  
  235 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  236 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  238 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  240 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  243 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  244 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  242 auskel Kalle Bandicoots Jesmond Bay Leena Laihonen HARJA         POIS  

Mini 2, kello 14:25, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 9, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 116 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 249 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 42,98 4,47 -15,02 0 -15,02 LUVA
2 245 cavspa Lordi Oak*s Limousin Veera Sipilä SCKCS 55,74 3,44 -2,26 0 -2,26  
3 252 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK 50,15 3,83 -7,85 5 5  
4 250 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen HSKH 50,98 3,77 -7,02 5 5  
5 248 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO 59,98 3,20 1,98 5 6,98  
6 108 papill Aksu Apollon Niina Nurmi FPUKO 64,87 2,96 6,87 5 11,87  
  246 schipp Varpu Intopiukan Meegog Jenni Helander WUH         HYL  
  247 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  
  251 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  

Medi 2, kello 14:25, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 7, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 116 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 256 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU 39,69 4,84 -18,31 5 5  
2 258 tiiter Aada Ajannan Aa Lia Anna Väänänen KKK 67,00 2,87 9,00 5 14,00  
  253 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Janina Stauffer TSAU         HYL  
  255 espves Daami Caraydan Kumba Salla Kantola POKS RY         HYL  
  257 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK         HYL  
  259 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  260 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  
  254 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         POIS