Kilpailu 24.10.2015 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:05, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 papill Aksu Apollon Niina Nurmi FPUKO 44,84 3,52 -5,16 0 -5,16 SERT
2 106 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 50,26 3,14 0,26 0 0,26  
3 112 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 46,52 3,40 -3,48 5 5  
  107 kääsna Kössi Imagine Des Diables D'ebene Jenni Helander WUH         HYL  
  109 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  110 jackru Nemo Mighty Mischiefer Emil Eagle Krista Laukkanen RAUMA         HYL  
  111 cavspa Pultti Emris Pittsburgh Veera Sipilä SCKCS         HYL  
  113 jackru Wili Maiaran Dragon Spirit Tiina Glumov NODO         HYL  

Medi 1, kello 10:05, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 128 tiiter Dica Pindaros Heavenly Me Riikka Hinkkanen KIRSUT 44,07 3,59 -5,93 5 5  
2 127 koohon Ode Lucky Nana's Cara Indys Carissimo Saana Nieminen ATT 48,99 3,22 -1,01 10 10  
3 123 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄ-KÄ 52,02 3,04 2,02 20 22,02  
4 121 cocspa BÖRJE Northworth Yegerman Pirkko Laine ATT 70,50 2,24 20,50 15 35,50  
  114 tarupi Nilla Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         HYL  
  115 tiiter Urho Bantam Shepherd's Po Go Pa Mo Heli Keski-Äijö TSAU         HYL  
  120 shelam Helmi Nappulavaaran Mielihyvää Susanna Inkinen TASSU         HYL  
  122 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  124 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU         HYL  
  125 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  126 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA         HYL  

Maksi 1, kello 10:45, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 22, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 145 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä 11004843 36,43 4,34 -13,57 0 -13,57 LUVA
2 151 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT 47,42 3,33 -2,58 0 -2,58 LUVA
3 150 borcol Tuh Sabbesborg´s Bill Jenni Uotila TSAU 38,19 4,14 -11,81 5 5  
4 133 kulnou Rölli Sagashine Aslan Tiia Mäkelä AN 44,27 3,57 -5,73 5 5  
5 140 borcol Bol Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA 45,38 3,48 -4,62 5 5  
6 143 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 50,77 3,11 0,77 5 5,77  
7 153 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 51,91 3,04 1,91 5 6,91  
8 141 borcol Jäynä Solvallarens Clyde Joni Hakanpää TASSU 32,23 4,90 -17,77 10 10  
9 132 sakpai Bella Brande Mali Kosta Martina Mäkelä TSAU 37,67 4,19 -12,33 10 10  
10 130 whippe Stella Besties Sniff Satu Mäkinen RÄ-KÄ 52,29 3,02 2,29 10 12,29  
11 154 espves Musti April Design Action Addiction Jarno Hacklin WECA 47,93 3,30 -2,07 15 15  
12 152 kulnou Neco Greenhill's Zefyros Johanna Myllyviita AN 49,65 3,18 -0,35 15 15  
13 135 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU 51,11 3,09 1,11 15 16,11  
14 129 silnou Jago Finnflats Casanova Ida Vuorinen ATT 36,13 4,37 -13,87 25 25  
  131 mudi Rölli Abrandos Alezredes Marianna Riipi ATT         HYL  
  134 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN         HYL  
  136 borcol Raider Never Never Land X'magnum Laura Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  142 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  144 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         HYL  
  147 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT         HYL  
  148 pinser Sara Ference Arabella Eerika Bang TSAU         HYL  
  149 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  

Mini 2, kello 15:30, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 263 auster Lempi Pikku-Pahan Tuutin Täydeltä Anni Salo KARKK 38,02 3,87 -6,98 0 -6,98 LUVA
2 268 cavspa Lordi Oak*s Limousin Veera Sipilä SCKCS 43,62 3,37 -1,38 0 -1,38  
3 267 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO 46,94 3,13 1,94 0 1,94  
4 261 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 48,48 3,03 3,48 10 13,48  
5 265 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 37,97 3,87 -7,03 15 15  
6 266 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 58,08 2,53 13,08 5 18,08  
  262 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  
  264 kääpin Priima Pinserella's Primadonna Miia Anttila ATT         HYL  
  269 schipp Varpu Intopiukan Meegog Jenni Helander WUH         HYL  
  270 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen HSKH         HYL  

Medi 2, kello 15:30, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 271 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU 33,40 4,40 -11,60 5 5  
2 274 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK 51,59 2,85 6,59 0 6,59  
3 275 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU 45,52 3,23 0,52 10 10,52  
4 272 espves Daami Caraydan Kumba Salla Kantola POKS RY 52,61 2,79 7,61 10 17,61  
5 276 tiiter Aada Ajannan Aa Lia Anna Väänänen KKK 60,38 2,43 15,38 5 20,38  
6 277 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK 57,95 2,54 12,95 10 22,95  
  273 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Janina Stauffer TSAU         HYL  
  278 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         POIS  

Maksi 2, kello 16:15, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 15, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 146 borcol Pirkko Velociraptor Tuomas Oksanen TSAU 34,11 4,31 -10,89 0 -10,89 SERTI
2 286 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 36,09 4,07 -8,91 0 -8,91 SERTI
3 288 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY 46,77 3,14 1,77 0 1,77  
4 287 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU 37,01 3,97 -7,99 5 5  
5 290 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM 37,27 3,94 -7,73 5 5  
6 291 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT 44,60 3,30 -0,40 5 5  
7 292 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 40,07 3,67 -4,93 10 10  
8 282 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Leena Pohjaranta PCTEAM 45,03 3,26 0,03 10 10,03  
9 280 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 47,83 3,07 2,83 10 12,83  
10 289 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve BAT 34,19 4,30 -10,81 15 15  
11 281 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 57,26 2,57 12,26 5 17,26  
12 285 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 46,38 3,17 1,38 30 31,38  
  279 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  283 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  293 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  284 auskel Kalle Bandicoots Jesmond Bay Leena Laihonen HARJA         POIS