Kilpailu 27.9.2015 V-S piirinmestaruus yhteistulos, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3 yhteistulos, koirakoita 40
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 28 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 68,21 -28,79 0 -28,79 V-S pm 1
2 27 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 73,84 -23,16 0 -23,16 V-S pm 2
3 32 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 74,15 -22,85 0 -22,85 V-S pm 3
4 8 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 77,03 -19,97 0 -19,97 V-S pm 4
5 22 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT 78,01 -18,99 0 -18,99 V-S pm 5
6 9 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT 78,70 -18,30 0 -18,30 V-S pm 6
7 14 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 81,34 -15,66 0 -15,66 V-S pm 7
9 19 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 72,14 -24,86 5 5  
10 38 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 76,46 -20,54 5 5  
11 29 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU 81,46 -15,54 5 5  
12 23 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 85,68 -11,32 5 5  
14 49 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 88,97 -8,03 5 5  
15 6 kääsna Iines Dumond Black Swan Anna-Maija Saharanta LAW 91,50 -5,50 5 5  
16 45 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 71,65 -25,35 10 10  
17 47 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT 73,42 -23,58 10 10  
18 2 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 81,00 -16,00 10 10  
19 4 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT 87,10 -9,90 10 10  
20 48 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 108,07 11,07 0 11,07  
21 20 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 71,52 -25,48 15 15  
22 1 manter Jinx Rockstyle's Next Level Elina Jänesniemi LAW 81,38 -15,62 20 20  
23 42 venkäl Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Määttä TSKK 106,56 13,98 15 28,98  
  5 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI       HYL  
  7 manter Lilo Hilmanter's Madeline Elina Jänesniemi LAW       HYL  
  10 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT       HYL  
  12 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ       HYL  
  13 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT       HYL  
  17 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT       HYL  
  18 toyvil Ada Madelief's Adagio Erika Ventelä TSAU       HYL  
  21 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT       HYL  
  24 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT       HYL  
  26 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Pilvi Ekman ATT       HYL  
  30 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA       HYL  
  31 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU       HYL  
  34 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Päivi Ekman ATT       HYL  
  35 boster Nasu Showdown Lady Layla Melina Ylinentalo HARJA       HYL  
  36 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA       HYL  
  41 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT       HYL  
  43 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU       HYL  
  44 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT       HYL  
  50 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT       HYL  
  16 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU       POIS  
  39 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ       POIS  

Medi 3 yhteistulos, koirakoita 29
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 68 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh ATT 74,51 -22,49 0 -22,49 V-S pm 1
2 89 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT 82,36 -14,64 0 -14,64 V-S pm 2
4 79 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 74,72 -22,28 5 5 V-S pm 3
5 69 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU 77,44 -19,56 5 5 V-S pm 4
6 88 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 78,54 -18,46 5 5 V-S pm 5
7 66 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 82,16 -14,84 5 5 V-S pm 6
8 67 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 83,66 -13,34 5 5 V-S pm 7
9 87 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 89,37 -7,63 5 5 V-S pm 8
10 82 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 69,83 -27,17 10 10 V-S pm 9
11 63 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 79,42 -17,58 10 10 V-S pm 10
13 64 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ 90,87 1,15 10 11,15 V-S pm 11
14 59 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT 80,82 -16,18 15 15 V-S pm 12
  51 kesvil Tara Ain'uljas Violette Reija Keskinen TSAU       HYL  
  53 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU       HYL  
  54 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT       HYL  
  56 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU       HYL  
  57 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU       HYL  
  60 cocspa Martta Love Cox's Speachless Veera Niemi SWAT       HYL  
  61 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU       HYL  
  62 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT       HYL  
  65 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Anne-Mari Sinisalo RÄ-KÄ       HYL  
  70 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU       HYL  
  75 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT       HYL  
  77 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU       HYL  
  83 koohon Noppa Black Amiikos Aeilkina Anjet Tero Parvinen TSAU       HYL  
  84 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT       HYL  
  85 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU       HYL  
  86 shelam Taika Mahoney's Zeta Jones Marja-Leena Järvenpää TSAU       HYL  
  90 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT       HYL  

Maksi 3 yhteistulos, koirakoita 43
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 130 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 64,56 -32,44 0 -32,44 V-S pm 1
2 132 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 68,96 -28,04 0 -28,04 V-S pm 2
3 122 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 65,43 -31,57 5 5 V-S pm 3
4 106 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 92,37 -4,63 5 5 V-S pm 4
5 110 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tuulia Liuhto LAW 78,97 -18,03 10 10 V-S pm 5
6 102 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 63,65 -33,35 15 15 V-S pm 6
  91 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola ATT       HYL  
  92 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841       HYL  
  93 shelam Kio Benjamin Suvi Reini ATT       HYL  
  94 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU       HYL  
  95 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT       HYL  
  97 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU       HYL  
  98 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW       HYL  
  99 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen ATT       HYL  
  100 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT       HYL  
  101 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT       HYL  
  103 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU       HYL  
  107 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI       HYL  
  108 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT       HYL  
  111 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU       HYL  
  112 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT       HYL  
  113 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT       HYL  
  114 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT       HYL  
  115 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU       HYL  
  117 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ       HYL  
  118 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW       HYL  
  119 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU       HYL  
  120 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA       HYL  
  125 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ       HYL  
  126 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU       HYL  
  128 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT       HYL  
  129 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU       HYL  
  131 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT       HYL  
  133 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW       HYL  
  135 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU       HYL  
  136 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU       HYL  
  137 labnou Ninja Helkyn Talvikki Sari Hammar ATT       HYL  
  138 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU       HYL  
  139 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT       HYL  
  141 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Jaakko Suoknuuti LAW       HYL  
  142 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU       HYL SERT-A
  143 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU       HYL  
  145 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT       HYL  
  96 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW       POIS  
  121 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW       POIS