Kilpailu 27.9.2015 E joukkuekilpailu V-S piirinmestaruus, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini-joukkue] [Medi-joukkue] [Maksi-joukkue]

Mini-joukkue yhteistulos, kello 15:40, tuomari Martti Salonen, joukkueita 8
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 16 Agility-Team Turku ry 1 ATT 115,08 -49,92 0 -49,92  
  1 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen 39,33 -15,67 0 -15,67 *
  2 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto 40,55 -14,45 0 -14,45  
  3 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen 37,87 -17,13 0 -17,13 *
  4 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh 37,88 -17,12 0 -17,12 *
2 12 Turun Seudun Agilityurheilijat ry TSAU 119,93 -45,07 5 5  
  1 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen 44,55 -10,45 0 -10,45 *
  2 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen       HYL  
  3 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori 39,27 -15,73 0 -15,73 *
  4 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen 36,11 -18,89 5 5 *
  5 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori       VARA  
3 11 Agility-Team Turku ry 2 ATT 137,74 -27,26 5 5  
  1 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen 52,05 -2,95 0 -2,95 *
  2 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen 43,25 -11,75 5 5 *
  3 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen       HYL  
  4 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala 42,44 -12,56 0 -12,56 *
4 14 South West Agility Team ry SWAT 153,91 -11,09 15 15  
  1 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Ida Tallqvist 50,42 -4,58 10 10 *
  2 parson Bruce Batman Ida Tallqvist       HYL  
  3 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist 52,19 -2,81 5 5 *
  4 cavspa Otto Crianza's Golden Boy Katja Taskinen 51,30 -3,70 0 -3,70 *
  5 shelam Noora Mei Dan Anaconda Ida Tallqvist       VARA  
  13 Koirakerho Tassut ry TASSU       HYL  
  1 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen 51,90 -3,10 0 -3,10  
  2 bichav Tytti Zabadou's Warrior Princess Emma Laukkanen       HYL  
  3 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti 43,55 -11,45 0 -11,45  
  4 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala       HYL  
  15 Koirakerho Rähmä-Käpälät ry RÄ-KÄ       HYL  
  1 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Anna Saarinen       HYL  
  2 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen       POIS  
  3 maltan Emma Maltanko's National Treasure Pia Laurila 92,95 37,95 15 52,95  
  4 amecoc Neela Marvellous Showbright Crystal Sanni Ala-Uotila       HYL  
  17 Turun Seudun Agilityurheilijat ry 2 TSAU       HYL  
  1 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen       HYL  
  2 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta       HYL  
  3 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila 46,49 -8,51 0 -8,51  
  4 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala 37,96 -17,04 5 5  
  5 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä       VARA  
  18 Littoisten Agility Warriors ry LAW       HYL  
  1 manter Jinx Rockstyle's Next Level Elina Jänesniemi       HYL  
  2 kääsna Iines Dumond Black Swan Annamaija Saharanta 57,82 2,82 10 12,82  
  3 manter Lilo Hilmanter's Madeline Elina Jänesniemi          

Medi-joukkue yhteistulos, kello 16:30, tuomari Martti Salonen, joukkueita 8
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 23 Turun Seudun Agilityurheilijat ry TSAU 118,34 -46,66 5 5  
  1 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander 41,52 -13,48 0 -13,48 *
  2 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius 37,78 -17,22 5 5 *
  3 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen 39,04 -15,96 0 -15,96 *
  4 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken       HYL  
  5 koohon Noppa Black Amiikos Aeilkina Anjet Tero Parvinen       VARA  
2 19 Turun Seudun Agilityurheilijat ry 2 TSAU 135,63 -29,37 20 20  
  1 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts       POIS  
  2 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen 42,66 -12,34 5 5 *
  3 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann       HYL  
  4 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki 50,06 -4,94 5 5 *
  5 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen 42,91 -12,09 10 10 *
  20 Koirakerho Rähmä-Käpälät ry RÄ-KÄ       HYL  
  1 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Anne-Mari Sinisalo       HYL  
  2 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine 42,66 -12,34 5 5  
  3 auskar Vanni Cossak's Vanity Fair Päivi Paljakka       HYL  
  4 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen       HYL  
  21 Koirakerho Tassut ry TASSU       HYL  
  1 shelam Helmi Nappulavaaran Mielihyvää Susanna Inkinen       HYL  
  2 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti       HYL  
  3 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä 42,53 -12,47 0 -12,47  
  4 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen 39,49 -15,51 0 -15,51  
  22 Agility-Team Turku ry 2 ATT       HYL  
  1 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen 34,96 -20,04 5 5  
  2 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen       HYL  
  3 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen 36,74 -18,26 15 15  
  4 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini       HYL  
  24 Agility-Team Turku ry 1 ATT       HYL  
  1 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen       HYL  
  2 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen 44,37 -10,63 0 -10,63  
  3 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola       HYL  
  4 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh 37,92 -17,08 0 -17,08  
  25 South West Agility Team ry SWAT       HYL  
  1 cocspa Martta Love Cox's Speachless Veera Niemi       HYL  
  2 tarupi Bruno Hejdalen's Bruno Katja Taskinen       HYL  
  3 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Veera Niemi       HYL  
  4 shelam Nasta Esmari Top Trend Katja Taskinen 55,50 0,50 0 0,50  
  26 Suomen Villakoirakerho SVK ry SVK       HYL  
  1 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen 41,11 -13,89 0 -13,89  
  2 kesvil Belle Backseat Driver`s Bluebell Sanna Simonen       HYL  
  3 kesvil Tara Ain'uljas Violette Reija Keskinen       HYL  

Maksi-joukkue yhteistulos, kello 14:35, tuomari Martti Salonen, joukkueita 10
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 7 Turun Seudun Agilityurheilijat ry TSAU 108,15 -56,85 0 -56,85  
  1 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola       HYL  
  2 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen 37,71 -17,29 0 -17,29 *
  3 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel 34,13 -20,87 0 -20,87 *
  4 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola 36,31 -18,69 0 -18,69 *
  5 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen       VARA  
2 8 Littoisten Agility Warriors ry LAW 98,69 -66,31 5 5  
  1 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen 32,18 -22,82 0 -22,82 *
  2 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto 33,98 -21,02 0 -21,02 *
  3 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti 32,53 -22,47 5 5 *
  4 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto       POIS  
  5 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto       HYL  
3 5 Turun Seudun Agilityurheilijat ry 2 TSAU 119,70 -45,30 5 5  
  1 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala 37,60 -17,40 0 -17,40 *
  2 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen 32,68 -22,32 5 5 *
  3 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen 37,21 -17,79 5 5  
  4 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen 49,42 -5,58 0 -5,58 *
  5 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale       VARA  
4 1 Agility-Team Turku ry 2 ATT 126,78 -38,22 5 5  
  1 shelam Kio Benjamin Suvi Reini 48,28 -6,72 0 -6,72 *
  2 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen 38,22 -16,78 5 5 *
  3 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma       HYL  
  4 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki 40,28 -14,72 0 -14,72 *
  5 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala       VARA  
5 6 Agility-Team Turku ry 1 ATT 114,13 -50,87 15 15  
  1 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi 43,07 -11,93 10 10 *
  2 labnou Ninja Helkyn Talvikki Sari Hammar       HYL  
  3 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola 36,02 -18,98 0 -18,98 *
  4 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä 35,04 -19,96 5 5 *
  2 South West Agility Team ry SWAT       HYL  
  1 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen       HYL  
  2 borcol Ruu Root Mette Vainio       HYL  
  3 dalmat Jade Caesands Pride And Joy Katja Taskinen       HYL  
  4 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist       HYL  
  5 borcol Raisa Pterodactylus Ida Tallqvist       VARA  
  3 Littoisten Agility Warriors 2 LAW       HYL  
  1 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Elina Jänesniemi 35,74 -19,26 5 5  
  2 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta       HYL  
  3 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi       POIS  
  4 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja 54,54 -0,46 10 10  
  5 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Elina Jänesniemi       HYL  
  4 Koirakerho Tassut ry TASSU       HYL  
  1 borcol Pirkko Velociraptor Anette Lindell       HYL  
  2 borcol Musti Muttaburra Black Or White Kaija Korppoo       POIS  
  3 whippe Mervi Mei Dan Florida Panter Anette Lindell       HYL  
  4 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell 35,20 -19,80 5 5  
  5 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell 37,98 -17,02 5 5  
  9 Koirakerho Tassut ry 1 TASSU       HYL  
  1 labnou Nana Waterfowler Candy Emma Laukkanen       POIS  
  2 borcol LouLou Woollandian Louhi Katja Suominen 53,62 -1,38 0 -1,38  
  3 borcol Sassa Woollandian Aino Emma Laukkanen       HYL  
  4 borcol Jäynä Solvallarens Clyde Joni Hakanpää       HYL  
  10 Koirakerho Rähmä-Käpälät ry RÄ-KÄ       HYL  
  1 borcol Focus Pikkupaimenen So Blue So Good Anne-Mari Sinisalo       HYL  
  2 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila       HYL  
  3 sakpai Wicca Nexocan Goi Anne-Mari Sinisalo       HYL  
  4 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen       HYL  
  5 auspai Rune Drover's Knight N Shiny Armor Pia Laurila       VARA  

*) huomioitu yhteistuloksessa