Kilpailu 27.9.2015 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 46, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU 31,36 5,23 -13,64 0 -13,64  
2 28 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 31,41 5,22 -13,59 0 -13,59  
3 43 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 32,13 5,10 -12,87 0 -12,87  
4 1 manter Jinx Rockstyle's Next Level Elina Jänesniemi LAW 32,30 5,08 -12,70 0 -12,70 SERT-H
5 32 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 32,40 5,06 -12,60 0 -12,60  
6 27 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 33,19 4,94 -11,81 0 -11,81  
7 38 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 33,69 4,87 -11,31 0 -11,31  
8 8 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 34,33 4,78 -10,67 0 -10,67  
9 7 manter Lilo Hilmanter's Madeline Elina Jänesniemi LAW 34,66 4,73 -10,34 0 -10,34  
10 22 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT 35,58 4,61 -9,42 0 -9,42  
11 29 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU 35,75 4,59 -9,25 0 -9,25  
12 14 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 35,77 4,59 -9,23 0 -9,23  
13 9 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT 36,02 4,55 -8,98 0 -8,98  
14 5 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 36,81 4,45 -8,19 0 -8,19  
15 23 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 37,95 4,32 -7,05 0 -7,05  
16 49 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 38,46 4,26 -6,54 0 -6,54  
17 45 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 32,52 5,04 -12,48 5 5  
18 2 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 33,47 4,90 -11,53 5 5  
19 47 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT 33,59 4,88 -11,41 5 5  
20 19 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 34,24 4,79 -10,76 5 5  
21 15 toyvil ramona Ebonyhill´s Wish Me Luck Anne Koskelainen TAMSK 35,82 4,58 -9,18 5 5  
22 26 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Pilvi Ekman ATT 40,22 4,08 -4,78 5 5  
23 4 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT 41,27 3,97 -3,73 5 5  
24 3 schipp Pax Willow Creek Pax Panther Pauli Hasu ÄETSÄ 42,90 3,82 -2,10 5 5  
25 6 kääsna Iines Dumond Black Swan Anna-Maija Saharanta LAW 43,56 3,77 -1,44 5 5  
26 17 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT 49,87 3,29 4,87 5 9,87  
27 20 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 31,80 5,16 -13,20 10 10  
28 48 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 55,35 2,96 10,35 0 10,35  
29 13 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT 50,86 3,22 5,86 5 10,86  
30 42 venkäl Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Määttä TSKK 58,98 2,78 13,98 10 23,98  
  10 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  11 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU         HYL  
  12 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ         HYL  
  18 toyvil Ada Madelief's Adagio Erika Ventelä TSAU         HYL  
  21 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  24 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT         HYL  
  25 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  30 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA         HYL  
  31 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  34 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Päivi Ekman ATT         HYL  
  35 boster Nasu Showdown Lady Layla Melina Ylinentalo HARJA         HYL  
  36 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  40 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  41 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  44 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  50 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  16 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  
  33 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK         POIS  
  39 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ         POIS  

Medi 3, kello 11:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 39, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 29,48 5,56 -15,52 0 -15,52  
2 82 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 32,09 5,11 -12,91 0 -12,91  
3 75 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT 33,02 4,97 -11,98 0 -11,98 SERT-H
4 79 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 33,07 4,96 -11,93 0 -11,93  
5 52 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 33,10 4,95 -11,90 0 -11,90  
6 73 auspai Lilac Kinnaman Lilac D Pessoa Neno Pessoa (USA) 33,17 4,94 -11,83 0 -11,83  
7 85 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 33,31 4,92 -11,69 0 -11,69  
8 81 espves Zip Bonachón Manzano Janita Leinonen LAW 33,88 4,84 -11,12 0 -11,12  
9 72 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA 33,95 4,83 -11,05 0 -11,05  
10 69 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU 34,29 4,78 -10,71 0 -10,71  
11 59 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT 34,90 4,70 -10,10 0 -10,10  
12 68 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh ATT 35,05 4,68 -9,95 0 -9,95  
13 56 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU 35,20 4,66 -9,80 0 -9,80  
14 63 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 35,28 4,65 -9,72 0 -9,72  
15 64 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ 37,72 4,35 -7,28 0 -7,28  
16 89 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT 38,73 4,23 -6,27 0 -6,27  
17 88 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 34,03 4,82 -10,97 5 5  
18 53 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 35,80 4,58 -9,20 5 5  
19 66 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 36,46 4,50 -8,54 5 5  
20 67 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 38,58 4,25 -6,42 5 5  
21 87 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 40,26 4,07 -4,74 5 5  
22 65 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Anne-Mari Sinisalo RÄ-KÄ 46,53 3,53 1,53 5 6,53  
23 76 shelam Tarmo Päättymätön Tarmo Kaisa Ihamäki WECA 47,47 3,45 2,47 5 7,47  
  51 kesvil Tara Ain'uljas Violette Reija Keskinen TSAU         HYL  
  54 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  57 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  58 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  60 cocspa Martta Love Cox's Speachless Veera Niemi SWAT         HYL  
  61 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  62 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         HYL  
  70 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  71 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  74 koohon Eka Lentävän Luppakorvan Eka Vekara Henna Lappi NODO         HYL  
  77 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU         HYL  
  78 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  83 koohon Noppa Black Amiikos Aeilkina Anjet Tero Parvinen TSAU         HYL  
  84 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  86 shelam Taika Mahoney's Zeta Jones Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  90 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  

Maksi 3, kello 12:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 53, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 29,39 5,58 -15,61 0 -15,61  
2 130 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 29,62 5,54 -15,38 0 -15,38  
3 132 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 31,33 5,24 -13,67 0 -13,67 SERT-H
4 140 borcol Glance Hob Nob Made You Look Soshana Dos (USA) 32,01 5,12 -12,99 0 -12,99  
5 108 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 32,07 5,11 -12,93 0 -12,93  
6 110 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tuulia Liuhto LAW 33,09 4,96 -11,91 0 -11,91  
7 124 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wait Eveliina Mustanoja ÄETSÄ 33,16 4,95 -11,84 0 -11,84  
8 107 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 34,64 4,73 -10,36 0 -10,36  
9 137 labnou Ninja Helkyn Talvikki Sari Hammar ATT 36,68 4,47 -8,32 0 -8,32  
10 117 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ 37,44 4,38 -7,56 0 -7,56  
11 106 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 40,97 4,00 -4,03 0 -4,03  
12 102 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 29,41 5,58 -15,59 5 5  
13 129 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 30,13 5,44 -14,87 5 5  
14 127 borcol Reino Tammikallion Unbeaten Marja Mustanoja ÄETSÄ 31,01 5,29 -13,99 5 5  
15 118 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 32,21 5,09 -12,79 5 5  
16 119 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 33,50 4,90 -11,50 5 5  
17 93 shelam Kio Benjamin Suvi Reini ATT 43,56 3,77 -1,44 5 5  
18 144 samoje Tico Frostbite's Nimbus Of The North Maria Eerola JANKK 43,75 3,75 -1,25 5 5  
19 114 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 30,80 5,32 -14,20 10 10  
20 116 borcol Verb On Target's A Little Less Talk Perry Dewitt (USA) 34,58 4,74 -10,42 10 10  
21 145 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 30,42 5,39 -14,58 15 15  
  91 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola ATT         HYL  
  92 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841         HYL  
  94 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  95 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  97 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  98 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  99 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen ATT         HYL  
  100 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  101 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  103 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  104 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta PCTEAM         HYL  
  105 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  109 auskel Kiista Kelmi Minäminäminä Taina Westerholm ATT         HYL  
  111 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  112 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  113 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  115 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         HYL  
  120 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         HYL  
  123 belpag Teo Willowcreek Unabomber Pauli Hasu ÄETSÄ         HYL  
  125 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ         HYL  
  126 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  128 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  131 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  133 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  134 belpag Zoi Talvihallan Discopallo Maria Salonen PIRKU         HYL  
  135 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU         HYL  
  136 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  138 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         HYL  
  139 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT         HYL  
  141 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  142 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  143 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  96 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW         POIS  
  121 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         POIS