Kilpailu 27.9.2015 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 10:10, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 51, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 130 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 34,94 5,15 -17,06 0 -17,06  
2 133 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 34,98 5,15 -17,02 0 -17,02  
3 141 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Jaakko Suoknuuti LAW 37,49 4,80 -14,51 0 -14,51  
4 132 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 37,63 4,78 -14,37 0 -14,37  
5 142 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 38,53 4,67 -13,47 0 -13,47 SERT-A
6 138 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 38,99 4,62 -13,01 0 -13,01  
7 120 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 42,94 4,19 -9,06 0 -9,06  
8 125 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ 43,08 4,18 -8,92 0 -8,92  
9 113 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 44,05 4,09 -7,95 0 -7,95  
10 122 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 36,04 4,99 -15,96 5 5  
11 91 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola ATT 36,54 4,93 -15,46 5 5  
12 94 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 36,56 4,92 -15,44 5 5  
13 143 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 38,68 4,65 -13,32 5 5  
14 136 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 40,79 4,41 -11,21 5 5  
15 104 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta PCTEAM 43,58 4,13 -8,42 5 5  
16 92 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841 49,91 3,61 -2,09 5 5  
17 106 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 51,40 3,50 -0,60 5 5  
18 102 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 34,24 5,26 -17,76 10 10  
19 112 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT 42,15 4,27 -9,85 10 10  
20 128 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT 44,24 4,07 -7,76 10 10  
21 110 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tuulia Liuhto LAW 45,88 3,92 -6,12 10 10  
22 131 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 36,17 4,98 -15,83 15 15  
23 135 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU 43,88 4,10 -8,12 25 25  
  93 shelam Kio Benjamin Suvi Reini ATT         HYL  
  95 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  97 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  98 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  99 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen ATT         HYL  
  100 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  101 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  103 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  105 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  107 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  108 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  111 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  114 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  115 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         HYL  
  116 borcol Verb On Target's A Little Less Talk Perry Dewitt (USA)         HYL  
  117 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ         HYL  
  118 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  119 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  123 belpag Teo Willowcreek Unabomber Pauli Hasu ÄETSÄ         HYL  
  124 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wait Eveliina Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  126 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  127 borcol Reino Tammikallion Unbeaten Marja Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  129 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  137 labnou Ninja Helkyn Talvikki Sari Hammar ATT         HYL  
  139 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT         HYL  
  140 borcol Glance Hob Nob Made You Look Soshana Dos (USA)         HYL  
  144 samoje Tico Frostbite's Nimbus Of The North Maria Eerola JANKK         HYL  
  145 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  96 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW         POIS  
  121 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         POIS  

Mini 3, kello 11:30, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 46, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 36,80 4,89 -15,20 0 -15,20  
2 19 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 37,90 4,75 -14,10 0 -14,10  
3 11 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 38,35 4,69 -13,65 0 -13,65  
4 44 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 39,77 4,53 -12,23 0 -12,23  
5 27 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 40,65 4,43 -11,35 0 -11,35  
6 21 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 41,49 4,34 -10,51 0 -10,51  
7 32 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 41,75 4,31 -10,25 0 -10,25  
8 12 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ 41,99 4,29 -10,01 0 -10,01  
9 22 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT 42,43 4,24 -9,57 0 -9,57  
10 9 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT 42,68 4,22 -9,32 0 -9,32  
11 8 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 42,70 4,22 -9,30 0 -9,30  
12 3 schipp Pax Willow Creek Pax Panther Pauli Hasu ÄETSÄ 43,70 4,12 -8,30 0 -8,30  
13 35 boster Nasu Showdown Lady Layla Melina Ylinentalo HARJA 45,15 3,99 -6,85 0 -6,85  
14 10 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT 45,51 3,95 -6,49 0 -6,49  
15 14 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 45,57 3,95 -6,43 0 -6,43  
16 40 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK 45,58 3,95 -6,42 0 -6,42  
17 6 kääsna Iines Dumond Black Swan Anna-Maija Saharanta LAW 47,94 3,76 -4,06 0 -4,06  
18 36 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 49,05 3,67 -2,95 0 -2,95  
19 48 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 52,72 3,41 0,72 0 0,72  
20 37 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU 38,02 4,73 -13,98 5 5  
21 45 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 39,13 4,60 -12,87 5 5  
22 20 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 39,72 4,53 -12,28 5 5  
23 47 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT 39,83 4,52 -12,17 5 5  
24 38 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 42,77 4,21 -9,23 5 5  
25 41 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT 45,68 3,94 -6,32 5 5  
26 29 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU 45,71 3,94 -6,29 5 5  
27 4 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT 45,83 3,93 -6,17 5 5  
28 2 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 47,53 3,79 -4,47 5 5  
29 42 venkäl Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Määttä TSKK 47,58 3,78 -4,42 5 5  
30 23 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 47,73 3,77 -4,27 5 5  
31 49 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 50,51 3,56 -1,49 5 5  
32 30 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA 53,46 3,37 1,46 10 11,46  
33 1 manter Jinx Rockstyle's Next Level Elina Jänesniemi LAW 49,08 3,67 -2,92 20 20  
  5 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  7 manter Lilo Hilmanter's Madeline Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  13 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT         HYL  
  15 toyvil ramona Ebonyhill´s Wish Me Luck Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  17 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT         HYL  
  18 toyvil Ada Madelief's Adagio Erika Ventelä TSAU         HYL  
  24 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT         HYL  
  25 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  26 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Pilvi Ekman ATT         HYL  
  31 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  34 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Päivi Ekman ATT         HYL  
  43 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  50 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  16 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  
  33 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK         POIS  
  39 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ         POIS  
  46 jackru Ralli Multakirsun Taran Toivo Eveliina Mustanoja ÄETSÄ         POIS  

Medi 3, kello 12:50, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 40, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 35,52 5,07 -16,48 0 -16,48  
2 68 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh ATT 39,46 4,56 -12,54 0 -12,54  
3 78 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 41,08 4,38 -10,92 0 -10,92 SERT-A
4 89 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT 43,63 4,13 -8,37 0 -8,37  
5 88 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 44,51 4,04 -7,49 0 -7,49  
6 67 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 45,08 3,99 -6,92 0 -6,92  
7 62 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 45,12 3,99 -6,88 0 -6,88  
8 66 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 45,70 3,94 -6,30 0 -6,30  
9 77 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU 46,67 3,86 -5,33 0 -5,33  
10 87 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 49,11 3,66 -2,89 0 -2,89  
11 81 espves Zip Bonachón Manzano Elina Jänesniemi LAW 37,54 4,80 -14,46 5 5  
12 57 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 38,17 4,72 -13,83 5 5  
13 79 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 41,65 4,32 -10,35 5 5  
14 69 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU 43,15 4,17 -8,85 5 5  
15 83 koohon Noppa Black Amiikos Aeilkina Anjet Tero Parvinen TSAU 45,29 3,97 -6,71 5 5  
16 82 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 37,74 4,77 -14,26 10 10  
17 54 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 41,70 4,32 -10,30 10 10  
18 63 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 44,14 4,08 -7,86 10 10  
19 52 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 50,97 3,53 -1,03 10 10  
20 64 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ 53,15 3,39 1,15 10 11,15  
21 59 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT 45,92 3,92 -6,08 15 15  
22 84 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 49,40 3,64 -2,60 15 15  
  51 kesvil Tara Ain'uljas Violette Reija Keskinen TSAU         HYL  
  53 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  55 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  56 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  58 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  60 cocspa Martta Love Cox's Speachless Veera Niemi SWAT         HYL  
  61 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  65 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Anne-Mari Sinisalo RÄ-KÄ         HYL  
  70 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  71 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  72 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA         HYL  
  73 auspai Lilac Kinnaman Lilac D Pessoa Neno Pessoa (USA)         HYL  
  74 koohon Eka Lentävän Luppakorvan Eka Vekara Henna Lappi NODO         HYL  
  75 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT         HYL  
  76 shelam Tarmo Päättymätön Tarmo Kaisa Ihamäki WECA         HYL  
  85 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  86 shelam Taika Mahoney's Zeta Jones Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  90 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL