Kilpailu 27.9.2015 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 14:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 23, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 40,71 4,40 -10,29 0 -10,29  
2 3 schipp Pax Willow Creek Pax Panther Pauli Hasu ÄETSÄ 42,47 4,22 -8,53 0 -8,53 SERT-A
3 49 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 45,81 3,91 -5,19 0 -5,19  
4 26 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Pilvi Ekman ATT 46,65 3,84 -4,35 0 -4,35  
5 20 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 39,67 4,51 -11,33 5 5  
6 37 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU 39,87 4,49 -11,13 5 5  
7 25 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 41,24 4,34 -9,76 5 5  
8 44 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 41,45 4,32 -9,55 5 5  
9 48 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 52,74 3,39 1,74 5 6,74  
10 35 boster Nasu Showdown Lady Layla Melina Ylinentalo HARJA 44,68 4,01 -6,32 10 10  
11 42 venkäl Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Määttä TSKK 53,76 3,33 2,76 10 12,76  
  6 kääsna Iines Dumond Black Swan Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  27 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  28 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  29 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU         HYL  
  30 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA         HYL  
  31 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  32 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  34 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Päivi Ekman ATT         HYL  
  36 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  38 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  41 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  46 jackru Ralli Multakirsun Taran Toivo Eveliina Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  15 toyvil ramona Ebonyhill´s Wish Me Luck Anne Koskelainen TAMSK         POIS  
  33 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK         POIS  
  39 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ         POIS  
  40 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK         POIS  

Medi 3, kello 15:10, tuomari Henri Luomala, koirakoita 21, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 42,65 4,20 -8,35 0 -8,35  
2 77 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU 44,22 4,05 -6,78 0 -6,78 SERT-A
3 87 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 45,72 3,91 -5,28 0 -5,28  
4 67 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 46,65 3,84 -4,35 5 5  
5 58 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 41,66 4,30 -9,34 10 10  
  55 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  56 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  57 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  59 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  71 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  72 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA         HYL  
  73 auspai Lilac Kinnaman Lilac D Pessoa Neno Pessoa (USA)         HYL  
  74 koohon Eka Lentävän Luppakorvan Eka Vekara Henna Lappi NODO         HYL  
  75 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT         HYL  
  76 shelam Tarmo Päättymätön Tarmo Kaisa Ihamäki WECA         HYL  
  79 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  81 espves Zip Bonachón Manzano Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  84 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  85 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  86 shelam Taika Mahoney's Zeta Jones Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  90 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  78 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         POIS  
  82 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         POIS  
  83 koohon Noppa Black Amiikos Aeilkina Anjet Tero Parvinen TSAU         POIS  

Maksi 3, kello 16:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 30, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 35,41 5,05 -15,59 0 -15,59  
2 127 borcol Reino Tammikallion Unbeaten Marja Mustanoja ÄETSÄ 35,90 4,99 -15,10 0 -15,10  
3 132 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 36,02 4,97 -14,98 0 -14,98  
4 143 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 36,58 4,89 -14,42 0 -14,42  
5 128 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT 38,34 4,67 -12,66 0 -12,66  
6 99 belpag Pauli Branco Hanna Häkkinen ATT 39,49 4,53 -11,51 0 -11,51  
7 136 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 42,32 4,23 -8,68 0 -8,68  
8 137 labnou Ninja Helkyn Talvikki Sari Hammar ATT 45,30 3,95 -5,70 0 -5,70  
9 117 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ 46,46 3,85 -4,54 0 -4,54  
10 116 borcol Verb On Target's A Little Less Talk Perry Dewitt (USA) 33,62 5,32 -17,38 5 5  
11 124 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wait Eveliina Mustanoja ÄETSÄ 34,88 5,13 -16,12 5 5  
12 115 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 48,98 3,65 -2,02 5 5  
13 140 borcol Glance Hob Nob Made You Look Soshana Dos (USA) 37,83 4,73 -13,17 10 10  
14 144 samoje Tico Frostbite's Nimbus Of The North Maria Eerola JANKK 50,36 3,55 -0,64 10 10  
15 92 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841 55,14 3,25 4,14 10 14,14  
16 94 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 38,62 4,64 -12,38 15 15  
17 101 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT 40,86 4,38 -10,14 15 15  
18 119 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 48,15 3,72 -2,85 15 15  
  501 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  95 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  102 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  107 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  122 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  123 belpag Teo Willowcreek Unabomber Pauli Hasu ÄETSÄ         HYL  
  126 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  129 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  134 belpag Zoi Talvihallan Discopallo Maria Salonen PIRKU         HYL  
  139 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT         HYL  
  142 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  145 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  96 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW         POIS  
  100 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         POIS  
  104 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta PCTEAM         POIS  
  112 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         POIS  
  120 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         POIS  
  121 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  125 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ         POIS