Kilpailu 26.9.2015 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 12:10, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 13, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 26,94 5,57 -23,06 0 -23,06 SERT
2 28 belpag Gini Finn Noir Kind Of Magic Annu Lintervo MYNSK 31,65 4,74 -18,35 5 5  
3 34 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU 40,31 3,72 -9,69 5 5  
4 45 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY 52,08 2,88 2,08 5 7,08  
5 37 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 36,78 4,08 -13,22 10 10  
  29 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  31 auspai Missi Hazelmoor Amazing Missy Justiina Mahlamäki KSKY         HYL  
  32 sakpai Bella Brande Mali Kosta Martina Mäkelä TSAU         HYL  
  33 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ         HYL  
  39 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  41 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU         HYL  
  43 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT         HYL  
  44 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  

Mini 1, kello 12:45, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 31,53 4,76 -18,47 0 -18,47 SERT
2 6 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 45,40 3,30 -4,60 0 -4,60 LUVA
3 13 karmäy Titta Titta Sonja Lehtilä KSKY 40,14 3,74 -9,86 5 5  
4 7 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS 57,26 2,62 7,26 10 17,26  
  9 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU         HYL  
  14 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Ida Tallqvist SWAT         HYL  

Medi 1, kello 13:10, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 tarupi Nilla Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU 35,72 4,20 -14,28 0 -14,28 LUVA
2 19 x-rotu Maisa Daloro Garden`s Qwittra Arja Mahlamäki KSKY 38,83 3,86 -11,17 0 -11,17 LUVA
3 17 cocspa Pitu Namusillan Viian Eukko Saida Niittymäki L-SSK 38,90 3,86 -11,10 5 5  
4 22 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA 66,69 2,25 16,69 10 26,69  
  23 shelam Helmi Nappulavaaran Mielihyvää Susanna Inkinen TASSU         HYL  
  24 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         POIS  

Maksi 2, kello 16:00, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 13, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 borcol Lumi Something Like Against All Odds Janika Karenmaa RAUMA 44,36 4,19 -8,64 0 -8,64 SERT
2 38 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU 36,03 5,16 -16,97 5 5  
3 79 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT 44,56 4,17 -8,44 5 5  
4 98 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 39,12 4,76 -13,88 10 10  
5 26 borcol Pirkko Velociraptor Anette Lindell TASSU 42,71 4,36 -10,29 10 10  
6 87 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT 53,62 3,47 0,62 10 10,62  
  78 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  81 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU         HYL  
  84 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  86 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU         HYL  
  89 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  90 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  92 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  42 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT         POIS  
  82 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU         POIS  
  91 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         POIS  
  93 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         POIS  
  97 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         POIS  

Mini 2, kello 16:35, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 12, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY 43,10 4,32 -9,90 0 -9,90 LUVA
2 2 käävil Näpsä Sarahill Everlasting Love Justiina Mahlamäki KSKY 44,28 4,20 -8,72 0 -8,72 LUVA
3 56 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK 48,63 3,83 -4,37 0 -4,37 LUVA
4 50 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK 50,85 3,66 -2,15 0 -2,15  
5 60 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU 51,13 3,64 -1,87 0 -1,87  
6 70 lanhee Peso Myheels Espresso Maija Summa EKK 51,59 3,61 -1,41 0 -1,41  
7 63 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 50,83 3,66 -2,17 10 10  
8 54 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT 54,20 3,43 1,20 10 11,20  
9 58 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 60,88 3,06 7,88 15 22,88  
  59 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  62 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT         HYL  
  69 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU         HYL  
  64 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         POIS  

Medi 2, kello 16:35, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 4, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK 52,38 3,55 -0,62 0 -0,62 LUVA
2 76 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK 53,59 3,47 0,59 5 5,59  
3 72 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 67,57 2,75 14,57 0 14,57  
  75 espves Daami Caraydan Kumba Salla Kantola POKS RY         HYL