Kilpailu 26.9.2015 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 shelam Ninni Amorousprincess Anu Järvinen FORPK 33,16 3,95 -6,84 0 -6,84 LUVA
2 9 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 38,85 3,37 -1,15 0 -1,15 LUVA
3 6 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 40,33 3,25 0,33 0 0,33  
4 7 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS 43,99 2,98 3,99 0 3,99  
  4 pkkämä Ruu Täystuhon Unexpected Kiss Noora Suomi ATT         HYL  
  5 engkte Maddy Stonemeadow´s Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  10 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         HYL  
  12 mittel Jippu Gyanta's Dappled Delusion Jenni Mäki WECA         HYL  
  13 karmäy Titta Titta Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  14 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  8 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         POIS  

Medi 1, kello 12:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 7, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA 25,60 5,12 -14,40 0 -14,40  
2 19 x-rotu Maisa Daloro Garden`s Qwittra Arja Mahlamäki KSKY 31,53 4,16 -8,47 0 -8,47 LUVA
3 23 shelam Helmi Nappulavaaran Mielihyvää Susanna Inkinen TASSU 30,06 4,36 -9,94 5 5  
4 20 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU 38,71 3,38 -1,29 10 10  
5 17 cocspa Pitu Namusillan Viian Eukko Saida Niittymäki L-SSK 40,19 3,26 0,19 10 10,19  
  15 tarupi Nilla Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         HYL  
  16 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU         HYL  
  24 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         POIS  

Maksi 1, kello 12:55, tuomari Henri Luomala, koirakoita 13, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 whippe Mervi Mei Dan Florida Panter Anette Lindell TASSU 25,38 5,16 -14,62 0 -14,62  
2 43 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT 30,42 4,31 -9,58 10 10  
3 39 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU 31,93 4,10 -8,07 10 10  
4 36 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 42,28 3,10 2,28 10 12,28  
5 31 auspai Missi Hazelmoor Amazing Missy Justiina Mahlamäki KSKY 27,41 4,78 -12,59 15 15  
6 33 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ 46,00 2,85 6,00 10 16,00  
  27 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA         HYL  
  28 belpag Gini Finn Noir Kind Of Magic Annu Lintervo MYNSK         HYL  
  29 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  34 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU         HYL  
  37 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  44 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  45 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY         HYL  

Mini 2, kello 14:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 18, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 33,77 4,35 -8,23 0 -8,23  
2 56 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK 39,09 3,76 -2,91 0 -2,91 LUVA
3 62 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT 40,10 3,67 -1,90 0 -1,90 LUVA
4 70 lanhee Peso Myheels Espresso Maija Summa EKK 40,71 3,61 -1,29 0 -1,29 LUVA
5 65 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT 41,94 3,51 -0,06 0 -0,06  
6 57 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen TSAU 32,86 4,47 -9,14 5 5  
7 2 käävil Näpsä Sarahill Everlasting Love Justiina Mahlamäki KSKY 33,78 4,35 -8,22 5 5  
8 60 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU 34,03 4,32 -7,97 5 5  
9 58 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 47,53 3,09 5,53 0 5,53  
10 61 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT 52,04 2,83 10,04 5 15,04  
11 63 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 52,88 2,78 10,88 10 20,88  
  51 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  55 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  64 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  66 kääpin Hertta Baron Castle Queen Of Hearts Satu Savolainen ATT         HYL  
  67 schipp Varpu Intopiukan Meegog Jenni Helander WUH         HYL  
  68 tarupi Lilli Yacatis Lady Lilyann Markus Ahtinen ATT         HYL  
  71 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  

Medi 2, kello 14:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 3, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 52,01 2,83 10,01 5 15,01  
  73 shelam Nelli Kiss Me Quick Fantazija Anu Järvinen FORPK         HYL  
  74 koohon Anse Aardewijnanse Susanna Vähä-Herttua FORPK         HYL  

Maksi 2, kello 14:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 18, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU 29,26 5,02 -12,74 0 -12,74 LUVA
2 90 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 29,41 5,00 -12,59 0 -12,59 LUVA
3 26 borcol Pirkko Velociraptor Anette Lindell TASSU 29,81 4,93 -12,19 0 -12,19  
4 40 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 30,50 4,82 -11,50 0 -11,50 LUVA
5 83 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU 35,18 4,18 -6,82 0 -6,82  
6 95 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ 38,17 3,85 -3,83 0 -3,83  
7 88 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA 33,73 4,36 -8,27 10 10  
8 86 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU 39,64 3,71 -2,36 10 10  
9 80 parcol Iines Tireless Kisser Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ 55,18 2,66 13,18 0 13,18  
10 89 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 29,94 4,91 -12,06 15 15  
11 96 borcol Musti Muttaburra Black Or White Kaija Korppoo TASSU 34,78 4,23 -7,22 15 15  
12 85 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 53,90 2,73 11,90 5 16,90  
  78 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  79 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  84 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  87 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT         HYL  
  94 borcol Lumi Something Like Against All Odds Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  98 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  42 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT         POIS  
  82 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU         POIS