Kilpailu 26.9.2015 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:10, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 17, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT 32,35 4,64 -19,65 0 -19,65 LUVA
2 40 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 30,14 4,98 -21,86 5 5  
3 38 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU 34,88 4,30 -17,12 5 5  
4 34 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU 38,72 3,87 -13,28 5 5  
5 48 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala ATT 46,59 3,22 -5,41 10 10  
6 36 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 54,31 2,76 2,31 25 27,31  
  28 belpag Gini Finn Noir Kind Of Magic Annu Lintervo MYNSK         HYL  
  29 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  31 auspai Missi Hazelmoor Amazing Missy Justiina Mahlamäki KSKY         HYL  
  32 sakpai Bella Brande Mali Kosta Martina Mäkelä TSAU         HYL  
  35 mudi Rölli Abrandos Alezredes Marianna Riipi ATT         HYL  
  37 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  39 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  45 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY         HYL  
  46 kulnou Rölli Sagashine Aslan Tiia Mäkelä AN         HYL  
  47 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN         HYL  
  44 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         KESK  
  30 kulnou Neco Greenhill's Zefyros Johanna Myllyviita AN         POIS  

Mini 1, kello 10:45, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 31,80 4,72 -18,20 0 -18,20 LUVA
2 1 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT 39,56 3,79 -10,44 5 5  
3 3 kääsna Kössi Imagine Des Diables D'ebene Jenni Helander WUH 45,43 3,30 -4,57 5 5  
4 12 mittel Jippu Gyanta's Dappled Delusion Kaisa Lähteenmäki MEKOPO 35,66 4,21 -14,34 10 10  
5 4 pkkämä Ruu Täystuhon Unexpected Kiss Noora Suomi ATT 58,57 2,56 8,57 5 13,57  
6 7 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS 61,71 2,43 11,71 10 21,71  
7 9 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 71,84 2,09 21,84 15 36,84  
  13 karmäy Titta Titta Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  14 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  8 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         POIS  

Medi 1, kello 11:10, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 engkte Vertti Stonemeadow´s Amandus Kaisa Karanko TSAU 50,93 2,94 0,93 0 0,93  
2 20 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU 55,82 2,69 5,82 15 20,82  
  15 tarupi Nilla Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         HYL  
  17 cocspa Pitu Namusillan Viian Eukko Saida Niittymäki L-SSK         HYL  
  19 x-rotu Maisa Daloro Garden`s Qwittra Arja Mahlamäki KSKY         HYL  
  21 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  22 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA         HYL  
  23 shelam Helmi Nappulavaaran Mielihyvää Susanna Inkinen TASSU         HYL  
  25 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Rastas TSAU         HYL  
  24 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         POIS  

Maksi 2, kello 14:10, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 16, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 46,28 4,02 -6,72 0 -6,72 SERT
2 82 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU 52,28 3,56 -0,72 0 -0,72 SERT
3 98 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 45,90 4,05 -7,10 10 10  
4 94 borcol Lumi Something Like Against All Odds Janika Karenmaa RAUMA 52,40 3,55 -0,60 15 15  
5 80 parcol Iines Tireless Kisser Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ 71,15 2,61 18,15 5 23,15  
6 85 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 70,31 2,64 17,31 10 27,31  
7 78 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT 57,03 3,26 4,03 25 29,03  
8 86 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU 64,86 2,87 11,86 20 31,86  
  79 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  83 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  84 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  89 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  90 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  92 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  95 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  81 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU         KESK  
  97 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         POIS  

Mini 2, kello 14:50, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 20, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 tarupi Lilli Yacatis Lady Lilyann Markus Ahtinen ATT 45,53 4,09 -7,47 0 -7,47 LUVA
2 2 käävil Näpsä Sarahill Everlasting Love Justiina Mahlamäki KSKY 49,24 3,78 -3,76 0 -3,76 LUVA
3 57 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen TSAU 50,10 3,71 -2,90 0 -2,90 LUVA
4 50 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK 52,76 3,53 -0,24 0 -0,24 LUVA
5 69 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 44,03 4,22 -8,97 10 10  
6 59 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI 53,51 3,48 0,51 25 25,51  
7 52 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT 71,54 2,60 18,54 10 28,54  
8 58 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 70,73 2,63 17,73 15 32,73  
  51 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  53 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  54 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  
  55 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  60 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  61 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  62 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT         HYL  
  63 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  
  64 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  65 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  67 schipp Varpu Intopiukan Meegog Jenni Helander WUH         HYL  
  71 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  

Medi 2, kello 14:50, tuomari Mika Moilanen, koirakoita 4, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 70,63 2,63 17,63 10 27,63  
  75 espves Daami Caraydan Kumba Salla Kantola POKS RY         HYL  
  76 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK         HYL  
  77 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL