Kilpailu 26.9.2015 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 käävil Näpsä Sarahill Everlasting Love Justiina Mahlamäki KSKY 35,46 3,89 -7,54 0 -7,54 SERT
2 3 kääsna Kössi Imagine Des Diables D'ebene Jenni Helander WUH 46,49 2,97 3,49 0 3,49  
3 11 shelam Ninni Amorousprincess Anu Järvinen FORPK 34,00 4,06 -9,00 5 5  
4 9 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 47,87 2,88 4,87 5 9,87  
5 1 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT 40,51 3,41 -2,49 10 10  
6 7 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS 60,58 2,28 17,58 10 27,58  
  10 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         HYL  
  12 mittel Jippu Gyanta's Dappled Delusion Jenni Mäki WECA         HYL  
  13 karmäy Titta Titta Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  14 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  8 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         POIS  

Medi 1, kello 10:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 9, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU 42,31 3,26 -0,69 0 -0,69 LUVA
2 23 shelam Helmi Nappulavaaran Mielihyvää Susanna Inkinen TASSU 35,56 3,88 -7,44 5 5  
3 15 tarupi Nilla Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU 37,64 3,67 -5,36 5 5  
4 19 x-rotu Maisa Daloro Garden`s Qwittra Arja Mahlamäki KSKY 38,75 3,56 -4,25 5 5  
5 22 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA 41,36 3,34 -1,64 5 5  
6 17 cocspa Pitu Namusillan Viian Eukko Saida Niittymäki L-SSK 46,75 2,95 3,75 15 18,75  
  16 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU         HYL  
  21 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  25 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Rastas TSAU         HYL  
  24 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         POIS  

Maksi 1, kello 10:55, tuomari Henri Luomala, koirakoita 19, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU 28,25 4,89 -14,75 0 -14,75 SERT
2 42 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT 31,48 4,38 -11,52 0 -11,52 SERT
3 41 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 37,17 3,71 -5,83 0 -5,83 LUVA
4 27 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA 37,83 3,65 -5,17 5 5  
5 45 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY 37,90 3,64 -5,10 5 5  
6 43 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT 31,46 4,39 -11,54 10 10  
7 36 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 54,53 2,53 11,53 20 31,53  
  28 belpag Gini Finn Noir Kind Of Magic Annu Lintervo MYNSK         HYL  
  29 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  31 auspai Missi Hazelmoor Amazing Missy Justiina Mahlamäki KSKY         HYL  
  32 sakpai Bella Brande Mali Kosta Martina Mäkelä TSAU         HYL  
  37 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  39 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  40 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  44 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  46 kulnou Rölli Sagashine Aslan Tiia Mäkelä AN         HYL  
  47 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN         HYL  
  48 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala ATT         HYL  
  49 whippe Mervi Mei Dan Florida Panter Anette Lindell TASSU         HYL  
  30 kulnou Neco Greenhill's Zefyros Johanna Myllyviita AN         POIS  

Mini 2, kello 15:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 18, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI 35,10 4,47 -11,90 0 -11,90 LUVA
2 68 tarupi Lilli Yacatis Lady Lilyann Markus Ahtinen ATT 40,39 3,89 -6,61 0 -6,61 LUVA
3 66 kääpin Hertta Baron Castle Queen Of Hearts Satu Savolainen ATT 41,87 3,75 -5,13 0 -5,13 LUVA
4 64 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK 44,78 3,51 -2,22 0 -2,22 SERT
5 52 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT 50,08 3,13 3,08 0 3,08  
6 67 schipp Varpu Intopiukan Meegog Jenni Helander WUH 43,28 3,63 -3,72 5 5  
7 69 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 39,67 3,96 -7,33 10 10  
  50 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK         HYL  
  51 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  53 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  54 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  
  55 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  59 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  60 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  61 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  62 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT         HYL  
  63 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  
  65 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT         HYL  

Medi 2, kello 15:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 55,75 2,82 8,75 10 18,75  
  73 shelam Nelli Kiss Me Quick Fantazija Anu Järvinen FORPK         HYL  
  74 koohon Anse Aardewijnanse Susanna Vähä-Herttua FORPK         HYL  
  75 espves Daami Caraydan Kumba Salla Kantola POKS RY         HYL  
  76 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK         HYL  
  77 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  

Maksi 2, kello 16:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 36,69 4,28 -10,31 5 5  
2 88 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA 39,44 3,98 -7,56 5 5  
3 86 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU 50,83 3,09 3,83 10 13,83  
  26 borcol Pirkko Velociraptor Anette Lindell TASSU         HYL  
  78 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  79 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  81 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU         HYL  
  89 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  90 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  92 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  96 borcol Musti Muttaburra Black Or White Kaija Korppoo TASSU         HYL  
  82 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU         POIS  
  91 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         POIS  
  93 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         POIS  
  94 borcol Lumi Something Like Against All Odds Janika Karenmaa RAUMA         POIS  
  97 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         POIS