Kilpailu 30.8.2015 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Medi 3] [Maksi 3] [Mini 3]

Medi 3, kello 12:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 34, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 344 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 36,60 5,36 -19,40 0 -19,40  
2 374 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 37,27 5,26 -18,73 0 -18,73  
3 363 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 38,32 5,11 -17,68 0 -17,68  
4 337 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 42,36 4,63 -13,64 0 -13,64  
4 365 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 42,36 4,63 -13,64 0 -13,64  
6 339 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK 44,45 4,41 -11,55 0 -11,55  
7 342 mudi Sumu Vimmatun Sieväsumuvalo Niina Närhi ATT 45,88 4,27 -10,12 0 -10,12  
8 349 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 45,24 4,33 -10,76 5 5  
9 361 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA 49,44 3,96 -6,56 5 5  
10 369 cocspa Martta Love Cox's Speachless Veera Niemi SWAT 56,35 3,48 0,35 10 10,35  
11 362 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling ATT 58,72 3,34 2,72 15 17,72  
  334 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  335 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  336 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  340 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä I-HAH         HYL  
  341 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU         HYL  
  343 kromfo Noita Atsalean Aura Sami Suvanto HAU         HYL  
  347 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  348 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  351 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK         HYL  
  352 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  353 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  354 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  355 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  357 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  358 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  360 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         HYL  
  366 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  367 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  368 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  370 koohon Noppa Black Amiikos Aeilkina Anjet Tero Parvinen TSAU         HYL  
  371 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  372 koohon Pimu Lentävän Luppakorvan Tuulispää Taina Niemi PORSK         HYL  
  373 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  338 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU         POIS  
  359 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH         POIS  

Maksi 3, kello 13:55, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 31, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 393 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW 35,91 5,46 -20,09 0 -20,09  
2 382 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW 36,90 5,31 -19,10 0 -19,10  
3 390 belpam Hilu Jusard´s Burlesque Kim Kurkinen RIMA 36,96 5,30 -19,04 0 -19,04  
4 410 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 37,44 5,24 -18,56 0 -18,56  
5 391 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 39,27 4,99 -16,73 0 -16,73  
6 402 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 39,49 4,96 -16,51 0 -16,51  
7 388 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola ATT 40,48 4,84 -15,52 0 -15,52  
8 419 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 42,78 4,58 -13,22 0 -13,22  
9 386 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 35,38 5,54 -20,62 5 5  
10 384 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 39,42 4,97 -16,58 5 5  
11 412 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 48,14 4,07 -7,86 5 5  
12 407 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 46,71 4,20 -9,29 10 10  
13 403 espves Remu Concurrido Duendecillo Annina Kukkohovi I-HAH 54,10 3,62 -1,90 10 10  
  375 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT         HYL  
  376 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  379 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  380 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Mika Rahunen PIRKU         HYL  
  381 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  385 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  387 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         HYL  
  392 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  394 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  395 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  396 borcol Dao Glenda Janita Leinonen LAW         HYL  
  398 dalmat Kelmi Lanacos Audi Quattro Marika Salminen ATT         HYL  
  399 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  401 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  405 belpag pauli Branco Tania Mahkonen ATT         HYL  
  406 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ         HYL  
  411 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  415 borcol Loffo Nice Of You To Come Bye Dust Devil Jenni Leino LAW         HYL  
  377 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         POIS  
  404 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         POIS  

Mini 3, kello 16:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 28, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 318 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 39,88 4,89 -15,12 0 -15,12  
2 333 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 42,07 4,64 -12,93 0 -12,93  
3 331 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT 42,51 4,59 -12,49 0 -12,49  
4 317 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 44,34 4,40 -10,66 0 -10,66  
5 330 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 44,96 4,34 -10,04 0 -10,04  
6 303 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 44,98 4,34 -10,02 0 -10,02  
7 302 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 46,97 4,15 -8,03 0 -8,03  
8 306 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 50,42 3,87 -4,58 0 -4,58  
9 332 venkäl Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Määttä TSKK 54,53 3,58 -0,47 0 -0,47  
10 304 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen KAS 43,98 4,43 -11,02 5 5  
11 326 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 50,29 3,88 -4,71 5 5  
12 310 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 52,87 3,69 -2,13 5 5  
  301 manter Lilo Hilmanter's Madeline Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  305 parson Enni Scotstyles Super Chili Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  307 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ         HYL  
  308 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  309 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  311 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  313 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  314 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  316 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT         HYL  
  319 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  320 toyvil Ada Madelief's Adagio Erika Ventelä TSAU         HYL  
  321 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  322 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA         HYL  
  327 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  328 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  329 kääpin Manu Magnum Petra Malin WECA         HYL