Kilpailu 29.8.2015 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:50, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 5, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen TSAU 29,93 4,14 -7,07 5 5  
2 100 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 35,56 3,49 -1,44 5 5  
3 109 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 42,10 2,94 5,10 0 5,10  
4 107 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 32,61 3,80 -4,39 10 10  
  102 koohon Asta Lucky Nana's Cara Ti Amoris Satu Halmela KOOHO         HYL  
  106 engkte Maddy Stonemeadow´s Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         POIS  
  110 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU         POIS Siirto 2 lk

Medi 1, kello 11:50, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 8, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI 28,41 4,36 -8,59 0 -8,59 LUVA
2 121 cocspa Pitu Namusillan Viian Eukko Saida Niittymäki L-SSK 32,86 3,77 -4,14 0 -4,14 LUVA
3 120 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA 35,03 3,54 -1,97 0 -1,97 LUVA
  111 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  
  115 shelam Helmi Nappulavaaran Mielihyvää Susanna Inkinen TASSU         HYL  
  116 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  122 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  123 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  
  117 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ         POIS  

Maksi 1, kello 12:35, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 13, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 135 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 24,81 5,00 -12,19 0 -12,19 LUVA
2 124 whippe Mervi Mei Dan Florida Panter Anette Lindell TASSU 25,63 4,84 -11,37 0 -11,37  
3 148 borcol Pirkko Velociraptor Anette Lindell TASSU 24,35 5,09 -12,65 5 5  
4 136 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU 24,92 4,98 -12,08 5 5  
5 137 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK 32,42 3,83 -4,58 5 5  
6 144 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT 26,21 4,73 -10,79 10 10  
  129 whippe Stella Besties Sniff Satu Mäkinen RÄ-KÄ         HYL  
  131 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Eve Taipale TSAU         HYL  
  132 belpam Oikku Dubion Oikku Jutta Salmi MYNSK         HYL  
  133 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU         HYL  
  138 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Mia Koivisto RAUMA         HYL  
  139 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  143 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT         HYL  
  130 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD         POIS  
  141 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         POIS  

Mini 2, kello 13:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 5, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 110 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 30,75 4,55 -7,25 0 -7,25 LUVA
2 207 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK 32,54 4,30 -5,46 0 -5,46  
3 202 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT 39,43 3,55 1,43 5 6,43  
4 206 chihul Iines Adele Emmi-Lotta Pirhonen WECA 43,87 3,19 5,87 10 15,87  
  209 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  201 koohon Kiia Wishdecoy Tokyo Savanna Viivi Lehtinen RAUMA         POIS  
  205 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         POIS  

Medi 2, kello 13:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 4, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 211 espves Lilla Bonachón Nilla Roosa-Amanda Virtanen ATT 31,67 4,42 -6,33 5 5  
2 213 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska KIRSUT 68,23 2,05 30,23 10 40,23  
  212 shiba Hupi Boya Hilma Larkela MYNSK         HYL  
  215 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  218 koohon Iitu Myrskymatalan Tuulia Taina Niemi PORSK         POIS  

Maksi 2, kello 14:45, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 9, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 225 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU 25,86 5,41 -12,14 0 -12,14 LUVA
2 223 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU 32,73 4,28 -5,27 0 -5,27 LUVA
3 224 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU 35,01 4,00 -2,99 0 -2,99  
4 232 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY 35,68 3,92 -2,32 0 -2,32  
5 234 borcol Lumi Something Like Against All Odds Janika Karenmaa RAUMA 28,36 4,94 -9,64 5 5  
6 219 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ 38,79 3,61 0,79 5 5,79  
7 222 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 24,93 5,62 -13,07 15 15  
  220 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  226 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini KIRSUT         HYL  
  230 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         POIS