Kilpailu 29.8.2015 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 48,86 2,93 0,86 10 10,86  
2 108 kleins Kamu Candybay's Inside The Fire Linda Jansén TSAU 68,67 2,08 20,67 5 25,67  
  100 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  101 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen TSAU         HYL  
  102 koohon Asta Lucky Nana's Cara Ti Amoris Satu Halmela KOOHO         HYL  
  103 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  104 kääsna Santtu Backout's Iceberg Eerika Kotijoki LÄGI         HYL  
  107 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         HYL  

Medi 1, kello 10:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI 34,02 4,20 -13,98 0 -13,98 LUVA
2 120 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA 36,04 3,97 -11,96 0 -11,96 LUVA
3 122 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT 42,47 3,37 -5,53 15 15  
  111 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  
  112 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU         HYL  
  114 cocspa BÖRJE Northworth Yegerman Pirkko Laine ATT         HYL  
  115 shelam Helmi Nappulavaaran Mielihyvää Susanna Inkinen TASSU         HYL  
  116 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  118 kesvil Belle Backseat Driver`s Bluebell Sanna Simonen ATT         HYL  
  121 cocspa Pitu Namusillan Viian Eukko Saida Niittymäki L-SSK         HYL  
  113 engkte Vertti Stonemeadow´s Amandus Kaisa Karanko TSAU         POIS  
  117 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ         POIS  

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 133 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU 35,41 4,04 -12,59 0 -12,59 LUVA
2 128 pitcol Iikki Stoorybook's Minerva Mcgonagall Anna-Reetta Kinnunen ATT 39,23 3,64 -8,77 0 -8,77 LUVA
3 140 kulnou Rölli Sagashine Aslan Tiia Mäkelä AN 42,93 3,33 -5,07 0 -5,07 LUVA
4 143 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 33,48 4,27 -14,52 5 5  
  125 kulnou Neco Greenhill's Zefyros Johanna Myllyviita AN         HYL  
  126 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT         HYL  
  127 borcol Grappa Promillen Elysée Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  132 belpam Oikku Dubion Oikku Jutta Salmi MYNSK         HYL  
  134 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko ATT         HYL  
  135 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  137 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         HYL  
  138 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Mia Koivisto RAUMA         HYL  
  139 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  141 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  142 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  145 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         HYL  
  146 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN         HYL  
  130 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD         POIS  

Mini 2, kello 14:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 210 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 40,80 4,12 -11,20 5 5  
2 110 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 44,43 3,78 -7,57 5 5  
3 209 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK 48,94 3,43 -3,06 5 5  
4 200 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 52,37 3,21 0,37 5 5,37  
5 206 chihul Iines Adele Emmi-Lotta Pirhonen WECA 71,06 2,36 19,06 10 29,06  
  202 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  203 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  204 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  201 koohon Kiia Wishdecoy Tokyo Savanna Viivi Lehtinen RAUMA         POIS  
  205 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         POIS  

Medi 2, kello 14:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 216 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 40,71 4,13 -11,29 10 10  
2 212 shiba Hupi Boya Hilma Larkela MYNSK 57,06 2,94 5,06 10 15,06  
  211 espves Lilla Bonachón Nilla Roosa-Amanda Virtanen ATT         HYL  
  214 x-rotu Mindi Mindi Mervi Fagerström RAUMA         HYL  
  215 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  217 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  218 koohon Iitu Myrskymatalan Tuulia Taina Niemi PORSK         POIS  

Maksi 2, kello 13:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 13, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 232 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY 43,67 3,85 -8,33 5 5  
2 222 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 40,25 4,17 -11,75 10 10  
3 221 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 44,23 3,80 -7,77 10 10  
4 219 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ 60,86 2,76 8,86 15 23,86  
  220 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  223 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU         HYL  
  224 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU         HYL  
  225 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU         HYL  
  226 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini KIRSUT         HYL  
  228 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  229 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  231 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  234 borcol Lumi Something Like Against All Odds Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  230 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         POIS