Kilpailu 29.8.2015 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:10, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 7, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 110 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 35,29 4,19 -10,71 0 -10,71 SERT
2 104 kääsna Santtu Backout's Iceberg Eerika Kotijoki LÄGI 45,02 3,29 -0,98 5 5  
3 100 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 46,33 3,19 0,33 5 5,33  
4 108 kleins Kamu Candybay's Inside The Fire Linda Jansén TSAU 58,27 2,54 12,27 0 12,27  
5 105 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 55,43 2,67 9,43 10 19,43  
6 109 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 59,51 2,49 13,51 10 23,51  
  107 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         HYL  
  106 engkte Maddy Stonemeadow´s Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         POIS  

Medi 1, kello 10:10, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 33,01 4,48 -12,99 0 -12,99 LUVA
2 118 kesvil Belle Backseat Driver`s Bluebell Sanna Simonen ATT 38,00 3,89 -8,00 0 -8,00 LUVA
3 111 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU 43,79 3,38 -2,21 5 5  
4 121 cocspa Pitu Namusillan Viian Eukko Saida Niittymäki L-SSK 53,70 2,76 7,70 5 12,70  
5 112 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU 65,92 2,24 19,92 5 24,92  
  119 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  120 pyrpal myy Tottakai Toi On Tuulen Taika Mervi Fagerström RAUMA         HYL  
  122 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  123 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  
  117 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ         POIS  

Maksi 1, kello 10:45, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 21, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 124 whippe Mervi Mei Dan Florida Panter Anette Lindell TASSU 27,98 5,29 -18,02 0 -18,02 LUVA
2 142 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 28,26 5,24 -17,74 0 -17,74 SERT
3 127 borcol Grappa Promillen Elysée Tuulia Liuhto LAW 32,40 4,57 -13,60 0 -13,60 SERT
4 128 pitcol Iikki Stoorybook's Minerva Mcgonagall Anna-Reetta Kinnunen ATT 40,11 3,69 -5,89 0 -5,89 SERT
5 145 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 45,18 3,28 -0,82 0 -0,82 LUVA
6 136 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU 26,97 5,49 -19,03 5 5  
7 141 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 27,62 5,36 -18,38 5 5  
8 135 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 33,02 4,48 -12,98 5 5  
9 126 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT 36,11 4,10 -9,89 5 5  
10 147 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 37,22 3,98 -8,78 5 5  
11 144 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT 31,11 4,76 -14,89 10 10  
12 137 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK 36,85 4,02 -9,15 10 10  
13 138 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Janika Karenmaa RAUMA 37,66 3,93 -8,34 10 10  
14 140 kulnou Rölli Sagashine Aslan Tiia Mäkelä AN 38,99 3,80 -7,01 10 10  
15 125 kulnou Neco Greenhill's Zefyros Johanna Myllyviita AN 43,70 3,39 -2,30 10 10  
16 134 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko ATT 29,29 5,05 -16,71 15 15  
  129 whippe Stella Besties Sniff Satu Mäkinen RÄ-KÄ         HYL  
  130 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD         HYL  
  139 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  143 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT         HYL  
  146 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN         HYL  

Mini 2, kello 15:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 208 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 58,33 2,67 12,33 0 12,33  
2 209 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK 48,56 3,21 2,56 10 12,56  
  204 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  206 chihul Iines Adele Emmi-Lotta Pirhonen WECA         HYL  
  207 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK         HYL  
  210 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  205 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         POIS  

Medi 2, kello 15:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 216 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 33,53 4,65 -12,47 5 5  
  211 espves Lilla Bonachón Nilla Roosa-Amanda Virtanen ATT         HYL  
  214 x-rotu Mindi Mindi Mervi Fagerström RAUMA         HYL  
  215 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  217 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  218 koohon Iitu Myrskymatalan Tuulia Taina Niemi PORSK         POIS  

Maksi 2, kello 15:55, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW 34,11 4,57 -11,89 0 -11,89 SERT
2 231 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 37,16 4,20 -8,84 0 -8,84 SERT
3 226 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini KIRSUT 47,21 3,30 1,21 0 1,21  
4 220 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT 37,83 4,12 -8,17 5 5  
5 221 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 39,52 3,95 -6,48 5 5  
6 229 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 42,33 3,68 -3,67 5 5  
7 234 borcol Lumi Something Like Against All Odds Janika Karenmaa RAUMA 48,09 3,24 2,09 10 12,09  
  227 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  232 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY         HYL  
  230 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  233 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         POIS