Kilpailu 20.6.2015 E agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 1, kello 12:25, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 23, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 139 borcol Hoppu Amazeme Fool Moon Milma Luukkonen JAT 31,46 4,10 -11,54 0 -11,54 LUVA
2 162 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 35,24 3,66 -7,76 5 5  
3 136 auspai Piitu Zharmant's Angelina Jolie Jari Johansson K-PKK 35,57 3,63 -7,43 5 5  
4 154 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino RAUMA 33,97 3,80 -9,03 10 10  
5 165 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA 38,64 3,34 -4,36 10 10  
6 153 parcol Koda Curiosity Birk Borkason Hanna Jäntti HAU 31,36 4,11 -11,64 15 15  
7 152 sakpai Coco Symppis Cokis Susanna Kuisma ATT 37,41 3,45 -5,59 15 15  
8 164 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 51,15 2,52 8,15 10 18,15  
9 143 borcol Tuh Sabbesborg´s Bill Jenni Uotila TSAU 44,62 2,89 1,62 20 21,62  
  132 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY         HYL  
  134 isovil Kielo Villamore Tocco Di Roma Satu Ervasti FPUKO         HYL  
  135 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE         HYL  
  137 borcol Pimu Oakmeadow Expected Friend Mia Hellstén TSAU         HYL  
  140 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Vesterinen TAMSK         HYL  
  145 x-rotu Bella Bella Martina Mäkelä TSAU         HYL  
  148 schape Rosy Puuparran Roosa Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  149 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson SIUNT         HYL  
  156 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  157 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH         HYL  
  158 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  161 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  163 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  166 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  151 valpai Väiski Kustom Karake's Wiseguy Annika Heikkonen FPUKO         POIS  
  159 holpap Usko Hollandroy Usko Anne Karjalainen AK-6         POIS  

Mini 1, kello 13:15, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 11, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 111 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT 38,25 3,37 -4,75 0 -4,75 LUVA
2 109 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 43,80 2,94 0,80 0 0,80  
3 116 kääsna Santtu Backout's Iceberg Eerika Kotijoki LÄGI 46,26 2,79 3,26 0 3,26  
4 106 jackru Osku Osku Emmi Toivonen TKK 33,26 3,88 -9,74 10 10  
5 114 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS 47,46 2,72 4,46 10 14,46  
6 100 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 56,94 2,27 13,94 10 23,94  
7 112 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK 57,46 2,24 14,46 15 29,46  
  101 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  102 borter Felix Verticaltail`s Itelix Maren Konttinen PAWS         HYL  
  105 shelam Usva Qtamon Meadow Pipit Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  110 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  107 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         POIS  
  115 chihup Urho Chinellyn Brave Soldier Elina Huttunen ERTTI         POIS  

Medi 1, kello 13:40, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 10, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE 27,12 4,76 -15,88 0 -15,88 LUVA
2 126 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO 34,28 3,76 -8,72 0 -8,72 LUVA
3 124 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH 28,82 4,48 -14,18 5 5  
4 127 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT 37,90 3,40 -5,10 5 5  
  118 pyrpap Didi Drole D'oiseau Mousquet Rouge Feu Anne-Mari Sinisalo RÄ-KÄ         HYL  
  121 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  125 cocspa Toivo Heart Rock Denis Minna Pikkarainen COC         HYL  
  129 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  130 brater Hippi Monsterosa Super Mario Elina Rantanen ATT         HYL  
  131 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ         HYL  

Maksi 2, kello 14:35, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 25, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 150 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM 24,14 5,18 -14,86 0 -14,86 LUVA
2 257 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT 27,72 4,51 -11,28 0 -11,28 LUVA
3 254 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU 30,06 4,16 -8,94 0 -8,94 LUVA
4 238 dalmat Kelmi Lanacos Audi Quattro Marika Salminen ATT 30,60 4,09 -8,40 0 -8,40 SERT
5 233 lappor Rampo Kielapihkan Tulin Voittamaan Outi Puhakka LAPPA 31,36 3,99 -7,64 0 -7,64 LUVA
6 240 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT 37,18 3,36 -1,82 0 -1,82  
7 242 bokser Ruttu Playbox´s Viva La Diva Anna-Karin Tiusanen TSAU 42,46 2,94 3,46 0 3,46  
8 234 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 33,54 3,73 -5,46 5 5  
9 245 kulnou Suvi Ruokorapseen Auriina Markku Pajulahti TAMSK 34,98 3,57 -4,02 5 5  
10 237 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW 36,27 3,45 -2,73 5 5  
11 241 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Suvi Reini ATT 28,90 4,32 -10,10 10 10  
12 259 auspai Make Easy Make My Day Milja Kunnas-Grönholm NODO 33,09 3,78 -5,91 10 10  
  142 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  235 borcol Ninja Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  244 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  246 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  247 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  248 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA         HYL  
  249 borcol Saarni Magical Joy I'm Your Dream Miira Hellsten LÄGI         HYL  
  250 espves Jetta Unna's Una Jera Ulla Tuomi SATA         HYL  
  251 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU         HYL  
  253 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  255 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  256 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  258 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  243 belpag Ruuti Eloisa Sinko Sari Nieminen NPKH         POIS  

Mini 2, kello 15:25, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 17, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 200 jackru Arttu Saunajaakon Villi Viikinki Tiina Kuusisto ATT 28,85 4,33 -10,15 0 -10,15 LUVA
2 210 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT 30,04 4,16 -8,96 0 -8,96 SERT
3 214 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 30,86 4,05 -8,14 0 -8,14 SERT
4 217 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast HSKK 39,00 3,20 0,00 0 0 LUVA
5 215 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 43,53 2,87 4,53 0 4,53  
6 209 chihul Iines Adele Emmi-Lotta Pirhonen WECA 45,16 2,77 6,16 0 6,16  
7 213 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 48,73 2,57 9,73 0 9,73  
  113 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  201 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  
  203 tarupi Lilli Yacatis Lady Lilyann Markus Ahtinen ATT         HYL  
  204 borter Röja Klettermusens Disney Queen Elisabeth Nilsson (SWE)         HYL  
  205 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Sini Tikkaniemi ACE         HYL  
  206 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  208 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  211 schipp Varpu Intopiukan Meegog Jenni Helander WUH         HYL  
  212 parson Usva Tairngire Make Me Duchess Jonna Noppari WECA         HYL  
  216 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  

Medi 2, kello 15:55, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 12, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 219 koohon Eka Lentävän Luppakorvan Eka Vekara Henna Lappi NODO 30,08 4,16 -8,92 0 -8,92 SERT
2 221 koohon Rex Tuulikaislan Gilderoy Zapphire Anitta Kerminen WECA 34,88 3,58 -4,12 0 -4,12 LUVA
3 229 cocspa Martta Heart Rock X Offender Minna Tanner COC 38,48 3,25 -0,52 0 -0,52 LUVA
4 227 schape Elma Vahtivaaran Amanda Linda Virtanen RAUMA 40,71 3,07 1,71 10 11,71  
5 218 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 51,05 2,45 12,05 0 12,05  
6 225 parson Fairy Speedpump Gammawarning Taina Helin YLÖKK 48,56 2,57 9,56 10 19,56  
  222 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SATA         HYL  
  223 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU         HYL  
  226 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  228 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  230 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  231 pumi Taivas Elohopean Etenee Ääneti Pirita Kurka E-HKK         HYL  

Maksi 3, kello 16:50, tuomari Eeva-Liisa Pohjanen, koirakoita 51, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 415 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 38,46 4,26 -9,54 0 -9,54  
2 404 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS 40,72 4,03 -7,28 0 -7,28 SERT FI AVA
3 426 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 43,17 3,80 -4,83 0 -4,83  
4 381 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta PCTEAM 51,09 3,21 3,09 0 3,09  
5 391 borcol Diego Trust Your Heart Glen Timo Sutinen ACE 40,91 4,01 -7,09 5 5  
6 410 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 43,60 3,76 -4,40 5 5  
7 386 mudi Pärrä Irhaberki Jurtám Öre Anne Huittinen PIRKU 45,56 3,60 -2,44 5 5  
8 384 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 42,84 3,83 -5,16 10 10  
9 425 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 45,84 3,58 -2,16 10 10  
10 430 borcol Aki Tirtess Akira Jana Trepp (EST) 53,10 3,09 5,10 5 10,10  
11 378 parcol Urho Topikan De Ville Marianna Vähä-Ettala RAUMA 66,47 2,47 18,47 5 23,47  
  236 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841         HYL  
  374 borcol Ralli Rascal Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  375 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  379 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  380 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Suvi Reini ATT         HYL  
  382 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  383 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  385 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  387 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  388 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  389 belpam Kettu Kutinan Rapsutin Katja Kuusisto PIRKU         HYL  
  390 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT         HYL  
  393 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  395 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  396 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  397 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA         HYL  
  398 borcol Tepa Muttaburra Pretty Young Thing Milma Luukkonen JAT         HYL  
  399 belpat Norma Willow Creek Qimmig Lauri Setälä ÄETSÄ         HYL  
  400 borcol Huippu Pikkupaimenen Unforgettable News Minna Lahtinen NPKH         HYL  
  401 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  403 borcol Jazzie All Zet All Jazzed Up Margit Luts (EST)         HYL  
  405 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  406 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  407 lyhcol Flora Lubin's Garden Flower Taija Salo TAMSK         HYL  
  408 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto ATT         HYL  
  409 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  411 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  412 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  413 borcol Kurumi Oakmeadow Ask For Dance Eve Taipale TSAU         HYL  
  414 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU         HYL  
  417 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  418 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  419 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  420 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  421 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  422 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  427 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  428 belpam Kukkis Ruutipussi Kukkis Anne Huittinen PIRKU         HYL  
  429 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU         HYL  
  432 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  402 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         POIS  
  423 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää ACTIV         POIS  

Mini 3, kello 20:10, tuomari Eeva-Liisa Pohjanen, koirakoita 21, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 317 borter Carla Verticaltail`s Carla Harri Konttinen PAWS 36,93 4,44 -10,07 5 5  
2 310 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU 42,72 3,84 -4,28 5 5  
3 302 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 42,74 3,84 -4,26 5 5  
4 319 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 44,92 3,65 -2,08 5 5  
5 328 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA 45,82 3,58 -1,18 5 5  
6 332 cocspa Minni Heart Rock Crying In The Rain Jan Egeland-Jensen TAMSK 52,65 3,12 5,65 0 5,65  
  202 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU         HYL  
  300 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Sutinen ACE         HYL  
  301 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Hanna Sori TSAU         HYL  
  305 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU         HYL  
  307 kääsna DEX Hömpötin Daze´n´dizzy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  309 mittel Taika Mikälie Heikunkeikun Tanja Nummelin WECA         HYL  
  313 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  318 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  320 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  322 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  324 parson Flora Gwragged Annwn Thunderbolt Jari Helin YLÖKK         HYL  
  335 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  337 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  338 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  339 borter Lämä Foo Fighters Where Are We Running Noora Haapanen KOVA         HYL  
  306 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         POIS  
  314 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         POIS  
  329 borter Storma Stormvind Timo Tyyskä (SWE)         POIS  
  331 manter Lilo Hilmanter's Madeline Julia Åivo TSAU         POIS  
  333 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         POIS  
  334 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         POIS  
  336 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         POIS  

Medi 3, kello 20:45, tuomari Eeva-Liisa Pohjanen, koirakoita 25, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 350 shelam Darcy Dreamhill Nearly Perfect Heidi Lehto ATT 44,08 3,72 -2,92 0 -2,92  
2 356 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY 44,97 3,65 -2,03 0 -2,03 SERT-A
3 351 schape Ronja Puuparran Lyyli Janne Marjanen MYNSK 50,48 3,25 3,48 5 8,48  
  340 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU         HYL  
  341 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  343 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  344 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT         HYL  
  345 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  346 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  348 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  352 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU         HYL  
  353 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  355 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT         HYL  
  358 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT         HYL  
  359 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  360 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  361 cocspa Arla Heart Rock Heart Of Glass Katri Alavalkama COC         HYL  
  362 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  364 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  365 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA         HYL  
  366 schape Vitti Puuparran Ruusa Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  367 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  368 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  370 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  371 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         HYL  
  299 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         POIS  
  349 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS