Kilpailu 20.6.2015 D hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 13, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 43,72 2,79 5,72 0 5,72  
2 114 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS 42,39 2,88 4,39 5 9,39  
3 180 käävil Töppönen Trucker´s Only For You Annika Kunnasvirta TSAU 50,89 2,40 12,89 10 22,89  
4 103 x-rotu Ella Ella Timo Latovehmas FPUKO 54,51 2,24 16,51 20 36,51  
  101 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  102 borter Felix Verticaltail`s Itelix Maren Konttinen PAWS         HYL  
  104 shelam Lizzy Happy Master's Pure Gold Heidi Lehto ATT         HYL  
  106 jackru Osku Osku Emmi Toivonen TKK         HYL  
  108 kleins Kamu Candybay's Inside The Fire Linda Jansén TSAU         HYL  
  110 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  111 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT         HYL  
  112 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  116 kääsna Santtu Backout's Iceberg Eerika Kotijoki LÄGI         HYL  

Medi 1, kello 10:25, tuomari Marjo Heino, koirakoita 9, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK 32,43 3,76 -5,57 5 5  
2 128 koohon Dave Chirpy Superhero Petri Tamminen TAMSK 32,57 3,75 -5,43 5 5  
3 131 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ 37,05 3,29 -0,95 10 10  
  118 pyrpap Didi Drole D'oiseau Mousquet Rouge Feu Anne-Mari Sinisalo RÄ-KÄ         HYL  
  119 espves Liinu Bonachón Liinu Tuija Aarnio TSAU         HYL  
  122 parson Ellen Tupla-Täplän Elsie Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  123 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         HYL  
  124 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH         HYL  
  130 brater Hippi Monsterosa Super Mario Elina Rantanen ATT         HYL  
  120 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen ATT         POIS Siirto 2 lk
  121 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         POIS  

Maksi 1, kello 11:05, tuomari Marjo Heino, koirakoita 23, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 157 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH 30,38 4,02 -7,62 0 -7,62 LUVA
2 132 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY 39,14 3,12 1,14 0 1,14  
3 147 pumi Vili Elohopean Alati Äänessä Marja-Leena Helenius KSKK 41,17 2,96 3,17 0 3,17  
4 143 borcol Tuh Sabbesborg´s Bill Jenni Uotila TSAU 34,89 3,50 -3,11 5 5  
5 140 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Vesterinen TAMSK 35,81 3,41 -2,19 5 5  
6 156 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 39,59 3,08 1,59 10 11,59  
7 137 borcol Pimu Oakmeadow Expected Friend Mia Hellstén TSAU 30,91 3,95 -7,09 15 15  
8 149 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson SIUNT 44,03 2,77 6,03 10 16,03  
9 146 borcol Metka Perfect Wish Taija Kontulainen ATT 32,85 3,71 -5,15 20 20  
10 144 borcol Vii Bearpon's Vip Anne Ristiniemi TSAU 44,15 2,76 6,15 15 21,15  
11 166 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 41,61 2,93 3,61 20 23,61  
  135 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE         HYL  
  136 auspai Piitu Zharmant's Angelina Jolie Jari Johansson K-PKK         HYL  
  145 x-rotu Bella Bella Martina Mäkelä TSAU         HYL  
  148 schape Rosy Puuparran Roosa Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  152 sakpai Coco Symppis Cokis Susanna Kuisma ATT         HYL  
  153 parcol Koda Curiosity Birk Borkason Hanna Jäntti HAU         HYL  
  155 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU         HYL  
  158 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  160 lappor Pääsky Kielapihkan Ursula Miia Jylhä TSAU         HYL  
  162 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT         HYL  
  163 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  167 belpam Oikku Dubion Oikku Jutta Salmi MYNSK         HYL  
  133 belpat Demi Black Master`s Depend On Me Pasi Pohjanpalo WUH         POIS Siirto 2 lk
  150 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM         POIS  
  159 holpap Usko Hollandroy Usko Anne Karjalainen AK-6         POIS  

Mini 2, tuomari Marjo Heino, koirakoita 13, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU 37,38 3,91 -1,62 0 -1,62 SERT
2 214 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 37,47 3,90 -1,53 0 -1,53 LUVA
3 207 mittel Puhti Gyanta's Ava Adore Juulia Savolainen ATT 42,37 3,45 3,37 0 3,37  
4 201 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT 39,85 3,66 0,85 5 5,85  
5 211 schipp Varpu Intopiukan Meegog Jenni Helander WUH 39,95 3,65 0,95 5 5,95  
6 209 chihul Iines Adele Emmi-Lotta Pirhonen WECA 46,48 3,14 7,48 0 7,48  
  203 tarupi Lilli Yacatis Lady Lilyann Markus Ahtinen ATT         HYL  
  204 borter Röja Klettermusens Disney Queen Elisabeth Nilsson (SWE)         HYL  
  205 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu ACE         HYL  
  206 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  208 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  212 parson Usva Tairngire Make Me Duchess Jonna Noppari WECA         HYL  
  216 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  

Medi 2, tuomari Marjo Heino, koirakoita 10, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 224 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 32,35 4,51 -6,65 0 -6,65 LUVA
2 219 koohon Eka Lentävän Luppakorvan Eka Vekara Henna Lappi NODO 34,13 4,28 -4,87 0 -4,87  
3 220 espves Maire Zorrazo Fairytale Tuulia Soininen LÄGI 34,84 4,19 -4,16 0 -4,16  
4 120 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen ATT 34,37 4,25 -4,63 5 5  
5 229 cocspa Martta Heart Rock X Offender Minna Tanner COC 44,35 3,29 5,35 5 10,35  
6 225 parson Fairy Speedpump Gammawarning Taina Helin YLÖKK 49,71 2,94 10,71 10 20,71  
  218 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS         HYL  
  221 koohon Rex Tuulikaislan Gilderoy Zapphire Anitta Kerminen WECA         HYL  
  230 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  231 pumi Taivas Elohopean Etenee Ääneti Pirita Kurka E-HKK         HYL  

Maksi 2, tuomari Marjo Heino, koirakoita 21, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 257 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT 31,03 4,70 -7,97 0 -7,97 LUVA
2 237 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW 33,16 4,40 -5,84 0 -5,84 LUVA
3 150 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM 31,09 4,70 -7,91 5 5  
4 258 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI 34,31 4,26 -4,69 5 5  
5 245 kulnou Suvi Ruokorapseen Auriina Markku Pajulahti TAMSK 39,75 3,67 0,75 5 5,75  
6 250 espves Jetta Unna's Una Jera Ulla Tuomi SATA 43,28 3,37 4,28 5 9,28  
7 259 auspai Make Easy Make My Day Milja Kunnas-Grönholm NODO 38,40 3,80 -0,60 10 10  
8 133 belpat Demi Black Master`s Depend On Me Pasi Pohjanpalo WUH 38,56 3,79 -0,44 10 10  
9 256 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 46,31 3,15 7,31 10 17,31  
10 240 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT 42,28 3,45 3,28 15 18,28  
11 138 lappor Kiuru Koivulehdon Frammåt Miia Jylhä TSAU 47,50 3,07 8,50 10 18,50  
12 142 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 47,47 3,08 8,47 25 33,47  
  233 lappor Rampo Kielapihkan Tulin Voittamaan Outi Puhakka LAPPA         HYL  
  234 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  235 borcol Ninja Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  238 dalmat Kelmi Lanacos Audi Quattro Marika Salminen ATT         HYL  
  243 belpag Ruuti Eloisa Sinko Sari Nieminen NPKH         HYL  
  246 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  249 borcol Saarni Magical Joy I'm Your Dream Miira Hellsten LÄGI         HYL  
  251 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU         HYL  
  253 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  242 bokser Ruttu Playbox´s Viva La Diva Anna-Karin Tiusanen TSAU         POIS  

Mini 3, kello 17:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 31, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 318 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 28,62 5,07 -11,38 0 -11,38  
2 315 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 33,51 4,33 -6,49 0 -6,49 SERT-H
3 322 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 33,62 4,31 -6,38 0 -6,38  
4 302 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 34,40 4,22 -5,60 0 -5,60  
5 319 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 34,70 4,18 -5,30 0 -5,30  
6 337 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA 35,20 4,12 -4,80 0 -4,80  
7 317 borter Carla Verticaltail`s Carla Harri Konttinen PAWS 35,64 4,07 -4,36 0 -4,36  
8 305 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU 36,12 4,01 -3,88 0 -3,88  
9 329 borter Storma Stormvind Timo Tyyskä (SWE) 36,32 3,99 -3,68 0 -3,68  
10 335 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 37,29 3,89 -2,71 0 -2,71  
11 313 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 37,92 3,82 -2,08 0 -2,08  
12 330 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT 38,26 3,79 -1,74 0 -1,74  
13 326 cavspa Remu Yours Maxwell Smart Petri Tamminen TAMSK 39,15 3,70 -0,85 0 -0,85  
14 311 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT 32,84 4,41 -7,16 5 5  
15 321 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 33,20 4,37 -6,80 5 5  
16 323 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 33,22 4,36 -6,78 5 5  
17 328 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA 34,06 4,26 -5,94 5 5  
18 325 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 44,25 3,28 4,25 5 9,25  
  300 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Sutinen ACE         HYL  
  301 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Hanna Sori TSAU         HYL  
  307 kääsna DEX Hömpötin Daze´n´dizzy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  308 jackru Hertta Hertta Jonna Noppari WECA         HYL  
  309 mittel Taika Mikälie Heikunkeikun Tanja Nummelin WECA         HYL  
  310 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU         HYL  
  316 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  320 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  324 parson Flora Gwragged Annwn Thunderbolt Jari Helin YLÖKK         HYL  
  332 cocspa Minni Heart Rock Crying In The Rain Jan Egeland-Jensen TAMSK         HYL  
  334 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  338 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  339 borter Lämä Foo Fighters Where Are We Running Noora Haapanen KOVA         HYL  
  306 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         POIS  
  312 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo TSAU         POIS  
  333 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         POIS  
  336 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         POIS  
  433 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Minna Koskinen TSAU         POIS  

Medi 3, kello 18:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 27, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 345 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 30,72 4,72 -9,28 0 -9,28  
2 352 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU 30,93 4,69 -9,07 0 -9,07 SERT-H
3 348 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 31,01 4,68 -8,99 0 -8,99  
4 340 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU 32,28 4,49 -7,72 0 -7,72  
5 370 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 32,79 4,42 -7,21 0 -7,21  
6 343 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 32,96 4,40 -7,04 0 -7,04  
7 341 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 33,41 4,34 -6,59 0 -6,59  
8 365 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA 34,20 4,24 -5,80 0 -5,80  
9 353 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 35,60 4,07 -4,40 0 -4,40  
10 357 koohon Bitti Wishdecoy Phantom Nicole Petteri Kerminen WECA 38,14 3,80 -1,86 0 -1,86  
11 351 schape Ronja Puuparran Lyyli Janne Marjanen MYNSK 38,41 3,78 -1,59 0 -1,59  
12 368 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH 41,94 3,46 1,94 5 6,94  
13 354 borter Alfred Franz Melodia Szczurolapa Maren Konttinen PAWS 43,22 3,36 3,22 5 8,22  
14 367 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 35,28 4,11 -4,72 10 10  
15 361 cocspa Arla Heart Rock Heart Of Glass Katri Alavalkama COC 58,38 2,48 18,38 10 28,38  
  344 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT         HYL  
  346 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  347 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  350 shelam Darcy Dreamhill Nearly Perfect Heidi Lehto ATT         HYL  
  355 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT         HYL  
  356 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY         HYL  
  359 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  360 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  362 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  364 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  369 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  371 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         HYL  
  299 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         POIS  
  342 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         POIS  
  349 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  

Maksi 3, kello 19:40, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 44, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 404 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS 29,13 4,98 -10,87 0 -10,87  
2 373 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 29,35 4,94 -10,65 0 -10,65  
3 383 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS 29,39 4,93 -10,61 0 -10,61 SERT FI AVA-H
4 421 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 30,25 4,79 -9,75 0 -9,75  
5 427 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK 31,22 4,64 -8,78 0 -8,78  
6 372 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT 31,32 4,63 -8,68 0 -8,68  
7 419 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 31,71 4,57 -8,29 0 -8,29  
8 425 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 32,30 4,49 -7,70 0 -7,70  
9 397 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA 32,52 4,46 -7,48 0 -7,48  
10 428 belpam Kukkis Ruutipussi Kukkis Anne Huittinen PIRKU 33,46 4,33 -6,54 0 -6,54  
11 429 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Käki HAU 33,87 4,28 -6,13 0 -6,13  
12 432 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 34,78 4,17 -5,22 0 -5,22  
13 381 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta PCTEAM 36,19 4,01 -3,81 0 -3,81  
14 401 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 39,25 3,69 -0,75 0 -0,75  
15 236 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841 40,59 3,57 0,59 0 0,59  
16 416 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 31,31 4,63 -8,69 5 5  
17 374 borcol Ralli Rascal Marko Kivihalme HSKH 32,88 4,41 -7,12 5 5  
18 376 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 34,92 4,15 -5,08 5 5  
19 410 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 36,14 4,01 -3,86 5 5  
20 392 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW 37,22 3,90 -2,78 5 5  
21 382 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU 30,65 4,73 -9,35 10 10  
22 430 borcol Aki Tirtess Akira Jana Trepp (EST) 45,92 3,16 5,92 5 10,92  
  377 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander HAU         HYL  
  384 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  385 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  387 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  390 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT         HYL  
  391 borcol Diego Trust Your Heart Glen Timo Sutinen ACE         HYL  
  393 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  400 borcol Huippu Pikkupaimenen Unforgettable News Minna Lahtinen NPKH         HYL  
  403 borcol Jazzie All Zet All Jazzed Up Margit Luts (EST)         HYL  
  405 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  406 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  407 lyhcol Flora Lubin's Garden Flower Taija Salo TAMSK         HYL  
  409 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  411 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  413 borcol Kurumi Oakmeadow Ask For Dance Eve Taipale TSAU         HYL  
  414 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU         HYL  
  417 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  418 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  420 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  422 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  424 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW         HYL  
  431 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  375 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         POIS  
  386 mudi Pärrä Irhaberki Jurtám Öre Anne Huittinen PIRKU         POIS  
  389 belpam Kettu Kutinan Rapsutin Katja Kuusisto PIRKU         POIS  
  399 belpat Norma Willow Creek Qimmig Lauri Setälä ÄETSÄ         POIS  
  402 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         POIS  
  415 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         POIS  
  423 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää ACTIV         POIS