Kilpailu 19.6.2015 B hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, kello 10, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 21, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 shelam Lizzy Happy Master's Pure Gold Heidi Lehto ATT 26,48 4,64 -11,52 0 -11,52 LUVA
2 117 phalen Niilo Tempramentia Nocturne Lotte Sinivaara FPUKO 34,02 3,62 -3,98 0 -3,98 LUVA
3 106 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS 38,51 3,19 0,51 0 0,51  
4 120 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 39,40 3,12 1,40 0 1,40  
5 101 kääsna Santtu Backout's Iceberg Eerika Kotijoki LÄGI 41,96 2,93 3,96 0 3,96  
6 122 papill Donna Mariposas Don't Be Cruel Miia Luukkainen NODO 30,65 4,01 -7,35 5 5  
7 109 shelam Usva Qtamon Meadow Pipit Sari Mikkilä LAGU 34,00 3,62 -4,00 5 5  
8 103 kääsna Kerttu Heathkeeper`s Next Top Model Anne Heinonen SKSK 37,13 3,31 -0,87 5 5  
9 112 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT 41,82 2,94 3,82 5 8,82  
10 100 schipp Helmi Mökötuvan Helmi Soile Kalliomäki NODO 42,33 2,91 4,33 10 14,33  
11 115 borter Felix Verticaltail`s Itelix Maren Konttinen PAWS 37,25 3,30 -0,75 15 15  
12 102 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK 55,45 2,22 17,45 10 27,45  
  104 chihup Urho Chinellyn Brave Soldier Elina Huttunen ERTTI         HYL  
  105 x-rotu Kida Kida Jenni Lehtikangas WECA         HYL  
  108 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT         HYL  
  110 engkte Maddy Stonemeadow´s Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  113 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         HYL  
  114 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  116 jackru Wili Maiaran Dragon Spirit Tiina Glumov NODO         HYL  
  118 schipp Peppi Mökötuvan Walo Soile Kalliomäki NODO         HYL  
  121 kääsna Minttu Perfect Touch Proof Of Life Anne Heinonen SKSK         HYL  

Medi 1, kello 10:35, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 17, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 129 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen ATT 23,74 5,18 -14,26 0 -14,26 SERT
2 127 koohon Dave Chirpy Superhero Petri Tamminen TAMSK 26,22 4,69 -11,78 0 -11,78 LUVA
3 123 espves Liinu Bonachón Liinu Tuija Aarnio TSAU 34,64 3,55 -3,36 0 -3,36 LUVA
4 135 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH 27,07 4,54 -10,93 5 5  
5 139 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE 29,13 4,22 -8,87 5 5  
6 134 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ 35,59 3,46 -2,41 10 10  
  124 cocspa BÖRJE Northworth Yegerman Pirkko Laine ATT         HYL  
  125 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  126 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK         HYL  
  128 parson Ellen Tupla-Täplän Elsie Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  130 shelam Nooti Birasin Dream Catcher Eeva Ylinen P-HAU         HYL  
  131 brater Hippi Monsterosa Super Mario Elina Rantanen ATT         HYL  
  132 tarupi Nilla Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         HYL  
  133 tiiter Urho Bantam Shepherd's Po Go Pa Mo Heli Keski-Äijö TSAU         HYL  
  136 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  137 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK         HYL  
  138 pyrpap Didi Drole D'oiseau Mousquet Rouge Feu Anne-Mari Sinisalo RÄ-KÄ         HYL  

Maksi 1, kello 11:05, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 32, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 161 isovil Namu Nerian Bona Dea Tiina Jussila SVK 29,29 4,20 -8,71 0 -8,71  
2 168 auspai Minka Landzett Exoticebony Dis Mira Markkanen FPUKO 29,64 4,15 -8,36 0 -8,36 LUVA
3 166 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK 29,88 4,12 -8,12 0 -8,12  
4 170 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY 31,07 3,96 -6,93 0 -6,93  
5 145 auspai Piitu Zharmant's Angelina Jolie Jari Johansson K-PKK 31,12 3,95 -6,88 0 -6,88 LUVA
6 152 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE 30,78 4,00 -7,22 5 5  
7 142 belpat Demi Black Master`s Depend On Me Pasi Pohjanpalo WUH 32,20 3,82 -5,80 5 5  
8 149 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 27,63 4,45 -10,37 10 10  
9 157 belpag Buntta Bilgebump's Acer Henrik Ragnell ATT 32,44 3,79 -5,56 10 10  
10 153 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 38,77 3,17 0,77 10 10,77  
11 140 beauce Fenda Punasukan Fenda Suvi Laaksonen TSAU 41,31 2,98 3,31 10 13,31  
12 147 espves Lizzy Aquatic Lissette Tiina Ranne HAU 46,30 2,66 8,30 10 18,30  
13 144 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU 48,09 2,56 10,09 10 20,09  
  141 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU         HYL  
  143 pumi Vili Elohopean Alati Äänessä Marja-Leena Helenius KSKK         HYL  
  146 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  148 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  150 borcol vii Bearpon's Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  151 auspai Gemma Ardiente Luz Marina Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  154 sakpai Coco Symppis Cokis Susanna Kuisma ATT         HYL  
  155 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  156 borcol Tuh Sabbesborg´s Bill Jenni Uotila TSAU         HYL  
  159 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Vesterinen TAMSK         HYL  
  160 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  163 belpam Oikku Dubion Oikku Jutta Salmi MYNSK         HYL  
  164 x-rotu Bella Bella Martina Mäkelä TSAU         HYL  
  165 espves Musti April Design Action Addiction Jarno Hacklin WECA         HYL  
  167 espves Muffe Aquatic Aquilo Tiina Ranne HAU         HYL  
  169 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  171 borcol Raider Never Never Land X'magnum Laura Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  173 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino RAUMA         HYL  
  174 borcol Raisa Pterodactylus Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  158 isovil Sokru Höyanta Brown Sweet As Sugar Kristiina Lindberg IMPHA         POIS  
  162 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         POIS  
  175 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         POIS  

Mini 2, kello 12:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT 44,28 3,43 -1,72 0 -1,72 LUVA
2 213 tarupi Lilli Yacatis Lady Lilyann Markus Ahtinen ATT 41,90 3,63 -4,10 5 5  
3 212 borter Tamara Little Duck's Yoko Virpi Ullakonoja ATT 48,06 3,16 2,06 10 12,06  
  200 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK         HYL  
  201 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU         HYL  
  202 borter Yoda Little Duck´s Yoda Kirsi Ullakonoja ATT         HYL  
  205 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  206 borter Röja Klettermusens Disney Queen Elisabeth Nilsson (SWE)         HYL  
  208 boster Otto Apeton Alku Emmi Vuola RÄ-KÄ         HYL  
  211 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu ACE         HYL  

Medi 2, kello 12:50, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 218 parson Fairy Speedpump Gammawarning Taina Helin YLÖKK 47,42 3,20 1,42 0 1,42  
2 225 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 50,78 2,99 4,78 0 4,78  
3 222 espves Daami Caraydan Kumba Salla Kantola POKS RY 33,67 4,51 -12,33 5 5  
4 214 schape Elma Vahtivaaran Amanda Linda Virtanen RAUMA 50,77 2,99 4,77 5 9,77  
5 219 koohon Eka Lentävän Luppakorvan Eka Vekara Henna Lappi NODO 40,28 3,77 -5,72 10 10  
6 199 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Veera Niemi SWAT 47,00 3,23 1,00 10 11,00  
  216 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  220 pumi Taivas Elohopean Etenee Ääneti Pirita Kurka E-HKK         HYL  
  224 koohon Rex Tuulikaislan Gilderoy Zapphire Anitta Kerminen WECA         HYL  

Maksi 2, kello 13:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 13, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 237 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 38,09 3,99 -7,91 0 -7,91 LUVA
2 231 borcol Saarni Magical Joy I'm Your Dream Miira Hellsten LÄGI 34,32 4,43 -11,68 5 5  
3 241 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT 42,13 3,61 -3,87 5 5  
4 236 pitcol Dusty Snowpaw Be Pepperdust Jenni Sipilä TASSU 49,09 3,10 3,09 5 8,09  
5 242 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA 49,55 3,07 3,55 10 13,55  
6 240 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK 34,02 4,47 -11,98 15 15  
7 229 borcol BJ Something Like Black Jack Heidi Jaakkola TSAU 39,91 3,81 -6,09 20 20  
8 235 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU 40,09 3,79 -5,91 25 25  
  226 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  227 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  228 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  232 espves Jetta Unna's Una Jera Ulla Tuomi SATA         HYL  
  252 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen BAT         HYL  
  238 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         POIS  

Mini 3, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 34, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 307 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU 31,90 5,05 -9,10 0 -9,10  
2 306 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 34,48 4,67 -6,52 0 -6,52 SERT-H
3 326 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Lepistö JAU 34,72 4,64 -6,28 0 -6,28  
4 300 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Hanna Sori TSAU 36,14 4,45 -4,86 0 -4,86  
5 322 borter Storma Stormvind Timo Tyyskä (SWE) 37,18 4,33 -3,82 0 -3,82  
6 324 cavspa Remu Yours Maxwell Smart Petri Tamminen TAMSK 39,89 4,04 -1,11 0 -1,11  
7 319 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 34,59 4,66 -6,41 5 5  
8 327 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 35,47 4,54 -5,53 5 5  
9 333 borter Lämä Foo Fighters Where Are We Running Noora Haapanen KOVA 38,08 4,23 -2,92 5 5  
10 328 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU 38,37 4,20 -2,63 5 5  
11 314 mittel Pihka Hulahulan Baila-Baila Juulia Savolainen ATT 41,38 3,89 0,38 5 5,38  
12 303 kääpin Ruu Ganz Klein Miss Mustang Minna Lepistö JAU 44,74 3,60 3,74 5 8,74  
13 308 vlyter Tara Ileach Athdara Mika Murtojärvi ATT 50,58 3,18 9,58 0 9,58  
14 329 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Ilari Heikkinen VEIKK 37,89 4,25 -3,11 10 10  
15 316 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 39,34 4,09 -1,66 10 10  
16 334 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU 45,29 3,56 4,29 10 14,29  
17 309 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 43,28 3,72 2,28 15 17,28  
18 330 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT 52,07 3,09 11,07 10 21,07  
  301 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Sutinen ACE         HYL  
  304 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT         HYL  
  305 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  310 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ         HYL  
  311 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo TSAU         HYL  
  312 shelam Lissu Kaunissaaren Lumikki Mia Hellstén TSAU         HYL  
  317 borter Carla Verticaltail`s Carla Harri Konttinen PAWS         HYL  
  318 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  320 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK         HYL  
  321 parson Flora Gwragged Annwn Thunderbolt Jari Helin YLÖKK         HYL  
  323 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  325 kääsna Trombi Peacemaker`s Black Beach Boy Taija Niemi ATT         HYL  
  331 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  332 shelam Nelli Karvakedon Rinsessa Eija Soiniola ATT         HYL  
  335 cocspa Minni Heart Rock Crying In The Rain Jan Egeland-Jensen TAMSK         HYL  
  336 manter Lilo Hilmanter's Madeline Kiri Kiljander-Aronen TSAU         HYL  

Medi 3, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 20, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 341 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 32,76 4,91 -8,24 0 -8,24 SERT-H
2 349 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 33,58 4,80 -7,42 0 -7,42  
3 351 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT 34,27 4,70 -6,73 0 -6,73  
4 357 mittel Dani Cefeus Dudley Of Gimli Suvi Ravi JAU 35,03 4,60 -5,97 0 -5,97  
5 358 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 36,47 4,41 -4,53 0 -4,53  
6 340 koohon Bitti Wishdecoy Phantom Nicole Petteri Kerminen WECA 37,48 4,30 -3,52 0 -3,52  
7 408 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 38,78 4,15 -2,22 0 -2,22  
8 355 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 33,75 4,77 -7,25 5 5  
9 337 espves Marta Laronja's Disco Boogie Heli Kuronen I-HAH 35,54 4,53 -5,46 5 5  
10 339 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT 35,61 4,52 -5,39 5 5  
11 356 kääsna Svante Svart Fan Eros Elina Honko WECA 40,38 3,99 -0,62 5 5  
12 343 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU 43,88 3,67 2,88 10 12,88  
13 347 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 49,47 3,25 8,47 10 18,47  
14 350 kääsna Ecco Pro Auctore Ecco Nigra Kirsti Kauppi PAWS 55,84 2,88 14,84 5 19,84  
15 342 cocspa Arla Heart Rock Heart Of Glass Katri Alavalkama COC 56,46 2,85 15,46 5 20,46  
  344 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm ATT         HYL  
  345 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         HYL  
  348 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  352 parson Rasmus Gwragged Annwn Rambutan Taina Aitio ATT         HYL  
  353 shelam Luca Snowpaw Acorn Jari Lampinen TSAU         HYL  

Maksi 3, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 45, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 392 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 33,11 4,98 -12,89 0 -12,89  
2 363 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 33,32 4,95 -12,68 0 -12,68  
3 383 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 33,36 4,95 -12,64 0 -12,64  
4 375 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 34,62 4,77 -11,38 0 -11,38 SERT-H
5 406 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Jaakko Suoknuuti LAW 34,87 4,73 -11,13 0 -11,13  
6 370 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 35,10 4,70 -10,90 0 -10,90  
7 394 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU 35,36 4,67 -10,64 0 -10,64  
8 360 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA 35,50 4,65 -10,50 0 -10,50  
9 403 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU 37,42 4,41 -8,58 0 -8,58  
10 366 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Suvi Reini ATT 43,12 3,83 -2,88 0 -2,88  
11 380 parcol Urho Topikan De Ville Marianna Vähä-Ettala RAUMA 44,61 3,70 -1,39 0 -1,39  
12 362 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 31,69 5,21 -14,31 5 5  
13 372 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 32,47 5,08 -13,53 5 5  
14 396 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 34,37 4,80 -11,63 5 5  
15 402 borcol Juju Decathlete's Gryffindor Veijo Koistinen RIMA 34,49 4,78 -11,51 5 5  
16 393 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA 39,04 4,23 -6,96 5 5  
17 407 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 43,94 3,76 -2,06 5 5  
18 369 auspai Rasa Ozahula Xara Katariina Koskinen RSKK 45,92 3,59 -0,08 5 5  
19 376 borcol Diego Trust Your Heart Glen Timo Sutinen ACE 32,05 5,15 -13,95 10 10  
20 391 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH 32,89 5,02 -13,11 10 10  
21 365 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK 37,15 4,44 -8,85 10 10  
22 385 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 39,35 4,19 -6,65 10 10  
23 379 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS 50,24 3,28 4,24 10 14,24  
  239 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841         HYL  
  359 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         HYL  
  361 auskel Yty Kelmi Meni Jo Eeva Ylinen P-HAU         HYL  
  367 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  368 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  373 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT         HYL  
  377 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  378 lyhcol Flora Lubin's Garden Flower Taija Salo TAMSK         HYL  
  381 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT         HYL  
  382 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  384 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  386 borcol Urho Päkäpaimenen Luojan Lykky Jussi Hintikka TAMSK         HYL  
  387 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  388 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  389 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  390 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  397 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU         HYL  
  399 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  400 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  404 auskel Lyyti Musnat Cardemum Tuija Rahkama ATT         HYL  
  405 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  408 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen BAT         HYL