Kilpailu 24.5.2015 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Maksi 3, kello 9:00, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 27, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 322 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU 39,82 4,45 -10,18 0 -10,18  
2 316 belpag Pauli Branco Tania Mahkonen ATT 43,61 4,06 -6,39 0 -6,39 SERT-A
3 308 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Suvi Reini ATT 46,05 3,84 -3,95 0 -3,95  
4 329 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 37,45 4,73 -12,55 5 5  
5 334 borcol Pöysti Onnenapilan Armani Hanna-Mari Rantala WECA 44,22 4,00 -5,78 5 5  
6 302 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 47,29 3,74 -2,71 5 5  
7 335 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 50,25 3,52 0,25 5 5,25  
8 340 lyhcol Donna Asandzan Cathella Riikka Heiskanen TSAU 56,69 3,12 6,69 0 6,69  
9 310 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 40,64 4,36 -9,36 10 10  
10 320 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU 58,69 3,02 8,69 5 13,69  
11 317 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 49,49 3,58 -0,51 15 15  
12 341 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 52,15 3,39 2,15 15 17,15  
13 325 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT 77,30 2,29 27,30 25 52,30  
  301 lyhcol Pipsa Timonan Walzing Wanessa Pilvi Mustonen E-HKK         HYL  
  304 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  305 auskel Lyyti Musnat Cardemum Tuija Rahkama ATT         HYL  
  309 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT         HYL  
  319 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  321 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT         HYL  
  323 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  324 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  326 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  327 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  328 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  330 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  333 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  343 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  315 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         POIS  
  338 lappor Tikku Mikälie Silmätikku Sari Saari KARKK         POIS  

Medi 3, kello 10:05, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 19, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 225 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 49,35 3,59 -0,65 0 -0,65 SERT-A
2 224 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 44,94 3,94 -5,06 5 5  
3 201 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 47,62 3,72 -2,38 10 10  
4 221 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 50,64 3,49 0,64 15 15,64  
5 217 shelam Zoya Febandas Donna Linda Sundström TSAU 49,28 3,59 -0,72 20 20  
6 222 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 52,67 3,36 2,67 20 22,67  
  200 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh ATT         HYL  
  203 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  204 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström TSAU         HYL  
  205 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta HAU         HYL  
  207 shelam Darcy Dreamhill Nearly Perfect Heidi Lehto ATT         HYL  
  209 kesvil Tara Ain'uljas Violette Reija Keskinen ATT         HYL  
  210 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  
  214 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  215 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT         HYL  
  216 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  218 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK         HYL  
  219 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  223 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  202 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         POIS  
  213 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH         POIS  
  220 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         POIS  

Mini 3, kello 16:24, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 23, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 40,80 4,34 -9,20 0 -9,20  
2 102 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 43,88 4,03 -6,12 0 -6,12  
3 123 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 46,93 3,77 -3,07 0 -3,07  
4 105 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 47,95 3,69 -2,05 0 -2,05  
5 120 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 49,32 3,59 -0,68 0 -0,68  
6 107 manter Lilo Hilmanter's Madeline Julia Åivo TSAU 44,36 3,99 -5,64 5 5  
7 100 cavspa Jente Dawnhaze Sanna Koivuranta HAU 46,73 3,79 -3,27 5 5  
8 119 borter Sara Mel Arctic Salvi Maiju Kohonen TAMSK 48,29 3,66 -1,71 5 5  
9 103 kääsna Dex Hömpötin Daze´n´dizzy Tiina Puisto RAUMA 51,71 3,42 1,71 5 6,71  
10 124 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 58,61 3,02 8,61 5 13,61  
11 101 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 59,26 2,99 9,26 10 19,26  
  106 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  108 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  116 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  118 bichav Wilda Tequilaville's Xtravaganza Helena Aspfors PAWS         HYL  
  125 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA         HYL  
  126 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  127 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  129 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo TSAU         HYL  
  131 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  132 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  133 shelam Eve Applefield's Xmaseve Sami Wessman P-HAU         HYL  
  134 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT         HYL  
  128 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         POIS  
  130 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         POIS