Kilpailu 23.5.2015 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 11:34, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 13, ihanneaika 56 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 belpag Demi Black Master`s Depend On Me Pasi Pohjanpalo WUH 43,61 3,85 -12,39 0 -12,39 LUVA
2 31 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini SIUNT 49,10 3,42 -6,90 0 -6,90 SERT
3 25 dalmat Jade Caesands Pride And Joy Teija Karjunen KISA 49,23 3,41 -6,77 0 -6,77 SERT
4 33 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 47,81 3,51 -8,19 5 5  
5 24 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson AGIAX 35,10 4,79 -20,90 10 10  
6 44 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS 35,73 4,70 -20,27 10 10  
  22 borcol Raisa Pterodactylus Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  23 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  27 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  29 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi NU-PU         HYL  
  30 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  39 x-rotu Bella Bella Martina Mäkelä TSAU         HYL  
  41 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         HYL  
  32 borcol Saarni Magical Joy I'm Your Dream Miira Hellsten LÄGI         POIS  
  36 borcol Windy Wallxera's Abitabove Linda Lammi TAKUT         POIS  
  42 pitcol Dusty Snowpaw Be Pepperdust Jenni Laine TASSU         POIS  

Mini 1, kello 12:15, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 3, ihanneaika 56 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 shelam Stella Sleepless Eleventh Hour Miia Kortesluoma KSKY 37,30 4,50 -18,70 0 -18,70 LUVA
2 4 kleins Kamu Candybay's Inside The Fire Linda Jansén TSAU 54,74 3,07 -1,26 0 -1,26 LUVA
  3 käävil Töppönen Trucker's Only For You Annika Kunnasvirta TSAU         HYL  
  9 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK         POIS  

Medi 1, kello 12:38, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 4, ihanneaika 56 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 x-rotu Timon Timon Sini-Tuulia Grén VARPS 42,01 4,00 -13,99 10 10  
2 17 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU 58,66 2,86 2,66 10 12,66  
  14 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU         HYL  
  16 engkte Vertti Stonemeadow´s Amandus Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  15 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         POIS  
  18 tarupi Nilla Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         POIS  

Maksi 2, kello 14:58, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 bokser Ruttu Playbox´s Viva La Diva Anna-Karin Tiusanen TSAU 51,90 2,99 4,90 0 4,90  
2 81 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT 43,34 3,58 -3,66 10 10  
  70 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  71 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  73 x-rotu Seri Seri Tapio Metsä AST         HYL  
  75 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  76 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  78 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  79 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU         HYL  
  82 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  83 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos SRIDGE         HYL  
  85 borcol M.U. Strikerprotecta Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  87 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  84 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         POIS  

Mini 2, kello 15:31, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen HSKH 44,06 3,52 -2,94 5 5  
2 50 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA 47,30 3,28 0,30 5 5,30  
3 54 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 57,22 2,71 10,22 0 10,22  
4 53 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 60,35 2,57 13,35 0 13,35  
  52 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  58 mittel Puhti Gyanta's Ava Adore Juulia Savolainen ATT         HYL  
  61 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  

Medi 2, kello 15:49, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  63 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAKUT         HYL  
  66 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  67 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU         HYL  
  68 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  69 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL