Kilpailu 23.5.2015 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:48, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 shelam Stella Sleepless Eleventh Hour Miia Kortesluoma KSKY 32,57 4,79 -14,43 0 -14,43 LUVA
2 4 kleins Kamu Candybay's Inside The Fire Linda Jansén TSAU 43,84 3,56 -3,16 0 -3,16 LUVA
3 7 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 56,35 2,77 9,35 0 9,35  
  3 käävil Töppönen Trucker's Only For You Annika Kunnasvirta TSAU         HYL  

Medi 1, kello 12:02, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 cocspa Börje Northworth Yegerman Pirkko Laine ATT 41,71 3,74 -5,29 0 -5,29 LUVA
2 14 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU 42,47 3,67 -4,53 0 -4,53 LUVA
3 12 shelam Anni Dreamlook Jolly Hooligan Raija Småträsk ATT 49,68 3,14 2,68 10 12,68  
4 17 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU 59,33 2,63 12,33 10 22,33  
  20 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  15 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         POIS  
  18 tarupi Nilla Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         POIS  

Maksi 1, kello 12:20, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 14, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson AGIAX 28,51 5,47 -18,49 0 -18,49 LUVA
2 21 whippe Mervi Mei Dan Florida Panter Anette Lindell TASSU 29,94 5,21 -17,06 0 -17,06 LUVA
3 41 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 41,22 3,79 -5,78 0 -5,78 LUVA
4 44 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS 30,71 5,08 -16,29 5 5  
5 29 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi NU-PU 35,03 4,45 -11,97 5 5  
6 37 belpag Gini Finn Noir Kind Of Magic Annu Lintervo MYNSK 35,48 4,40 -11,52 5 5  
7 38 belpag Demi Black Master`s Depend On Me Pasi Pohjanpalo WUH 38,05 4,10 -8,95 5 5  
8 46 borcol Pirkko Velociraptor Anette Lindell TASSU 21,15 7,38 -25,85 10 10  
9 28 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 43,35 3,60 -3,65 10 10  
  22 borcol Raisa Pterodactylus Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  27 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  30 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  34 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU         HYL  
  40 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA         HYL  
  26 holpap Usko Hollandroy Usko Anne Karjalainen AK-6         POIS  
  32 borcol Saarni Magical Joy I'm Your Dream Miira Hellsten LÄGI         POIS  
  36 borcol Windy Wallxera's Abitabove Linda Lammi TAKUT         POIS  

Mini 2, kello 13:22, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT 39,41 4,16 -7,59 0 -7,59 LUVA
2 57 kääpin Priima Pinserella's Primadonna Miia Anttila ATT 41,48 3,95 -5,52 0 -5,52  
3 2 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT 51,35 3,19 4,35 5 9,35  
4 50 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA 48,66 3,37 1,66 10 11,66  
5 55 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen HSKH 63,94 2,57 16,94 15 31,94  
  51 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT         HYL  
  52 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  56 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  61 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  

Medi 2, kello 13:41, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 3, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAKUT 61,65 2,66 14,65 20 34,65  
  66 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  68 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  

Maksi 2, kello 14:07, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 39,21 4,18 -7,79 0 -7,79 LUVA
2 79 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU 41,60 3,94 -5,40 5 5  
3 87 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 50,78 3,23 3,78 5 8,78  
4 77 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT 58,06 2,83 11,06 5 16,06  
5 86 parcol Iines Tireless Kisser Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ 75,01 2,19 28,01 10 38,01  
  25 dalmat Jade Caesands Pride And Joy Teija Karjunen KISA         HYL  
  70 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  71 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  75 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  78 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  81 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  85 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  74 walspa Rölli Benton Atlanta Braves Tiina Valtonen TSAU         POIS