Kilpailu 23.5.2015 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 18, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 borcol Saarni Magical Joy I'm Your Dream Miira Hellsten LÄGI 37,06 4,32 -15,94 0 -15,94 LUVA
2 42 pitcol Dusty Snowpaw Be Pepperdust Jenni Laine TASSU 48,91 3,27 -4,09 0 -4,09 SERT
3 24 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson AGIAX 34,66 4,62 -18,34 5 5  
4 37 belpag Gini Finn Noir Kind Of Magic Annu Lintervo MYNSK 39,58 4,04 -13,42 5 5  
5 23 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI 40,32 3,97 -12,68 5 5  
6 43 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU 40,34 3,97 -12,66 5 5  
7 31 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini SIUNT 49,22 3,25 -3,78 5 5  
8 35 isovil Niilo Sir Ascot's Stunning Axel Maarit Ala-Mettälä TSAU 44,91 3,56 -8,09 10 10  
  25 dalmat Jade Caesands Pride And Joy Teija Karjunen KISA         HYL  
  26 holpap Usko Hollandroy Usko Anne Karjalainen AK-6         HYL  
  27 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  28 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT         HYL  
  29 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi NU-PU         HYL  
  36 borcol Windy Wallxera's Abitabove Linda Lammi TAKUT         HYL  
  38 belpag Demi Black Master`s Depend On Me Pasi Pohjanpalo WUH         HYL  
  40 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA         HYL  
  44 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  45 borcol Metka Perfect Wish Taija Kontulainen ATT         HYL  

Mini 1, kello 10:34, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT 39,25 4,08 -13,75 0 -13,75 LUVA
2 9 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK 47,01 3,40 -5,99 0 -5,99 SERT
3 7 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 55,39 2,89 2,39 5 7,39  
  1 x-rotu Vinha Vinha Annina Ekman PARAI         HYL  
  5 shelam Stella Sleepless Eleventh Hour Miia Kortesluoma KSKY         HYL  
  8 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT         HYL  
  10 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT         HYL  

Medi 1, kello 10:56, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 4, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA 34,89 4,59 -18,11 5 5  
2 19 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ 47,61 3,36 -5,39 5 5  
3 12 shelam Anni Dreamlook Jolly Hooligan Raija Småträsk ATT 50,70 3,16 -2,30 5 5  
  17 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU         HYL  
  18 tarupi Nilla Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         POIS  

Maksi 2, kello 13:22, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 walspa Rölli Benton Atlanta Braves Tiina Valtonen TSAU 45,30 3,42 -1,70 0 -1,70 SERT
2 78 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 43,57 3,56 -3,43 5 5  
3 87 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 52,06 2,98 5,06 0 5,06  
  70 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  71 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  73 x-rotu Seri Seri Tapio Metsä AST         HYL  
  75 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  76 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  77 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT         HYL  
  79 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU         HYL  
  81 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  82 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  83 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos SRIDGE         HYL  
  85 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  86 parcol Iines Tireless Kisser Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  84 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         POIS  

Mini 2, kello 13:59, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT 49,66 3,12 2,66 0 2,66  
2 52 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 45,18 3,43 -1,82 5 5  
3 56 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT 57,76 2,68 10,76 0 10,76  
  50 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA         HYL  
  54 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU         HYL  
  55 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen HSKH         HYL  
  60 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  
  61 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  

Medi 2, kello 14:16, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAKUT 43,94 3,53 -3,06 5 5  
2 67 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU 36,02 4,30 -10,98 10 10  
3 64 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK 62,64 2,47 15,64 10 25,64  
  62 kesvil Mauri Caneris Indy Reetta-Kaisa Suonto SVK         HYL  
  65 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK         HYL  
  66 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  68 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  69 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL