Kilpailu 23.5.2015 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:10, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 shelam Stella Sleepless Eleventh Hour Miia Kortesluoma KSKY 48,26 3,52 -5,74 5 5  
2 8 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT 58,15 2,92 4,15 20 24,15  
  6 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  7 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK         HYL  
  9 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK         HYL  
  10 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT         HYL  

Medi 1, kello 10:26, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 7, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ 46,43 3,66 -7,57 5 5  
2 11 cocspa Börje Northworth Yegerman Pirkko Laine ATT 56,01 3,04 2,01 5 7,01  
3 20 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA 40,70 4,18 -13,30 20 20  
4 17 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU 64,35 2,64 10,35 10 20,35  
  12 shelam Anni Dreamlook Jolly Hooligan Raija Småträsk ATT         HYL  
  13 x-rotu Timon Timon Sini-Tuulia Grén VARPS         HYL  
  16 engkte Vertti Stonemeadow´s Amandus Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  15 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         POIS  
  18 tarupi Nilla Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         POIS  

Maksi 1, kello 10:46, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 20, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 borcol Windy Wallxera's Abitabove Linda Lammi TAKUT 37,44 4,54 -16,56 0 -16,56 SERT
2 32 borcol Saarni Magical Joy I'm Your Dream Miira Hellsten LÄGI 38,96 4,36 -15,04 0 -15,04 SERT
3 38 belpag Demi Black Master`s Depend On Me Pasi Pohjanpalo WUH 45,54 3,73 -8,46 0 -8,46 LUVA
4 29 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi NU-PU 43,29 3,93 -10,71 5 5  
5 26 holpap Usko Hollandroy Usko Anne Karjalainen AK-6 47,05 3,61 -6,95 10 10  
6 41 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 60,10 2,83 6,10 5 11,10  
7 24 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson AGIAX 35,96 4,73 -18,04 15 15  
8 33 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 50,81 3,35 -3,19 15 15  
  23 auspai Dina Capricole Milk'n Honey Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  25 dalmat Jade Caesands Pride And Joy Teija Karjunen KISA         HYL  
  27 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  28 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT         HYL  
  31 auspai Esko Snowhite Cowboys Esko Jenna Soini SIUNT         HYL  
  35 isovil Niilo Sir Ascot's Stunning Axel Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  37 belpag Gini Finn Noir Kind Of Magic Annu Lintervo MYNSK         HYL  
  39 x-rotu Bella Bella Martina Mäkelä TSAU         HYL  
  40 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA         HYL  
  43 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  44 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  45 borcol Metka Perfect Wish Taija Kontulainen ATT         HYL  
  42 pitcol Dusty Snowpaw Be Pepperdust Jenni Laine TASSU         POIS  

Mini 2, kello 14:55, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT 58,59 2,95 8,59 0 8,59  
2 58 mittel Puhti Gyanta's Ava Adore Juulia Savolainen ATT 56,75 3,05 6,75 5 11,75  
3 59 borter Maisa Junipermoor's Odi Et Amo Marjaana Salo BAT 51,45 3,36 1,45 15 16,45  
4 50 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA 56,98 3,04 6,98 15 21,98  
  51 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT         HYL  
  52 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  53 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU         HYL  
  55 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen HSKH         HYL  
  56 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  57 kääpin Priima Pinserella's Primadonna Miia Anttila ATT         HYL  
  60 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  

Medi 2, kello 15:19, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 48,85 3,54 -1,15 0 -1,15 LUVA
2 67 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU 44,76 3,87 -5,24 15 15  
  62 kesvil Mauri Caneris Indy Reetta-Kaisa Suonto SVK         HYL  
  63 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAKUT         HYL  
  64 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  
  65 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK         HYL  
  66 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  69 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  

Maksi 2, kello 15:38, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 57,72 3,00 7,72 0 7,72  
2 78 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 52,44 3,30 2,44 15 17,44  
3 71 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 64,28 2,69 14,28 20 34,28  
  70 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  72 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  79 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU         HYL  
  80 bokser Ruttu Playbox´s Viva La Diva Anna-Karin Tiusanen TSAU         HYL  
  81 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  82 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  83 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos SRIDGE         HYL  
  85 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  84 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         POIS