Kilpailu 3.5.2015 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 11:26, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 32, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RIMA 32,17 4,72 -7,83 0 -7,83 SERT-H
2 127 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 33,55 4,53 -6,45 0 -6,45  
3 107 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM 34,65 4,39 -5,35 0 -5,35  
4 109 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 35,75 4,25 -4,25 0 -4,25  
5 105 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 36,40 4,18 -3,60 0 -3,60  
6 119 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT 39,68 3,83 -0,32 5 5  
7 122 käävil Popi Voyeror's Groovy Jutta Candolin-Kolu ATT 45,06 3,37 5,06 0 5,06  
8 133 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 40,00 3,80 0,00 10 10  
9 102 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT 41,70 3,64 1,70 10 11,70  
10 115 vlyter Tara Ileach Athdara Mika Murtojärvi ATT 52,64 2,89 12,64 5 17,64  
11 136 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 45,88 3,31 5,88 15 20,88  
  103 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA         HYL Juoksu
  106 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  108 borter Sara Mel Arctic Salvi Maiju Kohonen TAMSK         HYL  
  110 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA         HYL  
  112 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ         HYL  
  113 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA         HYL  
  114 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  116 shelam Nelli Karvakedon Rinsessa Eija Soiniola ATT         HYL  
  117 toyvil Ada Madelief's Adagio Erika Ventelä TSAU         HYL  
  118 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  120 kääsna Trombi Peacemaker`s Black Beach Boy Taija Niemi ATT         HYL  
  124 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  128 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  129 kääsna Dex Hömpötin Daze´n´dizzy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  130 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ         HYL  
  131 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  132 kääpin Manu Magnum Petra Malin WECA         HYL  
  137 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  141 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  142 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT         HYL  
  145 manter Jinx Rockstyle's Next Level Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  121 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         POIS  
  138 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK         POIS  

Medi 3, kello 12:36, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 33, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 229 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava ATT 31,83 4,78 -8,17 0 -8,17  
2 216 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU 33,52 4,53 -6,48 0 -6,48 SERT-H
3 211 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 33,63 4,52 -6,37 0 -6,37  
4 235 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 33,72 4,51 -6,28 0 -6,28  
5 217 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 34,14 4,45 -5,86 0 -5,86  
6 231 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 34,60 4,39 -5,40 0 -5,40  
7 241 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 35,00 4,34 -5,00 0 -5,00  
8 223 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 42,02 3,62 2,02 0 2,02  
9 224 shelam Lily Shegur´n Sweet Strawberry Jenny Heiskanen TAKUT 36,75 4,14 -3,25 5 5  
10 227 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK 37,06 4,10 -2,94 5 5  
11 209 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 37,53 4,05 -2,47 5 5  
12 226 auskel Zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT 39,41 3,86 -0,59 5 5  
13 219 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 41,01 3,71 1,01 5 6,01  
14 210 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT 44,52 3,41 4,52 10 14,52  
  201 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  202 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  203 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  204 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         HYL  
  205 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  206 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH         HYL  
  207 kesvil Tara Ain'uljas Violette Reija Keskinen ATT         HYL  
  208 schape Seela Puuparran Salli Kati Rouhento TAMSK         HYL  
  213 shelam Darcy Dreamhill Nearly Perfect Heidi Lehto ATT         HYL  
  214 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  215 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  218 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  222 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  228 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  230 schape Molla Puuparran Mimmi Marketta Kulo TAMSK         HYL  
  232 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  236 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  238 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         HYL  
  240 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  
  225 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  

Maksi 3, kello 13:38, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 39, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 328 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK 29,56 5,14 -10,44 0 -10,44  
2 317 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 29,61 5,13 -10,39 0 -10,39  
3 340 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 30,99 4,91 -9,01 0 -9,01  
4 303 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 31,88 4,77 -8,12 0 -8,12  
5 321 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 32,11 4,73 -7,89 0 -7,89  
6 335 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Elina Jänesniemi LAW 32,29 4,71 -7,71 0 -7,71  
7 307 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA 32,76 4,64 -7,24 0 -7,24  
8 320 shelam Nuutti Rosaminan Knut Pösse Anne Valli WECA 34,22 4,44 -5,78 0 -5,78  
9 325 belpag Pauli Branco Tania Mahkonen ATT 34,45 4,41 -5,55 0 -5,55  
10 311 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki TAMSK 35,43 4,29 -4,57 0 -4,57  
11 332 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 36,10 4,21 -3,90 0 -3,90  
12 343 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 41,22 3,69 1,22 0 1,22  
13 305 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW 29,95 5,07 -10,05 5 5  
14 323 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 32,59 4,66 -7,41 5 5  
15 309 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 33,58 4,53 -6,42 5 5  
16 339 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 36,27 4,19 -3,73 5 5  
17 337 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela HAU 38,85 3,91 -1,15 5 5  
18 333 borcol Ukko Woollandian Ukko Sabina Lähteenmäki TAMSK 38,88 3,91 -1,12 5 5  
19 336 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Sanna Ristikartano I-HAH 42,06 3,61 2,06 5 7,06  
20 322 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 38,37 3,96 -1,63 15 15  
21 306 lyhcol Donna Asandzan Cathella Riikka Heiskanen TSAU 51,11 2,97 11,11 15 26,11  
  92 labnou Ninja Helkyn Talvikki Sari Hammar ATT         HYL  
  301 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW         HYL  
  302 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  304 pumi PP Camms Attityd Katja Laine PAHA         HYL  
  310 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT         HYL  
  314 borcol Sahti Durante Lapinkulta Timo Liuhto LAW         HYL  
  316 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Mika Rahunen PIRKU         HYL  
  318 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  324 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  326 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  327 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  329 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  330 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  331 parcol Bree Ovenslope Snow White Milla Saari LÄGI         HYL  
  334 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT         HYL  
  338 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Suvi Reini ATT         HYL  
  341 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola ATT         HYL  
  342 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  308 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         POIS  
  313 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU         POIS